Team Caterham wybiera quickshifter Cordona PQ8

 

Team Caterham Moto 2 jeżdzący na motocyklach Suter wyposażonych fabrycznie w quickshiftery HM quickshifters przeprowadził w listopadzie 2013 serię testów na torze w Almerii. Testowano między innymi quickshifter Cordona PQ8. Kierowcą testującym oba quickshiftery był Josh Herrin.

Po serii testów opinia Josha była jednoznaczna: quickshifter Cordona PQ8 zapewnia lepsze upshifty gwarantując większą stabilność i mniejsze szarpnięcia. Opinię Josha potwierdzają dane telemetryczne, na których wyraźnie widać, że upshifty wykonywane przy pomocy pomocy quickshiftera Cordona są płynniejsze a krzywa AFR ma zdecydowanie lepszy przebieg.

W rezultacie team Caterham Moto 2 kupił na sezon 2014 4 quickshiftery Cordona PQ8. Tym samym team Caterham został kolejnym zespołem Moto 2 używającym quickshifterów Cordona.

Poniżej zamieszczamy raport z testów ilustrujący różnice między quickshifterem Cordona PQ8 i HM Quickshifters.

 

CaterhamData Report : Test Cordona Quick shifter PQ8

Josh Herrin, Almeria Test 11/2013

According to the 2D data and Josh’s comments the Cordona PQ8 seems to give a smoother shifting,

helping to have a more stable bike.In term of power loss during shifting the difference with the H.M is not significant. We reach also the same top speed.

1/Red : Day1, outing 7, HM quickshifter 47Ms

2/Blue: Day1, outing 9, Cordona PQ8 55Ms3

3/Purple:Day2, outing 8, Cordona PQ8 47ms

From top to bottom: _RPM

_Rear Speed

_Front Speed

_Lambda

_Throttle/brake

 

caterham-data-report-cordona-pq8-test-1

Obraz 1 z 3

On this view we can see the lambda value is more stable with the cordona, the engine become less lean while shifting, which gives a smoother shift.

Quickshiftery Cordona znajdziesz w naszym sklepie. Kliknij tu!

Nowe aplikacje modułów Rapid Bike Easy – Kawasaki ZZR1400, Suzuki Burgman 650, Yamaha XV1900 i Honda CrossRunner

 

Firma Dimsport opracowała nowe aplikacje modułów Rapid Bike Easy.  Poniżej prezentujemy efekty tych prac w postaci wykresów z hamowni. Jak zwykle okazuje się, że moduły Rapid Bike Easy są bardzo skuteczne mimo bardzo prostej zasady działania. Sukces tkwi w algorytmie działania modułu, który powstał na bazie długoletnich doświadczeń firmy Dimsport w chiptuningu samochodów i związanej z tym doskonałej wiedzy na temat zasady współpracy sterowników silników (ECU) w sondami lambda.

 

Kawasaki ZZR1400, rocznik 2012-2013

 

Yamaha XV1900 (2006-2013)

 

Suzuki Burgman 650 (2013)

 

Honda CrossRunner

Motocykle na prawo jazdy kategorii A2

 

W ostatnim czasie wielu klientów pyta nas czy moduły Rapid Bike mogą pomóc w zablokowaniu mocy motocykli aby możliwe było ich używanie posiadając kategorię prawa jazdy A2. Odpowiedź na to pytanie niestety brzmi „nie”. Moduły Rapid Bike używane są przede wszystkim do strojenia pracy silników motocyklowych. Jest to zupełnie inne zagadnienie niż ograniczenie mocy silnika najpopularniejszych obecnie motocykli na kategorię A2 jakimi są Suzuki Gladius, Yamaha XJ6, Yamaha Diversion, Kawasaki ER-5, Kawasaki ER-6 czy też Honda CB500 lub CBF600.

Mamy jednak dobrą informację dla wszystkich, którzy aktualnie poszukują motocykla spełniającego ustawowe wymogi dotyczące posiadaczy prawa jazdy kategorii A2: otóż możliwe jest zablokowanie mocy silnika w inny sposób dzięki czemu dany motocykl można przerejestrować w Wydziale Komunikacji i legalnie poruszać się nim posiadając prawo jazdy kategorii A2.

Tego rodzaju modyfikacje można przeprowadzić w jednym ze współpracujących z nami Centrów Tuningu Motocykli – MOTOKOFEINA w Nadarzynie pod Warszawą. W Motokofeinie każdy motocykl spełniający bazowe wymagania techniczne może zostać zablokowany do odpowiedniej dla kategorii A2 mocy maksymalnej. Po modyfikacji konieczne jest tylko przeprowadzenie badania technicznego motocykla na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów a następnie przerejstrowanie motocykla w lokalnym Wydziale Komunikacji.

Wszystkich zainteresowanych przeprowadzeniem modyfikacji zapraszamy do firmy MOTOKOFEINA w Nadarzynie. Więcej informacji na temat blokowania mocy motocykli znajduje się na stronie www.motokofeina.pl

Rapid Bike Easy już dostępny do Hondy NC700X

 

Moduł RAPID BIKE EASY jest bardo prosty w instalacji w przypadku HONDY NC 700 X, a dodatkowo bardzo delikatnie traktuje Twój portfel!!!

Wykresy z hamowni, które prezentujemy poniżej pokazują bardzo ciekawe rezultaty działania modułu Rapid Bike EASY – istotne przyrosty momentu obrotowego i mocy w każdym zakresie pracy silnika. Te wyniki osiągnięto dzięki unikalnej technologii zarządzania sygnałem sondy lambda co przekłada się na optymalizację składu mieszanki paliwowo-powietrznej.

Rapid Bike EVO i Kawasaki ZX-6R 636 – sposób na wygrywanie

 

Najnowszy supersport Kawasaki, model ZX-6R 636 już teraz może pracować pod kontrolą modułu Rapid Bike EVO. Opracowana przez firmę Dimsport mapa bazowa pozwala osiągnąć moc 126KM na tylnym kole!

Prezentowane poniżej wykresy z hamowni doskonale ilustrują korzyści jakie wynikają z zastosowania moduł Rapid Bike EVO, nie tylko w zakresie mocy maksymalnej ale także osiągów silnika przy częściowym otwarciu przepustnicy.

Kolejne zwycięstwo dzięki Rapid Bike

Zespół KTM JAPAN startujący na motocyklu KTM Duke 690 zwyciężył w pierwszym wyścigu serii Tourist Trophy. Zwycięski motocykl wyposażony jest w moduł tuningowy Rapid Bike co pozwala na zdecydowaną poprawę charakterystyki pracy silnika.

Darmowe testy modułów Rapid Bike

Program Rapid Bike Testuj i Kupuj

Wszystkich klientów rozważających zakup modułów tuningowych zapraszamy do udziału w programie Rapid Bike Testuj i Kupuj. Jest to oferta dilerów Rapid Bike pozwalająca na nieodpłatne testy modułu Rapid Bike EVO w Twoim motocyklu!

Więcej na temat programu dowiesz się na tej stronie: Rapid Bike Testuj i Kupuj – opis programu

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NAJLEPSZYCH TUNERÓW MOTOCYKLOWYCH W POLSCE

POZNASZ ICH PO TAKIEJ TABLICY

Tuning Kawasaki Z800 – poczuj pełen potencjał silnika!

Planujesz zakup nowego Z800?
Zobacz jak moduły Rapid Bike EVO i Rapid Bike RACING mogą zmienić ten motocykl

Wykresy z hamowni dla niewielkich otwarć przepustnicy (4%, 8% and 14%) wykazują znaczny przyrost mocy oraz jej zdecydowanie płynniejsze oddawanie.  Dzięki temu gwarantowana jest pełna radość z jazdy!

Radykalnej zmianie uległa reakcja silnika na otwarcie gazu – jest to szczególnie odczuwalne na 5-tym i 6-tym biegu.

Moduły Rapid Bike Evo and Rapid Bike Racing swoją skuteczność zawdzięczają pełnej, ciągłej kontroli składu mieszanki paliwowo-powietrznej nie tylko poprzez zmianę dawki paliwa na wtryskiwaczach ale także poprzez modulację sygnału sondy lambda (technologia Total Injection Control). Osiągnięcie lnajlepszych rezultattów możliwe jest dzięki unikatowej technologii zastosowanej w modułach Rapid Bike – funkcja „inteligentnej” Autoadaptacji parametrów zasilania silnika gwarantuje optymalne efekty niezależnie od warunków otoczenia czy stylu jazdy.

To co wyróżnia moduły Rapid Bike od produktów konkurencyjnych oraz innych metod tuningu (takich jak chiptuning), które sterują silnikiem na bazie stałych parametrów, to możliwość ciągłej, w pełni automatycznej korekty dawki paliwa.

Wykresy z hamowni Honda CB1000R 2009 z modułem Rapid Bike

Prezentujemy poniżej wykresy z hamowni motocykla Honda CB1000R,

rocznik 2009 w którym zamontowany został tłumik LeoVince SBK oraz moduł tuningowy Rapid Bike. Jak widać dzięki zestrojeniu silnika motocykl uzyskał istotne przyrosty momentu obrotowego i mocy w niemal całym zakresie obrotów i dla każdego poziomu otwarcia przepustnicy.

Zacznijmy analizę od niewielkich otwarć przepustnicy, które używane są podczas jazdy turystycznej oraz spokojniej jazdy miejskiej.

Linia niebieska to wykres mocy przy otwarciu przepustnicy na 5%, przy fabrycznej mapie paliwa.  Po dostrojeniu mapy paliwa przy pomocy moduły Rapid Bike silnik przy tym samym otwarciu przepustnicy generuje moc, którą prezentuje linia czerwona. Wskutek dostrojenia mapy paliwa przyrost mocy wynosi 150%. Brzmi niewiarygodnie? Tak, ale cyfry uzyskane na hamowni nie kłamią. Moc generowana przy 5.000 RPM wynosiła przed strojeniem 4KM a po strojeniu 10KM.

Kolejne krzywe to moc generowana przy otwarciu przepustnicy na 10%. Linia zielona to moc przed strojeniem zaś linia brązowa to moc generowana po zestrojeniu silnika. Przyrost mocy wynosi w tym przypadku niewiele ponad 100% (8KM vs. 16,5KM przy 6.000RPM).

Na koniec pomiary przy otwarciu przepustnicy na 20%. Linia seledynowa – przed strojeniem, linia fioletowa – po strojeniu.  Największy przyrost mocy wynosi 30% przy 4.700 RPM gdzie fabryczna mapa paliwa powoduje bardzo duży „dół” w mocy.

Przy większych otwarciach przepustnicy również uzyskano istotne przyrosty mocy.

Pomiar przy otwarciu przepustnicy na 40% wykazał przyrost mocy na poziomie 13% przy 9.000 RPM. Linia niebieska to moc przed strojeniem a czerwona po strojeniu.

Na koniec zaś moc generowana przy otwarciu przepustnicy wynoszącym 95% i więcej. Jest to najrzadziej używane otwarcie przepustnicy chociaż najczęściej się na nim skupiamy. Tak czy inaczej w tym przypadku przyrost mocy jest również satysfakcjonujący i wynosi ponad 5% (122KM vs. 116KM przy 10.000 RPM). Linia zielona – przed strojeniem, linia brązowa – po strojeniu.

Na tym właśnie polega strojenie silnika motocyklowego, na który popularnie mówi się „tuning motocykli”. Celem strojenia jest uzyskanie optymalnych przebiegów krzywych momentu obrotowego i mocy (które to wartości są ze sobą ściśle powiązane). Wartości optymalnych nie można uzyskać poprzez zastosowanie gotowej mapy paliwowej opracowanej na innym motocyklu, w innych warunkach i na innym paliwie.

Prezentowane powyżej dane dotyczące mocy to wartości zmierzone na kole, skorygowane do normy DIN70020 (aby wartości mocy miały ten sam punkt odniesienia w zakresie temperatury i ciśnienia powietrza, które mają wpływ na moc generowaną przez silnik).

Wyświetlacz biegów GearTronic ZERO – natychmiastowa reakcja

 

Masz wyświetlacz biegów, który potrzebuje 2 sekund, żeby poinformować Cię na jakim biegu jedziesz? Zobacz, jak szybko na zmianę biegu reaguje wyświetlacz GearTronic ZERO firmy PZRacing.

 

Poniższy film prezentuje jak łatwa i szybka jest instalacja i konfiguracja wyświetlacza oraz szybkość jego działania.

 

Standardowa procedura instalacji składa się z pięciu prostych kroków:

1. znajdź złącze diagnostyczne w motocyklu

2. podłącz wyświetlacz

3. zamontuj wyświetlacz w dogodnym miejscu przy pomocy dołączonego rzepa

4. wybierz kolor podświetlenia

5. przeprowadź szybką, jednorazową procedurę kalibracji

GOTOWE!

PZRacing – akcesoria elektroniczne do motocykli już w Polsce

 

Informujemy, że zostaliśmy importerem i dystrybutorem na terenie Polski akcesoriów elektronicznych do motocykli firmy PZRacing.

W skład oferty wchodzą następujące produkty:

 • uniwersalne wyświetlacze biegów – GearTronic (GT-300)
 • wyświetlacze biegów Plug&Play – GearTronic ZERO (GT-310)
 • uniwersalne wyświetlacze biegów z 5-cio poziomowym shiftlightem – GearTronic2 (GT-400)
 • linijkowe shiftlighty wykonane w technologii LED – LighTronic (LT200)
 • lokalizatory GPS/GSM do motocykli i innych pojazdów – Call Me (CM100)
 • zaawansowane laptimery GPS z serii Start (ST100)
 • laptimery GPS do podłączenia do fabrycznych zegarów – wersja DesmoTronic dedykowana do motocykli Ducati oraz LapTronic do innych motocykli
 • systemy komunikacji box-zawodnik – BoxStation
 • obrotomierze cyfrowe – RPM, Multy
 • wskaźniki temperatury cieczy chłodzącej i spalin EGT – Termy H2O i Termy K

Wszystkie produkty PZRacing charakteryzują się bardzo szybkim i dokładnym działaniem, wysoką jakością wykonania oraz atrakcyjną ceną.

Nowe modele motocykli na liście aplikacji Rapid Bike

Masz nowy motocykl i myślałeś, że jeszcze nie możesz poddać go tuningowi? Myliłeś się! Coraz więcej nowych motocykli jest już na liście aplikacji modułów Rapid Bike Easy oraz Rapid Bike EVO i Rapid Bike RACING.

W firmie Dimsport zima to czas wytężonej pracy. Do oferty dealerów wchodzą nowe modele motocykli. Trzeba też sprawdzić, czy w nowych rocznikach znanych już modeli nie dokonano zmian technicznych, które spowodowałyby trudności w instalacji modułów Rapid Bike. Ty dopiero czekasz na odbiór swojego nowego motocykla a moduł Rapid Bike jest do niego już dostępny…

Poniżej przedstawiamy listę nowości w ofercie Rapid Bike a na stronach poświęconych modułom Rapid Bike EASY oraz Rapid Bike EVO i Rapid Bike RACING prezentujemy najnowsze listy aplikacji obejmujące już bardzo dużą liczbę modeli motocykli z roku 2013.

[pdf http://www.4motoracing.pl/wp-content/uploads/2013/02/new_applications_eng.pdf]

Moc to nie wszystko

Czy mająca 77,5KM mocy Yamaha XJ6 może ścigać się z 200-konnymi superbikami? Może!
Firma Motors CompanyYamaha uzyskała świetny wynik podczas jednego z najważniejszych wyścigów endurance rozgrywanych w Brazylii.  Podczas wyścigu o dystansie 500 mil na torze Interlagos zespół kierowany przez Leandro Mello wygrał w kategorii Supersport i jednocześnie zajął 4-te miejsce w klasyfikacji generalnej zostawiając za sobą wiele motocykli klasy Superbike!

Jak oni to zrobili?

Strategia wyścigowa była sprytna: zamiast tankować motocykl co 18 okrążeń jak inni zespół Yamahy tankował co 33 okrążeń. Tak długie przebiegi na jednym tankowaniu były możliwe dzięki specjalnie opracowanej w module RAPID BIKE EVO mapie paliwa. Mapa paliwa została opracowana w taki sposób by gwarantowała jak najlepsze parametry silnika przy minimalnym zużyciu paliwa.
Więcej informacji na temat tego wydarzenia możesz znaleźć (w języku portugalskim) tu:
http://www.motorsco.com.br/noticias/list.asp?id=358

Informujemy, iż właśnie ruszyła promocja modułów Rapid Tractor typu HVD przeznaczonych do tuningu wybranych modeli ciągników rolniczych John Deere oraz Claas. W okresie obowiązywania promocji moduły Rapid Tractor HVD można kupić taniej o 10% !

Promocja trwa do 15.02.2013 roku. Zamówienia na promocyjne zestawy realizowane będą po zakończeniu okresu promocji.

Poniżej przedstawiamy listę produktów z naszego sklepu objętych promocją:

Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 7130 Premium 6cil. 6.8 L 2007 120KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 7530 Preimum 6.8 L 2007 179KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika Claas Arion 640 6.8 L – 175KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 6930 Premium 6cil. 6.8 L 2007 155KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika Claas Arion 630 6.8 L – 150KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 7830 Premium 6.8 L 2007 205KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika Claas Arion 620 6.8 L – 135KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 6530 Premium 6cil. 6.8 L 2007 120KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika Claas Arion 610 6.8 L – 125KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 7730 Premium 6.8 L 2007 190KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 7430 Premium 6.8 L 2007 165KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 6630 Premium 6cil. 6.8 L 2007 131KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika Claas Axion 820 6cil. 6.8 L – 197KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika Claas Axion 820 CMATIC 6.8 L – 197KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika Claas Axion 830 6cil. 6.8 L – 213KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika Claas Axion 840 6cil. 6.8 L – 213KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika Claas Axion 840 CMATIC 6.8 L – 213KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika Claas Axion 850 6cil. 6.8 L – 238KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 7930 Premium 6.8 L 2007 220KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika Claas Axion 810 CMATIC 6.8 L – 180KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika Claas Axion 810 6cil. 6.8 L – 180KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 6830 Premium 6cil. 6.8 L 2007 140KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 6530 6.8 L 2007 120KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 6530 „standard” 6.8 L 2007 120KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 5090 R 6.8 L 2007 90KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 5080 R 6.8 L 2007 80KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 6530 Standard 6.8 L 2007 120KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 6230 Standard 4.5 L 2007 94KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 6430 Standard 4.5 L 2007 115KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 5100 R 6.8 L 2007 100KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 6130 4.5 L 2007 83KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 6330 Standard 4.5 L 2007 105KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika Claas Arion 620C 6.8 L – 135KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika Claas Arion 630C – – 150KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 6830 „standard” 6.8 L 2007 140KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 6630 Standard 6.8 L 2007 131KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika Claas Arion 610C 6.8 L – 125KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 6930 Standard 6.8 L 2007 155KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika Claas Arion 620C – – 135KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika Claas Arion 610C – – 125KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika Claas Arion 630C 6.8 L – 150KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 8430 T (cingolato) 9.0 L 2006 311KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 8130 6cil. 9.0 L 2006 180KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 7250 Combine 9.0 L – 355KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 8530 6cil. 9.0 L 2006 275KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 8230 T (cingolato) 9.0 L 2006 247KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 8230 6cil. 9.0 L 2006 200KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 8330 6cil. 9.0 L 2006 225KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 8330 T(cingolato) 9.0 L 2006 291KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 8430 6cil. 9.0 L 2006 250KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 6130 Premium 4.5 L – 83KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 6430 Premium 4.5 L – 83KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika Claas Arion 530 4.5 L – 125KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 6230 Premium 4.5 L – 83KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika Claas Arion 540 4.5 L – 130KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 6330 Premium 6.8 L 2007 83KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika Claas Arion 520 4.5 L – 115KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 6535 4.5 L 2009 KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika Claas Arion 510 4.5 L – 105KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 6105R 6.8 L TIER 4A DPF 2011 116KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 6115R 6.8 L TIER 4A DPF 2011 125KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 7230R 9.0 L TIER 4A DPF 2011 264KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 7260R 9.0 L TIER 4A DPF 2011 297KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 7280R 9.0 L TIER 4A DPF 2011 319KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 7215R 6.8 L TIER 4A DPF 2011 245KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 7200R 6.8 L TIER 4A DPF 2011 231KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 6210R 6.8 L TIER 4A DPF 2011 231KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 6170R 6.8 L TIER 4A DPF 2011 187KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 6150R 6.8 L TIER 4A DPF 2011 165KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 6140R 6.8 L TIER 4A DPF 2011 154KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 6130R 6.8 L TIER 4A DPF 2011 143KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 6190R 6.8 L TIER 4A DPF 2011 209KM
Moduł Rapid Tractor do tuningu ciągnika John Deere 6125R 6.8 L TIER 4A DPF 2011 138KM

Oferta promocyjna znajduje się w naszym sklepie.

NIE PRZEGAP OKAZJI!

Informujemy, iż w naszej ofercie właśnie pojawiły się moduły Rapid Tractor do tuningu ciągników Claas, John Deere, Landini, Massey Ferguson, McCormick, New Holland i Steyr.

Nowe modele ciągników, w których można podnieść moc maksymalną dzięki modułom Rapid Tractor to:

 

Claas Jaguar 940 16.5 L V8 cod. OM502LA – 453KM
Claas Jaguar 950 16.5 L V8 cod. OM502LA – 507KM
Claas Jaguar 960 16.5 L V8 cod. OM502LA – 624KM
John Deere 6105R 6.8 L TIER 4A DPF 2011 116KM
John Deere 6115R 6.8 L TIER 4A DPF 2011 125KM
John Deere 6125R 6.8 L TIER 4A DPF 2011 138KM
John Deere 6130R 6.8 L TIER 4A DPF 2011 143KM
John Deere 6140R 6.8 L TIER 4A DPF 2011 154KM
John Deere 6150R 6.8 L TIER 4A DPF 2011 165KM
John Deere 6170R 6.8 L TIER 4A DPF 2011 187KM
John Deere 6190R 6.8 L TIER 4A DPF 2011 209KM
John Deere 6210R 6.8 L TIER 4A DPF 2011 231KM
John Deere 7200R 6.8 L TIER 4A DPF 2011 231KM
John Deere 7215R 6.8 L TIER 4A DPF 2011 245KM
John Deere 7230R 9.0 L TIER 4A DPF 2011 264KM
John Deere 7260R 9.0 L TIER 4A DPF 2011 297KM
John Deere 7280R 9.0 L TIER 4A DPF 2011 319KM
Landini Alpine 3.3 L YANMAR 4TNV98 69KM
Landini Alpine 3.3 L YANMAR 4TNV98 75KM
Landini Alpine 3.3 L YANMAR 4TNV98 85KM
Landini PowerMondial 120 4.4L 110KM Perkins 1104D TIER III 2008
Landini 7 SERIES 145 6.7L 146KM 2009
Landini 7 SERIES 165 6.7L 160KM 2009
Landini 7 SERIES 185 6.7L 169KM 2011
Landini 7 SERIES 190 6.7L 177KM 2011
Landini 7 SERIES 210 6.7L 196KM 2011
Landini 7 SERIES 230 6.7L 210KM 2011
Landini Rex 80 F GE GT 4.4 L (Perkins 1104D TIER III) 2008
Landini Rex 90 F GE GT 4.4 L (Perkins 1104D TIER III) 2008
Landini Rex 100 F GE GT 4.4 L (Perkins 1104D TIER III) 2008
Landini Rex 110 F GE GT 4.4 L (Perkins 1104D TIER III) 2008
Landini Rex 120 F GE GT 4.4 L (Perkins 1104D TIER III) 2008
Massey Ferguson MF 5445 (Perkins) 4.4 L 2008 95KM
Massey Ferguson MF 5455 (Perkins) 4.4 L 2008 105KM
McCormick MC 130 (Tier III) 4.4 L (Perkins 1104D TIER III) 2008 126KM
McCormick XTX 165 (TIER III) 6.7 L 2009 182KM
New Holland CX 8040 8.7 L FPT CURSOR 9 TIER 4A 2011 318KM
New Holland CX 8050 8.7 L FPT CURSOR 9 TIER 4A 2011 364KM
New Holland CX 8060 8.7 L FPT CURSOR 9 TIER 4A 2011 318KM
New Holland CX 8070 8.7 L FPT CURSOR 9 TIER 4A 2011 373KM
New Holland T6.155 classic/sidewinder II 6.7 L TIER 4A 2012 
New Holland T6.165 classic/sidewinder II 6.7 L TIER 4A 2012 
New Holland T6.175 classic/sidewinder II 6.7 L TIER 4A 2012 
New Holland T7.170 classic/sidewinder II 6.7 L TIER 4A 2011 171KM
New Holland T7.185 classic/sidewinder II 6.7 L TIER 4A 2011 188KM
New Holland T7.200 classic/sidewinder II 6.7 L TIER 4A 2011 203KM
New Holland T7.210 classic/sidewinder II 6.7 L TIER 4A 2011 212KM
New Holland T7.220 classic/sidewinder II 6.7 L TIER 4A 2011 218KM
New Holland T7.235 classic/sidewinder II 6.7 L TIER 4A 2011 234KM
New Holland T7.250 classic/sidewinder II 6.7 L TIER 4A 2011 250KM
New Holland T7.260 classic/sidewinder II 6.7 L TIER 4A 2011 260KM
New Holland T7.270 classic/sidewinder II 6.7 L TIER 4A 2011 269KM
New Holland T8.300 8.7 L FPT CURSOR 9 TIER 4A 2011 282KM
New Holland T8.330 8.7 L FPT CURSOR 9 TIER 4A 2011 312KM
New Holland T8.360 8.7 L FPT CURSOR 9 TIER 4A 2011 342KM
New Holland T8.390 8.7 L FPT CURSOR 9 TIER 4A 2011 373KM
Steyr PROFI 6150 (cnh) 6.7 L 2003 150KM
Steyr PROFI 6160 (cnh) 6.7 L 2003 160KM
Steyr PROFI 6195 (cnh) 6.7 L 2003 175KM

Wszystkie wyżej wymienione moduły można zamówić w naszym sklepie.

W zależności od modelu ciągnika i wersji silnika przyrosty mocy i momentu obrotowego wynoszą od 20% do 25%.

Przeczytaj też o modułach Rapid Tractor do ciągników Case IH Puma CVX i Magnum z serii EP TIER4A

Kupiłeś ciągnik Case Puma CVX EP lub Case IH Magnum EP z serii Efficient Power TIER 4A? Brakuje Ci mocy? Skorzystaj z naszej oferty!

Już teraz w naszym sklepie dostępne są moduły Rapid Tractor XTI przeznaczone do tuningu ciągników Case z serii EP  – najbardziej uniwersalne rozwiązanie do tuningu ciągników rolniczych. Dzięki modułowi Rapid Tractor profesjonalnie i bezpiecznie podniesiesz moc swojego ciągnika Case Puma CVX EP lub Case Magnum EP nawet o 25%!

Moduły Rapid Tractor XTI stosowane są w ciągnikach z serii EP z roczników od 2011.

Zapraszamy!

 

 

Moduły Rapid Tractor do tuningu ciągników Case Puma CVX EP i Case Magnum EP

 

 

Poniżej prezentujemy przykładowe wykresy z hamowni motocykla BMW S1000RR rocznik 2009, w którym zamontowano moduł Rapid Bike EVO. Pomiary zostały wykonane w celu porównania parametrów fabrycznych motocykla i mapy bazowej dostarczanej z modułem. Mapa bazowa modułu Rapid Bike EVO modyfikuje tylko i wyłącznie dawkę paliwa. Ustawienia zapłonu są fabryczne. Silnik nie był szczegółowo strojony. Konfiguracja motocykla (filtr powietrza, układ wydechowy) jest fabryczna. Można oczekiwać, że w przypadku dostrojenia dawki paliwa przyrosty będą jeszcze większe, bez względu na narządzenie użyte do strojenia – czy będzie to funkcja autoadaptacji modułu Rapid Bike czy zestaw Tuning Bike czy My Tuning Bike. Dodatkowej mocy można także spodziewać się w przypadku zastosowania moduły Rapid Bike RACING i zmodyfikowanej mapy zapłonu.

Krótka legenda:

TPSxx% lub samo xx% oznacza procent otwarcia przepustnicy

opisy „map” lub „mod” oznaczają pomiary wykonane z mapą bazową

Moc i moment obrotowy podawane są na kole. Uwzględniono korektę T/P

Wykres z hamowni prezentujący pomiary przy TPS 10%. Największy przyrost mocy przekracza 25%.

[pdf http://www.4motoracing.pl/wp-content/uploads/2012/12/s1000rrdyno/tps10.pdf]

 

Wykres z hamowni prezentujący pomiary przy TPS 20%. Największy przyrost mocy przekracza 29%.

[pdf http://www.4motoracing.pl/wp-content/uploads/2012/12/s1000rrdyno/tps20.pdf]

 

Wykres z hamowni prezentujący pomiary przy TPS 40%. Największy przyrost mocy przekracza 26%.

[pdf http://www.4motoracing.pl/wp-content/uploads/2012/12/s1000rrdyno/tps40.pdf]

 

Wykres z hamowni prezentujący pomiary przy TPS 95%. Największy przyrost mocy wynosi około 4%.

[pdf http://www.4motoracing.pl/wp-content/uploads/2012/12/s1000rrdyno/tps95.pdf]

Do tej pory firma Accossato znana była z produkcji bardzo wysokiej jakości akcesoriów motocyklowych takich jak rolgazy, sety, crashpady, clipony czy kierownice. Bardzo istotnym składnikiem oferty Accossato są komponenty układów hamulcowych do motocykli. Accossato produkuje doskonałe radialne pompy hamulcowe, zaciski hamulcowe oraz przewody w oplocie.

Od teraz oferta Accossato uzupełniona jest także o szeroka gamę klocków hamulcowych przeznaczonych dla bardzo szerokiego grona klientów. Ofertę klocków hamulcowych Accossato tworzy ponad 100 kształtów klocków i 5 typów okładzin. Łącznie daje to ponad 10.000 aplikacji!

Okładziny stosowane przez Accossato to:

ORGANIC – standardowa okładzina organiczna przeznaczona dla jednośladów o niskich i średnich mocach

SINTERED – okładzina sinterowa dedykowana do mocnych i ciężkich motocykli drogowych

CERAMIC: okładzina ceramiczna przeznaczona głównie do zastosowań torowych oraz dla motocyklistów lubiących bardzo dynamiczną jazdę

EV1 – profesjonalna mieszanka wyścigowa klasy SBK, SST, SSP, Endurance przeznaczona do użytku wyłącznie na suchej nawierzchni

EV2 – profesjonalna mieszanka wyścigowa klasy SBK, SST, SSP, Endurance przeznaczona do użytku na suchej i na mokrej  nawierzchni

Większość klocków do zastosowań drogowych znajdziesz już w naszym sklepie.

Informujemy, iż wprowadziliśmy do oferty laptimery, shiftlighty, wyświetlacze biegów i lokalizatory GPS produkowane przez  włoską firmę PZRACING – producenta elektroniki motocyklowej.

Nasza oferta została w ten sposób rozszerzona o następujące grupy produktów:

 • laptimery GPS
 • laptimery GPS do fabrycznych zegarów (wybrane motocykle)
 • wyświetlacze biegów
 • wyświetlacze biegów ze zintegrowanym shiftlightem
 • profesjonalne shiftlighty
 • lokalizatory GPS/GSM do pojazdów

Produkty PZ Racing z powodzeniem używane są przez zawodników motocyklowych oraz zwykłych motocyklistów. W odróżnieniu od produktów konkurencji oferują najwyższa jakość zarówno w zakresie widoczności (wyświetlacze) jak i dokładności (laptimery). Czas reakcji wyświetlacza biegów PZ Racing to tylko 200 milisekund! Zobacz sam:

Większość produktów oferujemy już w naszym sklepie. Zapraszamy!

Laptimery, shiftlighty, wyświetlacze biegów, lokalizatory GPS  – zapraszamy!

Moduły Rapid Bike zawsze wyznaczały kierunek rozwoju tuningu motocykli. Teraz są jeszcze bardziej innowacyjne.

 

W ostatnim czasie producent modułów dokonał istotnej zmiany: wraz z modułem oferuje predefiniowane mapy bazowe paliwa oraz zapłonu. Wydaje się, że nie ma w tym nic nowego gdyż konkurenci już dawno to robią. A jednak…

Otóż mapy bazowe, w połączeniu z unikalną funkcją autoadaptacji dostępną tylko w modułach Rapid Bike EVO i Rapid Bike RACING powodują, że każdy motocykl w którym tuner zainstaluje moduł EVO lub RACING już po kilkuset kilometrach będzie pracował na optymalnej mapie paliwa dostosowanej do specyfiki i charakterystyki danego egzemplarza motocykla! Dzieje się tak gdyż wraz z mapą bazową producent modułów odpowiednio zaprogramował funkcję autoadaptacji. Efekt? Montujesz moduł i już po 300-400 kilometrach jazdy cieszysz się optymalnymi nastawami mieszanki paliwowo-powietrznej.

Jak twierdzi producent funkcja autoadaptacji oparta na mapach bazowych umożliwia zbudowanie mapy paliwa, która zapewni optymalna pracę motocykla w 85% przypadków. Nie zmienia to faktu, że każdy motocykl wyposażony w moduł Rapid Bike EVO lub Rapid Bike RACING może być dostrojony przez tunera na hamowni motocyklowej lub w trybie dynamicznym – podczas jazdy.

Bez względu na metodę strojenia silnika efekty działania modułów Rapid Bike są dostępne bardzo szybko co gwarantuje nie tylko poprawę warunków pracy silnika ale także satysfakcję motocyklisty.

Z przyjemnością informujemy iż wprowadziliśmy do oferty nowe moduły Rapid typ BHV przeznaczone m. in. do profesjonalnego tuningu  Bmw 120d F20 184 KM Bmw 530d F10-F11 258 KM i Bmw X3 3.0d F25 258 KM.

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas.

Dział techniczny RAPID BIKE spędził sporo czasu na hamowni podczas pracy z najnowszym superbikiem włoskiej produkcji.

MOTOCYKL SERYJNY
Ducati 1199 Panigale oddaje na koło około 160 KM. Dzięki modyfikacji indywidualnej map paliwa w module Rapid Bike EVO uzyskano uzyskano niezłe przyrosty momentu obrotowego w całym zakresie obrotów (wykres 1). Ten wynik został jeszcze poprawiony przez zastosowaniem modułu Rapid Bike RACING i nowych map zapłonu i wtrysku (wykres 2).

 

MOTOCYKL SERYJNY wyposażony w pełny układ wydechowy Termignoni

Instalacja pełnego układu wydechowego Termignoni pozwala na uzyskanie dodatkowym 3KM mocy maksymalnej jednak dopiero wyposażenie motocykla w moduł Rapid Bike RACING pokazuje na co stać silnik nowego Ducati:  181,5 KM na kole (wykres 3)

Pełny układ Termignoni i ECU
Instalacja pełnego układu Termignoni z jednoczesną modyfikacją pamięci ECU pozwala uzyskać niezłe efekty jednak tylko przy użyciu modułu Rapid Bike RACING możliwe jest uzyskanie mocy 181,5 KM na kole – dzieje się tak dzięki właściwie dobranym mapom wtrysku i zapłonu dla każdego cylindra.

Metoda pomiarów: wszystkie pomiary wykonywane były na hamowni obciążeniowej Dimtech wyposażonej w układ zarządzania przepływem powietrza. Dzięki temu pomiary są identyczne jak uzyskane na drodze.

Opisy na wykresach:

map_evo = mapa wtrysku opracowana dla modułu Rapid Bike EVO

map_racing = mapy wtrysku i zapłonu opracowane dla modułu Rapid Bike RACING

Mamy dobrą wiadomość dla posiadaczy Ducati 1199 Panigale. Do tego motocykla już w najbliższym czasie dostępne będą moduły tuningowe Rapid Bike EVO oraz Rapid Bike RACING.

Wszystkich którzy myślą, że ten motocykl nie wymaga tuningu zapewniamy, że dzięki modułom Rapid Bike Ducat1199 staje się innym motocyklem.

Najnowszą listę aplikacji modułów Rapid Bike uzupełniają także moduły do niżej wymienionych motocykli:

MV AGUSTA F4 1000 RR
APRILIA SRV 850
Honda Varadero 125
TGB 550 FI
Aprilia Tuono V4 R / APRC

Podczas pierwszego weekendu zawodów hiszpańskiego Pucharu BMW S1000RR na torze Motorland Aragon zwycięzcą wyścigu nr 1 został Oscar Pena. Motocykl Oscara został poddany tuningowi z wykorzystaniem modułu Rapid Bike Racing. Dodatkowo Oscar ma do dyspozycji profesjonalny, tensometryczny quickshifter Rapid Bike PRO.

 

Poniżej prezentujemy najnowszą listę aplikacji modułów Rapid Bike.

[pdf http://www.4motoracing.pl/wp-content/uploads/2012/03/120326_RapidBike_wszystkie.pdf]

Track Days Brno – ruszyły zapisy

Posted: 11/03/2012 by admin in Aktualności
Tags:

Wszystkich zainteresowanych wyjazdem na imprezę Race Weekend Brno 2012 lub 35moto Brno 2012 zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty na tej stronie.

Wszystkich, którzy pytali nas mailowo o hamownię motocyklową w Warszawie informujemy, że od dziś w Nadarzynie przy ul. Błońskiej 38 działa profesjonalna hamownia motocyklowa Grundmaster 6000.

Hamownia oferuje pomiary mocy i momentu obrotowego na kole oraz na wale. Możliwy jest też pomiar AFR.

Kontakt do serwisu podajemy poniżej:
http://motomirek.pl/
05-830 Nadarzyn
ul. Błońska 38

Serwis, dzięki hamowni motocyklowej, rozpoczyna działalność w zakresie montażu modułów tuningowych Rapid Bike wraz z ich strojeniem. Dodatkowe usługi to montaż i strojenie quickshifterów motocyklowych.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Motomirka!

Mamy przyjemność poinformować, że wprowadzamy do oferty nowy produkt – profesjonalne moduły tuningowe Tuning Box. Moduły Tuning Box opracowane zostały na potrzeby samochodów z silnikami turbodiesel oraz turbobenzyna, ciągników siodłowych, ciągników rolniczych oraz maszyn leśnych. Zapraszamy do naszego sklepu aby poznać ofertę bliżej.

 

Z wielką satysfakcją chcemy poinformować, że zawarte zostało porozumienie o współpracy między firmą Dimsport a Yamaha Itaila i Diapason Racing. Porozumienie dotyczy wyposażenia motocykli Yamaha YZF R6 startujących w 13-tej edycji Pucharu Yamaha R6 w moduły tuningowe Rapid Bike RACING.

Dla wygody kibiców zawody Yamaha R6 Cup odbywają się wspólnie z zawodami Wyścigowych Mistrzostw Włoch.

Dzięki zaawansowanym funkcjom modułów Rapid Bike RACING kierowcy Pucharu Yamaha R6 będą w stanie zarządzać wszystkimi parametrami silnika, łącznie z kontrolą przyczepności tylnego koła podczas hamowania. Służy do tego funkcja asystenta hamowania.

Dodatkowo w motocyklach startujących w Pucharze wykorzystywane będą zaawansowane quickshiftery tensometryczne Rapid Bike umożliwiające doskonale precyzyjną kontrolę nad bezsprzęgłową zmianą biegów – tak ważną podczas każdego wyścigu.

Dzięki niemal nieograniczonej liczbie możliwych konfiguracji każdy w zawodników Pucharu R6 będzie mógł dostosować swój motocykl do własnych preferencji i stylu jazdy, przyspieszania i hamowania.

Aby zobaczyć efekty zastosowania modułów Rapid Bike RACING w motocyklu Yamaha YZF R6 zapraszamy na tor Imola 16-go marca!

Z wielką przyjemnością informujemy, iż rozszerzyliśmy naszą ofertę o moduły do tuningu aut turbobenzynowych. Oferowane przez nas moduły aktualnie obsługują następujące auta (dane w kolorze czarnym oznaczają osiągi fabryczne a wartości niebieskie to osiągi po zastosowaniu tuning boxa:

Wszystkich zainteresowanych ofertą cenową prosimy o kontakt mailowy.

Related Images:

Wszystkich zainteresowanych informujemy, że Track Days Brno 2012 odbędą się w 2 terminach.

Pierwszy termin to 1-2-3 czerwca 2012 – wtedy zorganizowana zostanie impreza pod nazwą Race Weekend. Drugi termin to, jak w roku 2011, 8 i 9 sierpnia – klasyczne treningi na torze.

Więcej informacji wkrótce.

Jeśli chcesz być informowany na bieżąco zapisz się do Newslettera 4motoracing.pl (formularz po lewej stronie).

 

Poniżej prezentujemy najnowszą listę samochodów osobowych i dostawczych, w których można zastosować profesjonalne moduły tuningowe Rapid Car.

Wszystkich zainteresowanych kupnem lub dystrybucją modułów Rapid Car (oraz Rapid Tractor, Rapid Truck i Rapid Bike) zapraszamy do kontaktu.

 

 • Alfa Romeo    145    1.9 JTD  105Hp    1998 ►
 • Alfa Romeo    145    1.9 JTD  105Hp    1998 ►
 • Alfa Romeo    146    1.9 JTD  105Hp    1998 ►
 • Alfa Romeo    146    1.9 JTD  105Hp    1998 ►
 • Alfa Romeo    147    1.9 JTD 115Hp    2001 ►
 • Alfa Romeo    147    1.9 JTD 115Hp    2001 ►
 • Alfa Romeo    147    1.9 JTD 140Hp    2003 ►
 • Alfa Romeo    147    1.9 JTD 150Hp    2003 ►
 • Alfa Romeo    147    1.9 M-Jet 120Hp    2005 ►
 • Alfa Romeo    156    1.9 JTD 105Hp     1998 ►
 • Alfa Romeo    156    1.9 JTD 105Hp     1998 ►
 • Alfa Romeo    156    1.9 JTD 110Hp      2001 ►
 • Alfa Romeo    156    1.9 JTD 110Hp      2001 ►
 • Alfa Romeo    156    1.9 JTD 115Hp      2001 ►
 • Alfa Romeo    156    1.9 JTD 115Hp      2001 ►
 • Alfa Romeo    156    1.9 JTD 140Hp (anche SportWagon, Q4)    2003 ►
 • Alfa Romeo    156    1.9 JTD 150Hp (SportWagon, Q4)    2003 ►
 • Alfa Romeo    156    2.4 JTD 136Hp    2003 ►
 • Alfa Romeo    156    2.4 JTD 140Hp    2003 ►
 • Alfa Romeo    156    2.4 JTD 150Hp    2003 ►
 • Alfa Romeo    156    2.4 JTD 175Hp    2004 ►
 • Alfa Romeo    159    1.9 JTD 120Hp DPF    2006 ►
 • Alfa Romeo    159    1.9 JTD 150Hp    2006 ►
 • Alfa Romeo    159    2.0 JTD 170Hp    2008 ►
 • Alfa Romeo    159    2.4 JTD 200Hp DPF    2006 ►
 • Alfa Romeo    166    2.4 JTD 140Hp    2003 ►
 • Alfa Romeo    166    2.4 JTD 150Hp    2003 ►
 • Alfa Romeo    166    2.4 JTD 175Hp    2004 ►
 • Alfa Romeo    Brera    2.0 JTD 170Hp    2008 ►
 • Alfa Romeo    Brera    2.4 JTD 200Hp    2006 ►
 • Alfa Romeo    CrossWagon     Q4 1.9M-Jet 150Hp    2004 ►
 • Alfa Romeo    Giulietta    1.6 Mjet 105Hp    2008 ►
 • Alfa Romeo    Giulietta    2.0 JTD 170Hp    2008 ►
 • Alfa Romeo    GT    Coupè 1.9 JTD M-Jet 150Hp    2004 ►
 • Alfa Romeo    MiTo    1.3 JTDm 90Hp    2008 ►
 • Alfa Romeo    MiTo    1.6 JTDm 120Hp    2008 ►
 • Alfa Romeo    Spider    2.0 JTD 170Hp    2008 ►
 • Alfa Romeo    Spider    2.4 JTDM 200Hp    2006 ►
 • Audi    A2    1.4 TDI 75Hp    2001 ►
 • Audi    A3    1.9 TDI  130Hp    2001 ►
 • Audi    A3    1.9 TDI 101Hp    2001 ►
 • Audi    A3    1.9 TDI 105Hp    2003 ►
 • Audi    A3    2.0 16V TDI 140Hp    2003 ►
 • Audi    A3    2.0 16V TDI 140Hp    2003 ►
 • Audi    A3    2.0 TDI 140 Hp – cod. BPW    2004 ►
 • Audi    A3    2.0 TDI 143Hp – cod. CAG    2008 ►
 • Audi    A3    2.0 TDI 16V 170Hp    2006 ►
 • Audi    A3    2.0 TDI 16V 170Hp – cod. CBB    2008 ►
 • Audi    A4    1.9 TDI  101Hp    2000 ►
 • Audi    A4    1.9 TDI  115Hp    2001 ►
 • Audi    A4    1.9 TDI  130Hp    2001 ►
 • Audi    A4    1.9 TDI  130Hp    2001 ►
 • Audi    A4    2.0 16V 120Hp    2008 ►
 • Audi    A4    2.0 TDI 140 Hp – cod. BPW    2004 ►
 • Audi    A4    2.0 TDI 140Hp    2004 ►
 • Audi    A4    2.0 TDI 143Hp – cod. CAG    2008 ►
 • Audi    A4    2.0 TDI 16V 170Hp    2006 ►
 • Audi    A4    2.0 TDI 16V 170Hp – cod. CBB    2008 ►
 • Audi    A4    2.5 TDI V6 150Hp    1998 ►
 • Audi    A4    2.5 TDI V6 163Hp    2001 ►
 • Audi    A4    2.5 TDI V6 180Hp    2000 ►
 • Audi    A4    2.7 V6 TDI 180Hp DPF    2006 ►
 • Audi    A4    2.7 V6 TDI 190Hp – cod. CKG    2008 ►
 • Audi    A4    3.0 V6 TDi Quattro 204Hp (No FAP)    2001 ►
 • Audi    A4    3.0 V6 TDi Quattro 233Hp    2006 ►
 • Audi    A4    3.0 V6 TDi 240Hp DPF    2008 ►
 • Audi    A5    2.0 TDI 143Hp – cod. CAG    2008 ►
 • Audi    A5    2.0 TDI 16V 170Hp – cod. CBB    2008 ►
 • Audi    A5    2.7 V6 TDI 190Hp – cod. CKG    2008 ►
 • Audi    A5    3.0 V6 TDi 240Hp DPF    2008 ►
 • Audi    A6    1.9 TDI 130Hp    2000 ►
 • Audi    A6    2.0 TDI 16V 170Hp – cod. CBB    2008 ►
 • Audi    A6    2.5 TDI V6 150Hp    1998 ►
 • Audi    A6    2.5 TDI V6 155Hp    2001 ►
 • Audi    A6    2.5 TDI V6 180Hp    1998 ►
 • Audi    A6    2.7 V6 TDI 190Hp – cod. CKG    2008 ►
 • Audi    A6    3.0 V6 225Hp (No FAP)    2001 ►
 • Audi    A6 / Avant    2.0 TDi 140Hp (kit conn. orig.)    2004 ►
 • Audi    A6 / Avant    2.7 V6 TDi 180Hp DPF    2006 ►
 • Audi    A6 / Avant    3.0 V6 TDi Quattro 233Hp    2006 ►
 • Audi    A6 / Avant    3.0 V6 TDi 240Hp DPF    2008 ►
 • Audi    A8    2.5 TDI V6 150Hp    1998 ►
 • Audi    A8    2.5 TDI V6 180Hp    1998 ►
 • Audi    A8    3.0 V6 TDi Quattro 233Hp    2006 ►
 • Audi    A8    3.0 V6 TDi 240Hp DPF    2008 ►
 • Audi    A8    4.0 V8 280Hp    2000 ►
 • Audi    Allroad    2.5 TDI V6 180Hp    1998 ►
 • Audi    Allroad    3.0 V6 TDi 240Hp DPF    2008 ►
 • Audi    Q5    2.0 TDI 143Hp – cod. CAG    2008 ►
 • Audi    Q5    2.0 TDI 16V 170Hp – cod. CBB    2008 ►
 • Audi    Q5    3.0 V6 TDi 240Hp DPF    2008 ►
 • Audi    Q7    3.0 V6 TDi 233Hp DPF    2006 ►
 • Audi    Q7    3.0 V6 TDi 240Hp DPF    2008 ►
 • BMW    118    2.0 d 122Hp    2004 ►
 • BMW    118    2.0 d 143Hp – EDC17    2007 ►
 • BMW    120    2.0 d 143Hp – EDC17    2007 ►
 • BMW    120    2.0 d 163Hp    2004 ►
 • BMW    120    2.0 d 177Hp – EDC17    2007 ►
 • BMW    123    d 204 hp    2008 ►
 • BMW    318    2.0 d 143Hp – EDC17    2007 ►
 • BMW    318    d  115Hp (NO Cambio aut.)    2001 ►
 • BMW    318    d 122Hp E90    2006 ►
 • BMW    320    d 136Hp (NO Cambio aut.)    1998 ►
 • BMW    320    d 150Hp (common rail)    2001 ►
 • BMW    320    d 163Hp E90 (common rail)    2005 ►
 • BMW    320    2.0 d 177Hp – EDC17    2007 ►
 • BMW    320    2.0 d 184Hp – EDC17 COD. N47D20C    2010 ►
 • BMW    325    d 197 hp    2008 ►
 • BMW    325    3.0 d 204Hp COD. N57D30A    2010 ►
 • BMW    330    d 183Hp    1998 ►
 • BMW    330    d 183Hp    1998 ►
 • BMW    330    d 204Hp    2003 ►
 • BMW    330    d 231Hp E90    2006 ►
 • BMW    330    3.0 d 245Hp COD. N57D30A    2008 ►
 • BMW    335    d 286Hp    2008 ►
 • BMW    520    d 136Hp (NO Cambio aut.)    1998 ►
 • BMW    520    d 163Hp    2006 ►
 • BMW    525    d 163Hp    2000 ►
 • BMW    520    2.0 d 177Hp – EDC17    2007 ►
 • BMW    520    2.0 d 184Hp – EDC17 COD. N47D20C    2010 ►
 • BMW    525    3.0 d 204Hp COD. N57D30A    2010 ►
 • BMW    530    d 183Hp    1998 ►
 • BMW    530    d 183Hp    1998 ►
 • BMW    530    d 193Hp    2000 ►
 • BMW    530    d 193Hp    2000 ►
 • BMW    530    d 218Hp    2003 ►
 • BMW    530    d 231Hp    2006 ►
 • BMW    530    3.0 d 245Hp COD. N57D30A    2008 ►
 • BMW    535    d 272Hp    2004 ►
 • BMW    535    d 286Hp    2008 ►
 • BMW    730    d 183Hp    2001 ►
 • BMW    730    d 183Hp    1998 ►
 • BMW    730    d 193Hp    2000 ►
 • BMW    730    d 193Hp    2000 ►
 • BMW    730    d 218Hp    2003 ►
 • BMW    730    d 231Hp    2006 ►
 • BMW    730    3.0 d 245Hp COD. N57D30A    2008 ►
 • BMW    740    d 258Hp    2004 ►
 • BMW    X1    2.0 d 143Hp – EDC17    2007 ►
 • BMW    X1    d 177 hp    2008 ►
 • BMW    X3    2.0 d 143Hp – EDC17    2007 ►
 • BMW    X3    2.0 d 150Hp    2004 ►
 • BMW    X3    2.0 d 177Hp – EDC17    2007 ►
 • BMW    X3    2.0 d 184Hp – EDC17 COD. N47D20C    2010 ►
 • BMW    X3    3.0 d 204Hp    2004 ►
 • BMW    X3    3.0 d 218Hp    2004 ►
 • BMW    X5    3.0 d 183Hp (Cambio aut.)    2001 ►
 • BMW    X5    3.0 d 183Hp (Cambio aut.)    2001 ►
 • BMW    X5    3.0 d 183Hp (Cambio man.)    2001 ►
 • BMW    X5    3.0 d 183Hp (Cambio man.)    2001 ►
 • BMW    X5    3.0 d 218Hp    2001 ►
 • BMW    X5    3.0 d 235Hp    2007 ►
 • BMW    X5    3.0 d 245Hp COD. N57D30A    2008 ►
 • BMW    X6    3.0 d 235Hp    2007 ►
 • BMW    X6    3.5 d 286Hp    2008 ►
 • Bremach    Extreme     4X4 2.8 105Hp    2002 ►
 • Bremach    Extreme    4X4 3.5 t 128Hp    2002 ►
 • Chevrolet    Captiva / Epica    2.0 vcdi 127Hp    2006 ►
 • Chevrolet    Captiva / Epica    2.0 vcdi 150Hp    2006 ►
 • Chevy (USA)    CHEVY engines    6.6L DURAMAX (LB7-LLY)    2001 ►
 • Chrysler    300C    3.0 V6 crdi 218Hp DPF    2006 ►
 • Chrysler    Grand Voyager    2.5 CRD 141Hp    2001 ►
 • Chrysler    PT Cruiser    2.2 CRD150 Hp    2003 ►
 • Chrysler    Voyager    2.5 CRD 141Hp    2001 ►
 • Chrysler    Voyager    2.8 CRD 150Hp    2001 ►
 • Citroen    Berlingo    1.6 Hdi 90Hp    2006 ►
 • Citroen    Berlingo    2.0 HDi ( impianto Bosch ) 90Hp    2000 ►
 • Citroen    C 5    2.0  HDi ( impianto Bosch ) 110Hp    2001 ►
 • Citroen    C 5    2.2  HDi ( impianto Bosch ) 136Hp    2001 ►
 • Citroen    C -Crosser    2.2 160Hp    2007 ►
 • Citroen    C1    1.4 HDi 54Hp    2006 ►
 • Citroen    C2    1.4 HDi 68Hp    2003 ►
 • Citroen    C2    1.6 HDi 110Hp    2007 ►
 • Citroen    C2    1.6 HDi 110Hp    2007 ►
 • Citroen    C3    1.4 HDi 68Hp    2002 ►
 • Citroen    C3    1.4 HDi 90Hp    2002 ►
 • Citroen    C3    1.6 HDi 110Hp    2004 ►
 • Citroen    C3    1.6 HDi 110Hp    2004 ►
 • Citroen    C3    1.6 Hdi 90Hp    2006 ►
 • Citroen    C3    1.6 Hdi 90Hp    2006 ►
 • Citroen    C4    1.6 HDi 90Hp    2004 ►
 • Citroen    C4    1.6 HDi 90Hp    2004 ►
 • Citroen    C4    1.6 HDi 90Hp    2005 ►
 • Citroen    C4    1.6 HDi 90Hp    2005 ►
 • Citroen    C4/Picasso    1.6 HDi 110Hp    2005 ►
 • Citroen    C4/Picasso    1.6 HDi 110Hp    2005 ►
 • Citroen    C4/Picasso    2.0 HDi 136Hp    2005 ►
 • Citroen    C5    1.6 HDi 110Hp    2006 ►
 • Citroen    C5    1.6 HDi 110Hp    2006 ►
 • Citroen    C5    2.0 Hdi 136Hp    2007 ►
 • Citroen    C5    3.0 V6 241Hp    2008 ►
 • Citroen    C6    3.0 V6 241Hp    2008 ►
 • Citroen    C8    2.0 HDi 136Hp    2002 ►
 • Citroen    Evasion    2.0 HDi 110Hp     2000 ►
 • Citroen    Jumper    2.2 120 – DENSO    2007 ►
 • Citroen    Xantia    2.0 HDi ( impianto Bosch ) 90Hp    1999 ►
 • Citroen    Xantia    2.0 HDi 110 ( impianto Bosch ) 110Hp    2000 ►
 • Citroen    Xsara     2.0 HDi ( impianto Bosch ) 90Hp    1999 ►
 • Citroen    Xsara    1.4 HDi ( impianto Bosch ) 68Hp    2003 ►
 • Citroen    Xsara    2.0 HDi 110 ( impianto Bosch ) 110Hp    2000 ►
 • Citroen    Xsara Picasso    1.6 HDi 110Hp    2005 ►
 • Citroen    Xsara Picasso    1.6 HDi 110Hp    2005 ►
 • Citroen    Xsara Picasso    1.6 HDi 90Hp    2005 ►
 • Citroen    Xsara Picasso    1.6 HDi 90Hp    2005 ►
 • Citroen    Xsara Picasso    2.0 HDi ( impianto Bosch ) 90Hp    1999 ►
 • Dacia    Logan/MCV    1.5 dCi 68Hp    2007 ►
 • Dacia    Logan/MCV    1.5 dCi 85Hp    2007 ►
 • Dodge    Caliber    2.0 SXT 140Hp    2006 ►
 • Dodge    Nitro    2.8 177 hp    2008 ►
 • Dodge (USA)    Ram    5.9 Cummins (600/ISBE)    2003 ►
 • Dodge (USA)    Ram    5.9 Cummins 24 V TD (ISB)    1998 ►
 • Fiat    500    1.3 Multijet 75Hp    2007 ►
 • Fiat    500    1.3 Multijet 95Hp (DPF)    2010 ►
 • Fiat    Bravo    1.6 Mjet 105Hp    2008 ►
 • Fiat    Bravo    1.6 Mjet 120Hp    2008 ►
 • Fiat    Bravo    1.9 Multijet 120Hp    2007 ►
 • Fiat    Bravo    1.9 Multijet 150Hp    2007 ►
 • Fiat    Bravo/a    1.9 JTD 100Hp    2000 ►
 • Fiat    Bravo/a    1.9 JTD 100Hp    2000 ►
 • Fiat    Bravo/a    1.9 JTD 105Hp    1998 ►
 • Fiat    Bravo/a    1.9 JTD 105Hp    1998 ►
 • Fiat    Croma    1.9 Mjt 120Hp    2005 ►
 • Fiat    Croma    1.9 Mjt 150Hp    2005 ►
 • Fiat    Croma    2.4 Mjet 20V 200Hp    2006 ►
 • Fiat    Doblò    1.3 Mjet 85Hp    2006 ►
 • Fiat    Doblò    1.9 JTD 100Hp    2001 ►
 • Fiat    Doblò    1.9 JTD 100Hp    2001 ►
 • Fiat    Doblò    1.9 JTD 105Hp    2001 ►
 • Fiat    Doblò    1.9 JTD 105Hp    2001 ►
 • Fiat    Doblò    1.9 M-Jet 120Hp    2006 ►
 • Fiat    Ducato     2.0 JTD 84Hp    2001 ►
 • Fiat    Ducato    2.0 JTD 84Hp    2001 ►
 • Fiat    Ducato    2.2 120Cv – DENSO    2007 ►
 • Fiat    Ducato    2.3 JTD 110Hp    2001 ►
 • Fiat    Ducato    2.3 JTD 110Hp    2001 ►
 • Fiat    Ducato    2.3 Multijet 120Hp    2007 ►
 • Fiat    Ducato    2.3 Multijet 130Hp    2007 ►
 • Fiat    Ducato    2.8 JTD 125Hp    2001 ►
 • Fiat    Ducato    2.8 JTD 125Hp    2001 ►
 • Fiat    Ducato    2.8 JTD 127Hp    2001 ►
 • Fiat    Ducato    2.8 JTD 127Hp    2001 ►
 • Fiat    Ducato    2.8 JTD 146Hp    2001 ►
 • Fiat    Ducato    2.8 JTD 146Hp    2001 ►
 • Fiat    Ducato    3.0 Multijet 157Hp    2007 ►
 • Fiat    Ducato    3.0 Multijet 157Hp    2007 ►
 • Fiat    Grande Punto    1.3 M-Jet 75Hp    2005 ►
 • Fiat    Grande Punto    1.3 M-Jet 90Hp    2005 ►
 • Fiat    Grande Punto    1.6 Mjet 105Hp    2008 ►
 • Fiat    Grande Punto    1.9 M-Jet 120Hp    2005 ►
 • Fiat    Grande Punto    1.9 M-Jet 130Hp    2005 ►
 • Fiat    Grande Punto    1.9 M-Jet 130Hp    2005 ►
 • Fiat    Punto EVO    1.6 Mjet 120Hp    2008 ►
 • Fiat    Punto EVO    1.3 Multijet 95Hp (DPF)    2010 ►
 • Fiat    Idea    1.3 M-Jet 90Hp    2005 ►
 • Fiat    Idea    1.3 Multijet 95Hp (DPF)    2010 ►
 • Fiat    Idea    1.6 Mjet 120Hp    2008 ►
 • Fiat    Idea    1.9 M-Jet 100Hp    2004 ►
 • Fiat    Marea    1.9 JTD 100Hp    2000 ►
 • Fiat    Marea    1.9 JTD 100Hp    2000 ►
 • Fiat    Marea    1.9 JTD 105Hp    1998 ►
 • Fiat    Marea    1.9 JTD 105Hp    1998 ►
 • Fiat    Marea    1.9 JTD 110Hp    2000 ►
 • Fiat    Marea    1.9 JTD 110Hp    2000 ►
 • Fiat    Marea    1.9 JTD 115Hp     2001 ►
 • Fiat    Marea    1.9 JTD 115Hp     2001 ►
 • Fiat    Marea    2.4 JTD 130Hp    1998 ►
 • Fiat    Marea    2.4 JTD 130Hp    1998 ►
 • Fiat    Multipla    1.9 JTD 105Hp    1998 ►
 • Fiat    Multipla    1.9 JTD 105Hp    1998 ►
 • Fiat    Multipla    1.9 JTD 110Hp    2000 ►
 • Fiat    Multipla    1.9 JTD 110Hp    2000 ►
 • Fiat    Multipla    1.9 JTD 115Hp    1998 ►
 • Fiat    Multipla    1.9 JTD 115Hp    1998 ►
 • Fiat    Multipla    1.9 Mjt 120Hp    2005 ►
 • Fiat    Palio    1.9 JTD 80Hp    2002 ►
 • Fiat    Palio    1.9 JTD 80Hp    2002 ►
 • Fiat    Panda    1.3 M-Jet 70Hp    2004 ►
 • Fiat    Punto    1.3 M-Jet 70Hp    2004 ►
 • Fiat    Punto    1.9 M-Jet 100Hp    2003 ►
 • Fiat    Punto    JTD 80Hp    1999 ►
 • Fiat    Punto    JTD 80Hp    1999 ►
 • Fiat    Punto    JTD Sporting 85Hp    2001 ►
 • Fiat    Punto    JTD Sporting 85Hp    2001 ►
 • Fiat    Qubo    1.3 M-Jet 75Hp    2004 ►
 • Fiat    Qubo    1.3 Multijet 95Hp (DPF)    2010 ►
 • Fiat    Scudo    2.0 JTD 94Hp    2001 ►
 • Fiat    Sedici    1.9 M-Jet 120Hp 4×4    2006 ►
 • Fiat    Stilo    1.9 JTD 115Hp    2001 ►
 • Fiat    Stilo    1.9 JTD 115Hp    2001 ►
 • Fiat    Stilo    1.9 JTD 80Hp    2001 ►
 • Fiat    Stilo    1.9 JTD 80Hp    2001 ►
 • Fiat    Stilo    1.9 M-Jet 120Hp    2005 ►
 • Fiat    Stilo    1.9 M-Jet 150Hp    2005 ►
 • Fiat    Stilo    1.9 M-Jet 16v 140Hp    2004 ►
 • Fiat    Ulysse     2.0 JTD 110Hp    2000 ►
 • Fiat    Ulysse    2.0 MJT 120Hp     2008 ►
 • Fiat    Ulysse    2.2 JTD 128Hp    2000 ►
 • Ford    Fiesta    1.4 TDCI 68Hp    2002 ►
 • Ford    Fiesta    1.6 TDCI 90Hp    2004 ►
 • Ford    Fiesta    1.6 TDCI 90Hp    2007 ►
 • Ford    Fiesta    1.8 Tddi 75Hp    2000 ►
 • Ford    Focus    1.6 TDCI 110Hp    2004 ►
 • Ford    Focus    1.6 TDCI 110Hp    2007 ►
 • Ford    Focus    1.6 TDCI 90Hp    2004 ►
 • Ford    Focus    1.6 TDCI 90Hp    2007 ►
 • Ford    Focus    1.8 TDci 100Hp    2002 ►
 • Ford    Focus    1.8 TDci 115Hp Solo DELPHI ->2007    2001 ►
 • Ford    Focus    1.8 Tddi 90Hp    1999 ►
 • Ford    Focus    2.0 TDCI 136Hp    2004 ►
 • Ford    Focus C-Max    1.6 Tdci 110Hp    2003 ►
 • Ford    Focus C-Max    1.6 Tdci 110Hp    2007 ►
 • Ford    Focus C-Max    1.6 Tdci 90Hp    2007 ►
 • Ford    Focus C-Max    2.0 136Hp    2002 ►
 • Ford    Fusion    1.4 TDCI 68Hp    2002 ►
 • Ford    Fusion    1.6 TDCI 90Hp    2004 ►
 • Ford    Fusion    1.6 TDCI 90Hp    2007 ►
 • Ford    Galaxy    1.9 TDI  115Hp    2000 ►
 • Ford    Galaxy    1.9 TDI 130Hp (no piezo)    2004 ►
 • Ford    Galaxy    1.9 TDI 150Hp    2004 ►
 • Ford    Galaxy    2.0 TDCI 140Hp    2007 ►
 • Ford    Kuga    2.0 TDCI 136Hp    2008 ►
 • Ford    Mondeo    2.0 Di Duratorque 115Hp    2000 ►
 • Ford    Mondeo    1.9 TDI 130Hp iniezione DELPHI (no piezo)    2002 ►
 • Ford    Mondeo    2.0 TDCi 140 Hp    2007 ►
 • Ford    Mondeo    2.2 TDCi 155Hp    2002 ►
 • Ford    Ranger    2.5 Tdci 143Hp    2007 ►
 • Ford    Ranger    2.5 Tdci 143Hp    2007 ►
 • Ford    S-MAX    2.0 140Hp    2007 ►
 • Ford    S-MAX    2.0 163Hp    2010 ►
 • Ford    Transit    2.0 Tddi 100Hp    2001 ►
 • Ford    Transit    2.0 Tddi 84Hp    2001 ►
 • Ford    Transit    2.2 120Cv – DENSO    2007 ►
 • Ford    Transit    2.2 140 hp DENSO    –
 • Ford    Transit    2.4 Di Duratorque 125Hp    2001 ►
 • Ford    Transit    2.4 Di Turbodiesel 120Hp    2000 ►
 • Ford    Transit    2.4 Di Turbodiesel 90Hp    2000 ►
 • Ford    Transit    2.4 TDCi 137Hp – Iniezione DELPHI    2003 ►
 • Ford    Transit Connect    1.8 TDCi 90Hp (Delphi)    2003 ►
 • Ford    Transit Connect    1.8 TDCi 90Hp (Siemens)    2007 ►
 • Ford (USA)    Ford engines    6.0L Powerrstroke    2003 ►
 • Ford (USA)    Ford engines    7.3L Powerrstroke    ► 2003
 • GM (USA)    GM engines    6.6L DURAMAX (LB7-LLY)    2001 ►
 • Honda    Accord    2.2 I-CTDi 140Hp    2004 ►
 • Honda    Civic    1.7 CTDI 100Hp    2002 ►
 • Honda    Civic    1.7 CTDI 100Hp    2002 ►
 • Honda    Civic    2.2 i-CDTi 140Hp    2004 ►
 • Honda    CR-V    2.2 i-CDTi 140Hp    2004 ►
 • Honda    FR-V    2.2 i-CDTi 140Hp    2004 ►
 • Hyundai    Accent    1.5 CRDI 110Hp    2006 ►
 • Hyundai    Accent    1.5 CRDI 82Hp    2003 ►
 • Hyundai    Accent    1.5 CRDI 82Hp    2003 ►
 • Hyundai    Getz    1.5 CRDI 82Hp    2003 ►
 • Hyundai    Getz    1.5 CRDI 82Hp    2003 ►
 • Hyundai    Getz    1.5 CRDI 88Hp    2005 ►
 • Hyundai    H1    2.5 CRDi 140Hp    2003 ►
 • Hyundai    H1    2.5 CRDI 170Hp    2009 ►
 • Hyundai    I 30    1.6 CRDI 90Hp    2007 ►
 • Hyundai    Ix 35    1.7 CRDI 115Hp    2010 ►
 • Hyundai    Ix 35    2.0 CRDI 136Hp    2010 ►
 • Hyundai    Matrix    1.5 CRDI 110Hp    2005 ►
 • Hyundai    Matrix    1.5 CRDI 82Hp    2003 ►
 • Hyundai    Matrix    1.5 CRDI 82Hp    2003 ►
 • Hyundai    Santa Fe    2.0  CRDi 112Hp    2003 ►
 • Hyundai    Santa Fe    2.0  CRDi 112Hp    2003 ►
 • Hyundai    Santa Fe    2.0  CRDi 125Hp    2003 ►
 • Hyundai    Santa Fe    2.2 CRDI 150Hp    2005 ►
 • Hyundai    Santa Fe    2.2 CRDI 150Hp    2005 ►
 • Hyundai    Santa Fe    2.2 CRDI 155Hp    2007 ►
 • Hyundai    Sonica    2.0 CRDI 140Hp    2005 ►
 • Hyundai    Terracan    2.9 CRDi 150Hp    2003 ►
 • Hyundai    Trajet    2.0  CRDi 112Hp    2003 ►
 • Hyundai    Trajet    2.0  CRDi 112Hp    2003 ►
 • Hyundai    Tucson    2.0  CRDi 112Hp    2004 ►
 • Hyundai    Tucson    2.0  CRDi 112Hp    2004 ►
 • Hyundai    Tucson    2.0  CRDi 140Hp    2006 ►
 • Infiniti    M / EX / FX    3.0 V6 dCi 177Hp    2008 ►
 • Isuzu    D-MAX    2.5 TD 100Hp    2003 ►
 • Isuzu    D-MAX    2.5 Td 136Hp – 4JK1    2006 ►
 • Isuzu    D-MAX    3.0 TD (cambio autom.) 154Hp    2003 ►
 • Isuzu    D-MAX    3.0 TD (cambio man.) 154Hp    2003 ►
 • Isuzu    D-MAX    3.0 TD 163Hp – 4JJ1    2006 ►
 • Isuzu    NKR    3.00.00 131Hp    –
 • Isuzu    NPR    3.00.00 131Hp    –
 • Iveco    Daily    2.3 C11 110Hp    2001 ►
 • Iveco    Daily    2.3 C9 90Hp    2001 ►
 • Iveco    Daily    2.8 JTD 90Hp    2001 ►
 • Iveco    Daily    2.8 JTD C13 125Hp    2001 ►
 • Iveco    Daily    2.8 JTD C13 125Hp    2001 ►
 • Iveco    Daily    2.8 JTD C15 146Hp    2001 ►
 • Iveco    Daily    2.8 JTD C15 146Hp    2001 ►
 • Iveco    Daily    3.0 HPI C17 166Hp (EURO3)    2006 ►
 • Iveco    Daily    3.0 JTD 177Hp    2005 ►
 • Jaguar    S-Type    2.7 D 207Hp    2005 ►
 • Jaguar    XF / XJ    2.7 D 207Hp    2007 ►
 • Jaguar    X-Type    2.0 D 131Hp    2003 ►
 • Jaguar    X-Type    2.2 D 155Hp    2005 ►
 • Jeep    Cherokee    2.5 CRD 142Hp    10-2001 ►
 • Jeep    Cherokee    2.8 CRD 150Hp    2003 ►
 • Jeep    Cherokee    2.8 CRD 150Hp    2003 ►
 • Jeep    Commander    3.0 V6 CRD 218Hp    2007 ►
 • Jeep    Grand Cherokee    2.7 CRD 163Hp    2001 ►
 • Jeep    Grand Cherokee    3.0 V6 CRD 218Hp    2005 ►
 • Jeep    Grand Cherokee    3.0 V6 CRD 255Hp    2006 ►
 • Jeep    Wrangler    2.8 177 hp    2008 ►
 • Kia    Carens    2.0 CRDi 112Hp    11-2004 ►
 • Kia    Carens    2.0 CRDi 112Hp    11-2004 ►
 • Kia    Carens    2.0 CRDi 140Hp    2006 ►
 • Kia    Carnival    2.9 CRDi 145Hp    2003 ►
 • Kia    Cee’d    2.0 CRDI 140Hp    2007 ►
 • Kia    Magentis    2.0 CRDi 140Hp    2006 ►
 • Kia    Rio    1.5 CRDI 110Hp    2006 ►
 • Kia    Sorento    2.5 CRDI 140Hp    07-2002 ►
 • Kia    Sorento    2.5 CRDI 140Hp    07-2002 ►
 • Kia    Sorento    2.5 CRDI 170Hp    2006 ►
 • Kia    Sorento    2.5 CRDI 170Hp    2006 ►
 • Kia    Sportage    2.0 CRDI 112Hp    11-2004 ►
 • Kia    Sportage    2.0 CRDI 112Hp    11-2004 ►
 • Kia    Sportage    2.0 CRDI 140Hp    2006 ►
 • Lancia    Delta    1.6 MJT 120Hp    2008 ►
 • Lancia    Delta    1.9 MJT Twinturbo DPF 190Hp    2008 ►
 • Lancia    K    2.4 JTD 136Hp    1998 ►
 • Lancia    Lybra    1.9 JTD 105Hp    1999 ►
 • Lancia    Lybra    1.9 JTD 105Hp    1999 ►
 • Lancia    Lybra    1.9 JTD 110Hp    2000 ►
 • Lancia    Lybra    1.9 JTD 110Hp    2000 ►
 • Lancia    Lybra    1.9 JTD 115Hp    2001►
 • Lancia    Lybra    1.9 JTD 115Hp    2001►
 • Lancia    Lybra    2.4 JTD 134Hp    1999 ►
 • Lancia    Lybra    2.4 JTD 134Hp    1999 ►
 • Lancia    Lybra    2.4 JTD 140Hp    2001 ►
 • Lancia    Lybra    2.4 JTD 150Hp    2002 ►
 • Lancia    Musa    1.3 Multijet 70Hp    2004 ►
 • Lancia    Musa    1.3 Multijet 90Hp    2006 ►
 • Lancia    Musa    1.6 MJT 120Hp    2008 ►
 • Lancia    Musa    1.9 Multijet 100Hp    2004 ►
 • Lancia    Phedra    2.2 JTD 128Hp    06-2002 ►
 • Lancia    Thesis    2.4 JTD 150Hp    2002 ►
 • Lancia    Thesis    2.4 JTD 185Hp    2006 ►
 • Lancia    Ypsilon    1.3 M-Jet 70Hp    2003 ►
 • Lancia    Ypsilon    1.3 M-Jet 75Hp    2006 ►
 • Lancia    Ypsilon    1.3 M-Jet 90Hp    2006 ►
 • Lancia    Z    2.0 JTD 110Hp    2000 ►
 • Land Rover    Defender    2.4 Td4 122Hp    2007 ►
 • Land Rover    Defender    2.5 Td5 122Hp    1999 ►
 • Land Rover    Discovery    2.5 Td5 137Hp    1999 ►
 • Land Rover    Discovery    3 2.7 TdV6 190Hp    2004 ►
 • Land Rover    Freelander    2.0  Td4  (BMW C.  Rail) 112Hp    2000 ►
 • Land Rover    Freelander    2.0  Td4  (BMW C.  Rail) 112Hp    2000 ►
 • Land Rover    Freelander    2.0  Td4 129Hp    2004 ►
 • Land Rover    Freelander    2.2 Td4 155Hp    2007 ►
 • Land Rover    Range Rover    2.7 TdV6 190Hp – EURO3    2005 ►
 • Land Rover    Range Rover    2.7 TdV6 190Hp – EURO4    2005 ►
 • Land Rover    Range Rover    3.0 Td6 177Hp    2002 ►
 • Land Rover    Range Rover    3.0 Td6 177Hp    2002 ►
 • Land Rover    Range Rover Sport    3.0 TdV6 245Hp    2010 ►
 • Land Rover    Range Rover    3.6 Td V8 272Hp    2007 ►
 • Lexus    IS    2.20 D 177Hp    2006 ►
 • Mahindra    GOA    2.2 CRDe 116 cv/hp    2009 ►
 • Mahindra    GOA    2.5 CRDe 108 cv/hp    2009 ►
 • Mazda    2    1.4 TD 68Hp    2003 ►
 • Mazda    3    1.6 TD 110Hp    2003 ►
 • Mazda    3    1.6 TD 110Hp    2007 ►
 • Mazda    3    2.0 TD 143Hp    2007 ►
 • Mazda    5    2.0 TD 110Hp    2007 ►
 • Mazda    5    2.0 TD 143Hp    2007 ►
 • Mazda    6    2.0 CD 136Hp    2003 ►
 • Mazda    6    2.0 TD 143Hp    2007 ►
 • Mazda    BT-50    2.5 TD 143Hp    2007 ►
 • Mazda    BT-50    2.5 TD 143Hp    2007 ►
 • Mazda    CX – 7    2.2 CD 173Hp    2010 ►
 • Mazda    MPV    2.0 CD 136Hp    2003 ►
 • Mercedes    A160    CDI 82Hp    2007 ►
 • Mercedes    A180    CDI 109Hp    2004 ►
 • Mercedes    A200 / B200    CDI 140Hp    2004 ►
 • Mercedes    B180    CDI 109Hp    2005 ►
 • Mercedes    B200    CDI 140Hp    2004 ►
 • Mercedes    C200    CDI 136Hp    2007 ►
 • Mercedes    C220    CDI 142Hp    03-2000 ►
 • Mercedes    C220/Coupé/CLK    CDI 150Hp    2003 ►
 • Mercedes    C270 / E270    CDI 170Hp    1998 ►
 • Mercedes    C270 / E270    CDI 177Hp    2003 ►
 • Mercedes    E220    CDI 142Hp    07-1999 ►
 • Mercedes    E270    CDI 170Hp    1998 ►
 • Mercedes    E270    CDI 177Hp    2003 ►
 • Mercedes    E280    3.2 CDI 177Hp    –
 • Mercedes    E280    CDI 190Hp    2003 ►
 • Mercedes    E320    CDI 197Hp    1999 ►
 • Mercedes    E320    CDI 205Hp 6 cil. Linea    2003 ►
 • Mercedes    G270    CDI 156Hp    2000►
 • Mercedes    G400    CDI 250Hp    02-2003►
 • Mercedes    ML270    CDI 163Hp    2000 ►
 • Mercedes    ML400    CDI 250Hp    02-2003►
 • Mercedes    S320    CDI 197Hp    1999 ►
 • Mercedes    S320    CDI 205Hp 6 cil. Linea    2003 ►
 • Mercedes    S320    CDI 235Hp    2005 ►
 • Mercedes    Sprinter    316 CDI 156Hp    2001 ►
 • Mercedes    Vito 115    CDI 150Hp – OM646982    2007 ►
 • Mini    Mini One    1.4 D 75Hp    05-2003 ►
 • Mini    Mini One    1.4 D 75Hp    05-2003 ►
 • Mini    Mini One    1.4 D 88Hp    2004 ►
 • Mini    Mini One    1.6 D 110Hp    2007 ►
 • Mini    Mini One    1.6 D 110Hp    2007 ►
 • Mini    Mini    1.6 D Cooper 112Hp    2010 ►
 • Mini    Mini Cabrio/Clubman    1.6 D Cooper 112Hp    2010 ►
 • Mini    Mini Countryman    1.6 D Cooper ALL4 112Hp    2010 ►
 • Mitsubishi    ASX    1.8 DI-D 150Hp    2010 ►
 • Mitsubishi    Colt    1.5 DI-D 95Hp    2005 ►
 • Mitsubishi    Grandis    2.0 DI-D 136Hp    2005 ►
 • Mitsubishi    L200 / Triton    2.5 common rail 136Hp    2006 ►
 • Mitsubishi    L200 / Triton    2.5 common rail 178Hp    2011 ►
 • Mitsubishi    L200 / Triton    2.5 TDi 116Hp    2001 ►
 • Mitsubishi    Outlander    2.0 DI-D 140Hp    2007 ►
 • Mitsubishi    Outlander    2.2 DI-D 156Hp    2007 ►
 • Mitsubishi    Pajero    3.2 170 hp    2007 ►
 • Mitsubishi    Pajero    3.2 Tdi DI-D 160Hp – PC4M41D4IC/TC    2006 ►
 • Mitsubishi    Pajero    3.2 TDi DI-D 161Hp    2002 ►
 • Mitsubishi    Pajero    3.2 TDi DI-D 165Hp    2002 ►
 • Mitsubishi    Pajero Sport    2.5 Tdi 116Hp    2001 ►
 • Mitsubishi    Space Star    1.9 DI 102Hp    2000 ►
 • Mitsubishi    Space Star    1.9 DI 102Hp    2000 ►
 • Mitsubishi    Space Star    1.9 DI-D 115Hp    2002 ►
 • Mitsubishi    Space Star    1.9 DI-D 115Hp    2002 ►
 • Nissan    Almera    1.5 82Hp    2004 ►
 • Nissan    Almera    2.2 DI 110Hp    2000 ►
 • Nissan    Almera / Tino    2.2 136Hp    2003 ►
 • Nissan    Atleon / Cabstar    120Hp    2000 ►
 • Nissan    Cabstar     E120 3.0 120Hp    2001 ►
 • Nissan    Interstar    2.5 dCi 140Hp    2004 ►
 • Nissan    Micra    1.5 dCi 65Hp    01-2003 ►
 • Nissan    Micra    1.5 dCi 65Hp    01-2003 ►
 • Nissan    Micra    1.5 dCi 85Hp    2004 ►
 • Nissan    Micra    1.5 dCi 86Hp    2007 ►
 • Nissan    Navara    2.5 dCi 174Hp – Pickup    2006 ►
 • Nissan    Navara    2.5 dCi 174Hp – Pickup    2006 ►
 • Nissan    Navara    2.5 dCi 190Hp – Pickup    2011 ►
 • Nissan    Navara    2.5 Di 133Hp – Pickup    2001 ►
 • Nissan    Note    1.5 dCi 86Hp    2007 ►
 • Nissan    Pathfinder    2.5 dCi 174Hp    2006 ►
 • Nissan    Pathfinder    2.5 dCi 174Hp    2006 ►
 • Nissan    Patrol GR    3.0 TD Di 158Hp    2000 ►
 • Nissan    Patrol GR    3.0 TD Di 160Hp – ZD30    2005
 • Nissan    Primastar    2.5 dCi 150Hp    2007 ►
 • Nissan    Primera    1.9 dCi 120Hp    2004 ►
 • Nissan    Qashqai    1,5 dCi 106 hp    2008 ►
 • Nissan    Qashqai    2,0 dCi 150 hp    2008 ►
 • Nissan    Terrano II    3.0 DD Ti 154Hp    2002 ►
 • Nissan    Tino    2.2 DI 112Hp    2000 ►
 • Nissan    X-Trail     2,0 dCi 150 hp    2008 ►
 • Nissan    X-Trail     2.2 115Hp    2001 ►
 • Nissan    X-Trail     2.2 136Hp    2006 ►
 • Opel    Agila    1.3 CDTI M-Jet 70Hp    2003 ►
 • Opel    Agila    1.3 CDTI M-Jet 75Hp    2006 ►
 • Opel    Antara    2.0 CDTI 150Hp    2007 ►
 • Opel    Astra    1.3 CDTI M-Jet 90Hp    2006 ►
 • Opel    Astra    1.7 TD 68Hp    2000 ►
 • Opel    Astra    2.0 Di 82Hp    1998 ►
 • Opel    Astra    2.0 DTI 100Hp    1999 ►
 • Opel    Astra    2.2 DTI 16V 125Hp    2002 ►
 • Opel    Astra III    1.7 101Hp    2003 ►
 • Opel    Corsa    1.3 CDTI M-Jet 70Hp    2003 ►
 • Opel    Corsa    1.3 CDTI M-Jet 75Hp    2006 ►
 • Opel    Corsa    1.3 CDTI M-Jet 90Hp    2006 ►
 • Opel    Corsa    1.7 CDTI 100Hp    2003 ►
 • Opel    Frontera    2.2 DTI 116Hp    1998 ►
 • Opel    Insignia    2.0 Cdi 110 hp  cod. A20DTH     2008 ►
 • Opel    Insignia    2.0 Cdi 160 hp  cod. A20DTH    2009 ►
 • Opel    Meriva    1.3 CDTI M-Jet 75Hp    2006 ►
 • Opel    Meriva    1.7 CDTI 100Hp    2003 ►
 • Opel    Omega    2.2 DTI 120Hp    2000 ►
 • Opel    Signum    2.2 dti 125Hp    2002 ►
 • Opel    Tigra    1.3 CDTi 70Hp    2005 ►
 • Opel    Vectra    2.0 DTI 100Hp    1997 ►
 • Opel    Vectra    2.2 125Hp    2002 ►
 • Opel    Vectra    2.2 DTI 125Hp    ►2001
 • Opel    Vivaro    1.9 DTI 101Hp    2002 ►
 • Opel    Vivaro    1.9 DTI 101Hp    2002 ►
 • Opel    Vivaro    2.5 DTI 135Hp    2002 ►
 • Opel    Zafira    1.9 TDCI 120Hp – Z19DTH    2005 ►
 • Opel    Zafira    2.0 Di 82Hp    1999 ►
 • Opel    Zafira    2.0 DTI 100Hp    1999 ►
 • Opel    Zafira    2.2 DTI 125Hp    2002 ►
 • Peugeot    107    1.4 HDi 54Hp    2006 ►
 • Peugeot    206    1.4 HDi (impianto Bosch) 68Hp    2002 ►
 • Peugeot    206    1.6 HDI 110Hp    2003►
 • Peugeot    206    1.6 HDI 110Hp    2007 ►
 • Peugeot    206    2.0 HDi (impianto Bosch)  90Hp    1999 ►
 • Peugeot    207    1.4 HDi (impianto Bosch) 68Hp    2006 ►
 • Peugeot    207    1.6 HDI 110Hp    2004 ►
 • Peugeot    207    1.6 HDI 110Hp    2007 ►
 • Peugeot    207    1.6 HDI 90Hp    2004 ►
 • Peugeot    207    1.6 HDI 90Hp    2007 ►
 • Peugeot    306    2.0 HDI (impianto Bosch) 90Hp    1999 ►
 • Peugeot    307    1.4 HDI (impianto Bosch) 68Hp    2002 ►
 • Peugeot    307    1.6 HDI 110Hp    2005 ►
 • Peugeot    307    1.6 HDI 110Hp    2007 ►
 • Peugeot    307    1.6 HDI 90Hp    2006 ►
 • Peugeot    307    1.6 HDI 90Hp    2007 ►
 • Peugeot    307    2.0 HDi (impianto Bosch)  110Hp    2001 ►
 • Peugeot    307    2.0 HDi 136Hp    2005 ►
 • Peugeot    308    1.6 HDI 110Hp    2006 ►
 • Peugeot    308    1.6 HDI 110Hp    2007 ►
 • Peugeot    308    1.6 HDI 90Hp    2006 ►
 • Peugeot    308    1.6 HDI 90Hp    2007 ►
 • Peugeot    308    2.0 HDi 136Hp    2006 ►
 • Peugeot    406    2.0 HDi (impianto Bosch) 110Hp    2000 ►
 • Peugeot    406    2.0 HDi (impianto Bosch) 90Hp    1999 ►
 • Peugeot    406    2.2 HDi (impianto Bosch) 136Hp    2001 ►
 • Peugeot    407    1.6 HDI  110Hp    2005 ►
 • Peugeot    407    1.6 HDI  110Hp    2007 ►
 • Peugeot    407    2.0 HDi 136Hp                    2004 ►
 • Peugeot    607    2.2 HDi (impianto Bosch) 136Hp    2001 ►
 • Peugeot    807    2.0 HDi (impianto Bosch) 110Hp    2005 ►
 • Peugeot    807    2.0 HDi 136Hp                    2006 ►
 • Peugeot    3008    2.0 Hdi 150 hp    2009 ►
 • Peugeot    4007    2.2 HDI 160Hp    2007 ►
 • Peugeot    806 / 807    2.0 HDi (impianto Bosch) 110Hp    2000 ►
 • Peugeot    Boxer    2.8 127Hp    2002 ►
 • Peugeot    Expert    2.0 HDi 120Hp (impianto Siemens)                   2010 ►
 • Peugeot    Ranch    1.6 HDI 90Hp    2006 ►
 • Peugeot    Ranch    1.6 HDI 90Hp    2007 ►
 • Peugeot    Ranch    2.0 HDi (impianto Bosch) 90Hp    2000 ►
 • Porsche    Cayenne    3.0 V6 TDi 240Hp DPF    2008 ►
 • Renault    Clio    1.5 dCi 100Hp    2001 ►
 • Renault    Clio    1.5 dCi 105Hp    2007 ►
 • Renault    Clio    1.5 dCi 65Hp    2001 ►
 • Renault    Clio    1.5 dCi 65Hp    2001 ►
 • Renault    Clio    1.5 dCi 68Hp    2007 ►
 • Renault    Clio    1.5 dCi 82Hp    2001 ►
 • Renault    Clio    1.5 dCi 85Hp    2007 ►
 • Renault    Espace    1.9 dCi 120Hp                                                 2001 ►
 • Renault    Espace    2.0 dCi 150Hp    2007 ►
 • Renault    Espace    2.2 dCi 129Hp                                                 2001 ►
 • Renault    Espace    2.2 dCi 150Hp                                                 2002 ►
 • Renault    Espace / Vel Satis    3.0 V6 dCi 177Hp    2002 ►
 • Renault    Kangoo     4×4 1.9 dCi 80Hp    2002 ►
 • Renault    Kangoo     4×4 1.9 dCi 85Hp    2003 ►
 • Renault    Kangoo    1.5 dCi 105Hp    2007 ►
 • Renault    Kangoo    1.5 dCi 65Hp    2001 ►
 • Renault    Kangoo    1.5 dCi 85Hp    2007 ►
 • Renault    Laguna    1.9 dCi 110Hp                         2000 ►
 • Renault    Laguna    1.9 dCi 120Hp    2001 ►
 • Renault    Laguna    1.9 dCi 130Hp    2001 ►
 • Renault    Laguna    2.0 dCi 150Hp    2006 ►
 • Renault    Laguna    2.2 dCi 150Hp    2002 ►
 • Renault    Laguna    GT 2.0 dCi 180Hp    2008 ►
 • Renault    Mascott    150.35 2.8 146Hp    2002 ►
 • Renault    Master    2.2 dCi 90HP    2001 ►
 • Renault    Master    2.2 dCi 90HP    2007 ►
 • Renault    Master    3.0 dCi 120Hp    2002 ►
 • Renault    Megane    2.0 Cdi 160 hp    2009 ►
 • Renault    Mégane    1.5 dCi   100Hp    2001 ►
 • Renault    Mégane    1.5 dCi   82Hp    2001 ►
 • Renault    Mégane    1.5 dCi  105Hp    2007 ►
 • Renault    Mégane    1.5 dCi  85Hp    2007 ►
 • Renault    Mégane    1.5 dCi 106Hp    2006 ►
 • Renault    Mégane    1.5 dCi 110Hp    2006 ►
 • Renault    Mégane    1.9 dCi 102Hp    2000 ►
 • Renault    Mégane    1.9 dCi 120Hp    2002 ►
 • Renault    Mégane    1.9 dCi 120Hp Coupè Cabriolet    2004 ►
 • Renault    Mégane    1.9 dCi 130Hp    2002 ►
 • Renault    Mégane    1.9 dCi 130Hp    2002 ►
 • Renault    Mégane    1.9 dCi 130Hp Coupè Cabriolet    2005 ►
 • Renault    Mégane    2.0 dCi 150Hp    2003 ►
 • Renault    Modus    1.5 dCi  105Hp    2007 ►
 • Renault    Modus    1.5 dCi  68Hp    2007 ►
 • Renault    Modus    1.5 dCi  82Hp    2001 ►
 • Renault    Modus    1.5 dCi  85Hp    2007 ►
 • Renault    Scénic    1.5 dCi  105Hp    2007 ►
 • Renault    Scénic    1.5 dCi  85Hp    2007 ►
 • Renault    Scénic    1.9 dCi 130Hp    2006 ►
 • Renault    Trafic    1.9 dCi 100Hp    2001 ►
 • Renault    Trafic    2.5 dCi 100Hp    2001 ►
 • Renault    Trafic    2.5 dCi 140Hp    2004 ►
 • Renault    Twingo    1.5 dCi 65Hp    2007 ►
 • Renault    Vel Satis    3.0 V6 dCi 177Hp    2002 ►
 • Rover    45    2.0 TD 100Hp    2000 ►
 • Rover    75    2.0 CDT 116Hp    1999 ►
 • Rover    75    2.0 CDTi 131Hp    2003 ►
 • Rover    25 / 45    2.0 TD 100Hp    2000 ►
 • Saab    9-3    1.9 DTTiD 16V 180Hp    2008 ►
 • Saab    9-3    1.9 TiD 120Hp    2006 ►
 • Saab    9-3    1.9 TiD 16V 150Hp    2006 ►
 • Saab    9-3    2.2 TiD 116Hp    1999 ►
 • Saab    9-3    2.2 TiD S 125Hp    2000 ►
 • Saab    9-5     3.0 177Hp                    2004 ►
 • Saab    9-5    1.9 TiD 16V 150Hp    2006 ►
 • Saab    9-5    2.2 TiD  120Hp    2002 ►
 • Santana    PS-10    125Hp    2003 ►
 • Seat    Alhambra    1.9 TDI 115Hp    2000 ►
 • Seat    Alhambra    1.9 TDI 130Hp    2000 ►
 • Seat    Alhambra    2.0 TDI 140Hp    2005 ►
 • Seat    Altea/XL    1.9 TDI 105Hp    2005 ►
 • Seat    Altea/XL    2.0 TDI 140Hp    2004 ►
 • Seat    Altea/XL    2.0 TDI 16V 170Hp    2006 ►
 • Seat    Arosa    1.4 TDI 75Hp    2001 ►
 • Seat    Cordoba    1.4 TDI 70Hp    2006 ►
 • Seat    Cordoba    1.4 TDI 80Hp    2006 ►
 • Seat    Cordoba    1.9 TDI 100Hp    2003 ►
 • Seat    Cordoba    1.9 TDI 130Hp    2000 ►
 • Seat    Exeo    2.0 TDI 16V 170Hp – cod. CAH    2008 ►
 • Seat    Ibiza    1.4 TDI 70Hp    2006 ►
 • Seat    Ibiza    1.4 TDI 75Hp    2001 ►
 • Seat    Ibiza    1.4 TDI 80Hp    2006 ►
 • Seat    Ibiza    1.9 TDI  100Hp    2000 ►
 • Seat    Ibiza    1.9 TDI  130Hp     2001 ►
 • Seat    Ibiza    1.9 TDI  160Hp Cupra    2004 ►
 • Seat    Leon    1.9 TDI  105Hp    2005 ►
 • Seat    Leon    1.9 TDI  150Hp    2001 ►
 • Seat    Leon    2.0 TDI  140Hp    2005 ►
 • Seat    Leon    2.0 TDI 16V 170Hp    2006 ►
 • Seat    Toledo    1.9 TDI  105Hp    2005 ►
 • Seat    Toledo    1.9 TDI  150Hp    2001 ►
 • Seat    Toledo    1.9 TDI 105Hp    2006 ►
 • Seat    Toledo    2.0 TDI  140Hp    2005 ►
 • Skoda    Fabia    1.9 TDI 100Hp    2000 ►
 • Skoda    Fabia    1.9 TDI 130Hp    2005 ►
 • Skoda    Fabia/wagon    1.4 TDI 70Hp    2006 ►
 • Skoda    Fabia/wagon    1.4 TDI 80Hp    2006 ►
 • Skoda    Fabia/wagon    1.9 TDI 105Hp    2006 ►
 • Skoda    Octavia    1.9 TDI  100Hp    2001 ►
 • Skoda    Octavia    1.9 TDI 130Hp    2003 ►
 • Skoda    Octavia    2.0 TDI 16V 170Hp    2006 ►
 • Skoda    Octavia II    1.9 105Hp    2004►
 • Skoda    Octavia II    2.0 140Hp    2004►
 • Skoda    Roomster    1.4 TDI 70Hp    2006 ►
 • Skoda    Roomster    1.4 TDI 80Hp    2006 ►
 • Skoda    Roomster    1.9 TDI 105Hp    2006 ►
 • Skoda    Superb    1.9 TDI 130Hp    2003 ►
 • Skoda    Superb    2.0 TDI 140Hp    2005 ►
 • Skoda    Superb    2.5 TDI V6 163Hp    2005 ►
 • Skoda    Superb    2.0 TDI 16V 170Hp    2008 ►
 • Skoda    Yeti    2.0 16V 140Hp – cod. CBA    2008 ►
 • Smart    Forfour    1.5 cdi 95Hp    2004 ►
 • Smart    ForTwo    800 cdi 45Hp    2007 ►
 • Smart    Smart    800 cdi 41Hp    2004 ►
 • Ssangyong    Actyon    2.0 Xdi 141Hp    2006 ►
 • Ssangyong    Actyon    2.0 Xdi 141Hp    2006 ►
 • Ssangyong    Kyron    2.0 Xdi 141Hp    2006 ►
 • Ssangyong    Kyron    2.0 Xdi 141Hp    2006 ►
 • Ssangyong    Kyron    2.7 Xdi 165Hp    2007 ►
 • Ssangyong    Rexton    2.7 Xdi 165Hp    2004 ►
 • Ssangyong    Rodius    2.7 Xdi 165Hp    2004 ►
 • Subaru    Impreza    2,0 Cdi 150Hp    2007 ►
 • Suzuki    Alto    1.3 DDiS 70Hp    2005 ►
 • Suzuki    Grand Vitara    1.9 DDiS 129Hp    2006 ►
 • Suzuki    Grand Vitara    2.0 110Hp    2001 ►
 • Suzuki    Grand Vitara    2.0 110Hp    2001 ►
 • Suzuki    Ignis    1.3 DDiS 70Hp    2004 ►
 • Suzuki    Jimny    1.5 DDiS 65Hp    2004 ►
 • Suzuki    Jimny    1.5 DDiS 65Hp    2004 ►
 • Suzuki    Jimny    1.5 DDiS 86Hp    2007 ►
 • Suzuki    Liana    1.4 DDiS 90Hp    2004 ►
 • Suzuki    Swift    1.3 DDiS 70Hp    2004 ►
 • Suzuki    SX4    1.9 DDiS 120Hp DPF    2006 ►
 • Suzuki    Vitara    2.0 HDi (Siemens) 90Hp    2004 ►
 • Suzuki    Wagon R+    1.3 DDiS 70Hp    2004 ►
 • Tata    Safari    3.0 Dicor 116Hp    2005 ►
 • Toyota    Auris    1.4 D4-D 90Hp    2007 ►
 • Toyota    Auris    2.0 D4-D 126 hp    2007 ►
 • Toyota    Auris    2.2 D4-D 177Hp    2007 ►
 • Toyota    Avensis     2.0 D-4D 116Hp    05-2003 ►
 • Toyota    Avensis    2.0 D-4D 110Hp     2002 ►2003
 • Toyota    Avensis / wagon    2.2 D4-D 150Hp    2005 ►
 • Toyota    Avensis / wagon    2.2 D4-D 150Hp    2005 ►
 • Toyota    Avensis / wagon    2.2 D4-D 177Hp    2006 ►
 • Toyota    Avensis Verso    2.0 D-4D 116Hp    05-2003 ►
 • Toyota    Aygo    1.4 D4-D 54Hp    2006 ►
 • Toyota    Corolla    1.4 D-4D 90Hp    2005 ►
 • Toyota    Corolla    2.0 D-4D 116Hp    05-2003 ►
 • Toyota    Corolla / Verso    2.0 D-4D 90Hp    01-2002 ►
 • Toyota    Corolla Verso    2.0  D-4D 90Hp    01-2002 ►
 • Toyota    Corolla Verso    2.2 D-4D 136Hp    2006 ►
 • Toyota    Corolla Verso    2.2 D4-D 177Hp    2006 ►
 • Toyota    Hi-ace    2.5 D-4D 88Hp    2001 ►
 • Toyota    Hilux / Vigo    2.5 D-4D 102Hp    2001 ►
 • Toyota    Hilux / Vigo    2.5 D-4D 120Hp    2007 ►
 • Toyota    Hilux / Vigo    3.0 D-4D 170Hp    2007 ►
 • Toyota    Land Cruiser    100 4.2 204Hp (HDJ100)    ► 10/2003
 • Toyota    Land Cruiser    150 3.0 D-4D 173Hp (KDJ150)    2010 ►
 • Toyota    Land Cruiser    200 4.5 D-4D 200Hp (VDJ200) Africa [1 VDFTV]    –
 • Toyota    Land Cruiser    200 4.5 D-4D 286Hp (VDJ200)     –
 • Toyota    Land Cruiser    3.0 D-4D 163Hp (KDJ120-KDJ125)    ► 04/2004
 • Toyota    Land Cruiser    3.0 D-4D 163Hp (KDJ90-KDJ95)    2000 ►
 • Toyota    Land Cruiser    3.0 D-4D 166Hp (KDJ120-KDJ125)    04/2004 ►
 • Toyota    Land Cruiser    3.0 D-4D 173Hp (KDJ120-KDJ125)    2005 ►
 • Toyota    Land Cruiser    3.0 TD 125Hp (KZJ90-KZJ95)    ► 2000
 • Toyota    Previa    2.0 D-4D 116Hp    05-2003 ►
 • Toyota    Rav4    2.0 D-4D 116Hp    10-2000 ►
 • Toyota    Rav4    2.2 D-4D 150Hp    2010
 • Toyota    Rav4    2.2 D-4D 136Hp    2006 ►
 • Toyota    Rav4    2.2 D-CAT 177 Hp    2006 ►
 • Toyota    Yaris    1.4 D-4D 75Hp    2004 ►
 • Toyota    Yaris    1.4 D-4D 75Hp    2004 ►
 • Toyota    Yaris    1.4 D-4D 90Hp    2005 ►
 • Volvo    C30    1.6 D 110Hp    2006 ►
 • Volvo    C30    2.0 D  136Hp    2007 ►
 • Volvo    C30    2.4 D5 180Hp    2006 ►
 • Volvo    C70    2.0 D 136Hp    2007 ►
 • Volvo    C70    2.4 D5 180Hp    2006 ►
 • Volvo    S40    1.6 D 110Hp    2004 ►
 • Volvo    S40    1.9 D  102Hp    2000 ►
 • Volvo    S40    1.9 D  116Hp    2000 ►
 • Volvo    S40    2.0 D  136Hp    2004 ►
 • Volvo    S40    2.4 D5 180Hp    2006 ►
 • Volvo    S60    2.4 D5  185Hp    2004 ►
 • Volvo    S60    2.4 D5 163Hp    2000 ►
 • Volvo    S80    2.0 D 136Hp    2007 ►
 • Volvo    S80    2.4 D5 163Hp    2003 ►
 • Volvo    S80    2.4 D5 180Hp    2006 ►
 • Volvo    V40    1.9 D  102Hp    2000 ►
 • Volvo    V40    1.9 D  116Hp    2000 ►
 • Volvo    V50     2.0 D  136Hp    2004 ►
 • Volvo    V50    1.6 D  110Hp    2004 ►
 • Volvo    V50    2.4 D5 180Hp    2006 ►
 • Volvo    V70    2.0 D 136Hp    2007 ►
 • Volvo    V70    2.4 D5  185Hp    2004 ►
 • Volvo    V70    2.4 D5 163Hp    2000 ►
 • Volvo    XC70    2.4 D5  185Hp    2004 ►
 • Volvo    XC70    2.4 D5 AWD 163Hp    2000 ►
 • Volvo    XC90    2.4 D5  185Hp    2004 ►
 • Volvo    XC90    2.4 D5 AWD 163Hp    2002 ►
 • VW    Bora    1.9 TDI  130Hp    2001 ►
 • VW    Bora    1.9 TDI 115Hp    2000 ►
 • VW    Caddy    1.9 TDI 105Hp    2006 ►
 • VW    EOS    2.0 TDI 140Hp    2007 ►
 • VW    Fox    1.4 TDI 70Hp    2007 ►
 • VW    Fox    1.4 TDI 75Hp    2001 ►
 • VW    Golf     1.9 TDI 101Hp    2000 ►
 • VW    Golf     1.9 TDI 115Hp    2000 ►
 • VW    Golf     1.9 TDI 130Hp    2001 ►
 • VW    Golf     1.9 TDI 150Hp    2000 ►
 • VW    Golf IV    1.9 TDI 115Hp – cod. AJM AUY    1998 ►
 • VW    Golf IV    1.9 TDI 130Hp – cod. ASZ    2000 ►
 • VW    Golf IV    1.9 TDI 150Hp – cod. ARL    2000 ►
 • VW    Golf V    1.9 TDI 105Hp – cod. BKC BLS BXE    2003 ►
 • VW    Golf V    2.0 16V 140Hp – cod. BMD – BKD    2003 ►
 • VW    Golf V    2.0 GTD 16V 170Hp – cod. BMN    2006 ►
 • VW    Golf V    2.0 TDI 140 Hp – cod. BMM    2004 ►
 • VW    Golf VI    2.0 16V 110Hp    2008 ►
 • VW    Golf VI    2.0 16V 140Hp – cod. CBA    2008 ►
 • VW    Golf VI    2.0 GTD 16V 170Hp    2008 ►
 • VW    Jetta    1.9 TDI 105Hp cod. BKC BLS BXE    2003 ►
 • VW    Jetta    2.0 TDI 140Hp    2003 ►
 • VW    Lupo    1.4 TDI 75Hp    2001 ►
 • VW    New Beetle    1.9 TDI 100Hp    2001 ►
 • VW    New Beetle    1.9 TDI 105Hp cod. BKC BLS BXE    2003 ►
 • VW    Passat    1.9 TDI  101Hp    2001 ►
 • VW    Passat    1.9 TDI  115Hp    2000 ►
 • VW    Passat    1.9 TDI  130Hp    2000 ►
 • VW    Passat    1.9 TDI 105Hp – cod. BKC BLS BXE    2003 ►
 • VW    Passat    2.0 16V 140Hp – cod. CBA    2008 ►
 • VW    Passat    2.0 TDI 16V 140Hp – cod. BKP    2007 ►
 • VW    Passat    2.0 TDI 16V 170Hp – cod. BMR    2006 ►
 • VW    Passat    2.0 TDI 8V 136Hp – cod. BMA    2003 ►
 • VW    Passat    2.0 TDI 8V 140 Hp – cod. BMP    2005 ►
 • VW    Passat    2.5 TDI V6 150Hp    1999 ►
 • VW    Phaeton    3.0 TDI 225Hp    2007 ►
 • VW    Phaeton    3.0 TDI 233Hp    2006 ►
 • VW    Phaeton    3.0 V6 TDi 240Hp DPF    2008 ►
 • VW    Polo    1.4 TDI 70Hp    2007 ►
 • VW    Polo    1.4 TDI 75Hp    2001 ►
 • VW    Polo    1.4 TDI 80Hp    2005 ►
 • VW    Polo    1.9 TDI 100Hp    2001 ►
 • VW    Polo    1.9 TDI 130Hp    2001 ►
 • VW    Scirocco    2.0 16V 140Hp – cod. CBA    2008 ►
 • VW    Sharan    1.9 TDI 115Hp    2000 ►
 • VW    Sharan    1.9 TDI 130Hp    2001 ►
 • VW    Sharan    2.0 TDI 140Hp    2007 ►
 • VW    Tiguan    2.0 TDI 16V 140Hp – cod. CBA    2008 ►
 • VW    Tiguan    2.0 TDI 16V 170Hp – cod. BKP    2006 ►
 • VW    Tiguan    2.0 TDI 16V 170Hp – cod. CBB    2008 ►
 • VW    Touareg    2.5 TDI R5 174Hp (connettori originali)    2003 ►
 • VW    Touareg    2.5 TDI R5 174Hp (fili a saldare)    2003 ►
 • VW    Touareg    3.0 TDI 225Hp    –
 • VW    Touareg    3.0 V6 TDi 240Hp DPF    2008 ►
 • VW    Touran    1.9 TDI 105Hp cod. BKC BLS BXE    2003 ►
 • VW    Touran    2.0 16V TDI 136Hp (connettori originali)    2003 ►
 • VW    Touran    2.0 16V TDI 136Hp (fili a saldare)    2003 ►
 • VW    Touran    2.0 8V TDI 136Hp    2003 ►
 • VW    Touran    2.0 TDI 140Hp (connettori originali)    2004 ►
 • VW    Touran    2.0 TDI 140Hp (fili a saldare)    2004 ►
 • VW    Transporter    1.9 TDI 105Hp    2003 ►
 • VW    Transporter    2.5 TDI 174Hp (connettori originali)    2003 ►
 • VW    Transporter    2.5 TDI 174Hp (fili a saldare)    2003 ►
 • VW    Transporter    TDI 90Hp    2003 ►

 

Poniżej prezentujemy najnowszą, opublikowaną 12 stycznia 2012 roku, listę aplikacji modułów Rapid Bike. Lista aplikacji zawiera wszystkie modele motocykli, w których można przeprowadzić tuning silnika (strojenie) z wykorzystaniem modułów Rapid Bike. W niektórych modelach motocykli możliwy jest wybór między różnymi typami modułów: Rapid Bike Easy, Rapid Bike EVO oraz Rapid Bike RACING. Po szczegóły zapraszamy do naszych dealerów lub prosimy o kontakt.

MARKA MODEL ROCZNIK Moduł
APRILIA Atlantic 300 10 do 11 Rapid Bike Easy
APRILIA Dorsoduro 750 / Factory 08 do 11 Rapid Bike Easy
APRILIA Dorsoduro 750 / Factory 08 do 11 Rapid Bike EVO
APRILIA Dorsoduro 750 / Factory 08 do 11 Rapid Bike RACING
APRILIA Pegaso 650 Strada 05 do 09 Rapid Bike EVO
APRILIA R do SXV 450 do 550 06 do 09 Rapid Bike 3
APRILIA RSV 1000 R / Factory 04 do 09 Rapid Bike 3
APRILIA RSV 1000 R Nera 04 do 05 Rapid Bike 3
APRILIA RSV4 Factory 09 do 10 Rapid Bike Easy
APRILIA RSV4 Factory 09 do 10 Rapid Bike EVO
APRILIA RSV4 Factory 09 do 10 Rapid Bike RACING
APRILIA RSV4 Factory APRC 11 Rapid Bike Easy
APRILIA RSV4 Factory APRC 11 Rapid Bike EVO
APRILIA RSV4 Factory APRC 11 Rapid Bike RACING
APRILIA RSV4 R 09 do 11 Rapid Bike Easy
APRILIA RSV4 R 09 do 11 Rapid Bike EVO
APRILIA RSV4 R 09 do 11 Rapid Bike RACING
APRILIA Scarabeo 300 S 09 do 10 Rapid Bike Easy
APRILIA Shiver 750 07 do 11 Rapid Bike Easy
APRILIA Shiver 750 07 do 11 Rapid Bike EVO
APRILIA Sportcity 250 06 do 08 Rapid Bike Easy
APRILIA Sportcity Cube 300e 09 do 11 Rapid Bike Easy
APRILIA Tuono 06 do 09 Rapid Bike 3
BENELLI 1130 07 do 08 Rapid Bike 1
BENELLI Tornado 900 03 do 04 Rapid Bike 1
BMW F 650 GS 08 do 11 Rapid Bike Easy
BMW F 650 GS 08 do 11 Rapid Bike EVO
BMW F 800 do S do GS 06 do 11 Rapid Bike Easy
BMW F 800 do S do GS 06 do 11 Rapid Bike EVO
BMW HP2 06 do 07 Rapid Bike Easy
BMW HP2 06 do 07 Rapid Bike EVO
BMW HP2 06 do 07 Rapid Bike RACING
BMW HP2 08 do 09 Rapid Bike Easy
BMW HP2 08 do 09 Rapid Bike EVO
BMW HP2 08 do 09 Rapid Bike RACING
BMW HP2 Megamoto 07 do 11 Rapid Bike Easy
BMW HP2 Megamoto 07 do 11 Rapid Bike EVO
BMW HP2 Megamoto 07 do 11 Rapid Bike RACING
BMW HP2 Sport 08 do 11 Rapid Bike Easy
BMW HP2 Sport 08 do 11 Rapid Bike EVO
BMW HP2 Sport 08 do 11 Rapid Bike RACING
BMW K 1.100 RS 92 do 96 Rapid Bike 1
BMW K 1.200 GT 00 do 05 Rapid Bike 1
BMW K 1.200 LT 99 do 04 Rapid Bike 1
BMW K 1.200 R 05 do 08 Rapid Bike Easy
BMW K 1.200 R 05 do 08 Rapid Bike EVO
BMW K 1.200 RS 01 do 04 Rapid Bike 1
BMW K 1.200 S 05 do 08 Rapid Bike Easy
BMW K 1.200 S 05 do 08 Rapid Bike EVO
BMW K 1300 R-S-GT 09 do 10 Rapid Bike Easy
BMW K 1300 R-S-GT 09 do 10 Rapid Bike EVO
BMW R 1.100 GS 98 do 00 Rapid Bike EVO
BMW R 1.100 RS-R-S 93 do 06 Rapid Bike EVO
BMW R 1.150 GS 00 do 04 Rapid Bike Easy
BMW R 1.150 GS 00 do 04 Rapid Bike EVO
BMW R 1.150 R 00 do 05 Rapid Bike Easy
BMW R 1.150 R 00 do 05 Rapid Bike EVO
BMW R 1.150 ST 00 do 04 Rapid Bike Easy
BMW R 1.150 ST 00 do 04 Rapid Bike EVO
BMW R 1.200 GS 04 do 07 Rapid Bike Easy
BMW R 1.200 GS 04 do 07 Rapid Bike EVO
BMW R 1.200 GS 04 do 07 Rapid Bike RACING
BMW R 1.200 GS 08 do 09 Rapid Bike Easy
BMW R 1.200 GS 08 do 09 Rapid Bike EVO
BMW R 1.200 GS 08 do 09 Rapid Bike RACING
BMW R 1.200 GS 10 do 11 Rapid Bike Easy
BMW R 1.200 GS 10 do 11 Rapid Bike EVO
BMW R 1.200 GS 10 do 11 Rapid Bike RACING
BMW R 1.200 R 06 do 10 Rapid Bike Easy
BMW R 1.200 R 06 do 10 Rapid Bike EVO
BMW R 1.200 R 06 do 10 Rapid Bike RACING
BMW R 1.200 R 11 Rapid Bike Easy
BMW R 1.200 R 11 Rapid Bike EVO
BMW R 1.200 R 11 Rapid Bike RACING
BMW R 1.200 RT 05 do 09 Rapid Bike Easy
BMW R 1.200 RT 05 do 09 Rapid Bike EVO
BMW R 1.200 RT 10 do 11 Rapid Bike EVO
BMW R 1.200 S 05 do 09 Rapid Bike Easy
BMW R 1.200 S 05 do 09 Rapid Bike EVO
BMW R 1200 GS Adventure 07 do 09 Rapid Bike Easy
BMW R 1200 GS Adventure 07 do 09 Rapid Bike EVO
BMW R 1200 GS Adventure 07 do 09 Rapid Bike RACING
BMW R 1200 GS Adventure 10 do 11 Rapid Bike Easy
BMW R 1200 GS Adventure 10 do 11 Rapid Bike EVO
BMW R 1200 GS Adventure 10 do 11 Rapid Bike RACING
BMW R 1200 ST 05 do 08 Rapid Bike EVO
BMW R 850 all models 95 do 03 Rapid Bike Easy
BMW R 850 all models 95 do 03 Rapid Bike EVO
BMW S 1000 RR 09 do 11 Rapid Bike Easy
BMW S 1000 RR 09 do 11 Rapid Bike EVO
BMW S 1000 RR 09 do 11 Rapid Bike RACING
BUELL XB12 R/S 03 do 07 Rapid Bike EVO
BUELL XB 12 X Ulysses 06 do 07 Rapid Bike EVO
BUELL XB 9 R / S 03 do 07 Rapid Bike EVO
DERBI Rambla 300i 10 do 11 Rapid Bike Easy
DUCATI 1098/S 07 do 09 Rapid Bike Easy
DUCATI 1098/S 07 do 09 Rapid Bike EVO
DUCATI 1198/S 09 do 11 Rapid Bike EVO
DUCATI 748 96 do 03 Rapid Bike EVO
DUCATI 749 /S 03 do 06 Rapid Bike EVO
DUCATI 749 R 03 do 06 Rapid Bike EVO
DUCATI 848 / S 08 do 10 Rapid Bike Easy
DUCATI 848 / S 08 do 10 Rapid Bike EVO
DUCATI 848 RAPID BIKE EVO 10 do 11 Rapid Bike EVO
DUCATI 916 94 do 98 Rapid Bike EVO
DUCATI 996 98 do 01 Rapid Bike EVO
DUCATI 996 R 00 do 02 Rapid Bike EVO
DUCATI 998 /S 02 do 04 Rapid Bike EVO
DUCATI 999 /S 03 do 06 Rapid Bike EVO
DUCATI 999 R 03 do 06 Rapid Bike EVO
DUCATI Diavel 11 Rapid Bike EVO
DUCATI Hypermotard 1100 07 do 09 Rapid Bike Easy
DUCATI Hypermotard 1100 07 do 09 Rapid Bike EVO
DUCATI Hypermotard 1100 10 do 11 Rapid Bike Easy
DUCATI Hypermotard 1100 10 do 11 Rapid Bike EVO
DUCATI Hypermotard 796 10 do 11 Rapid Bike Easy
DUCATI Hypermotard 796 10 do 11 Rapid Bike EVO
DUCATI Monster 1000.E. 03 do 06 Rapid Bike EVO
DUCATI Monster 1100 08 do 10 Rapid Bike Easy
DUCATI Monster 1100 08 do 10 Rapid Bike EVO
DUCATI Monster 1100 11 Rapid Bike Easy
DUCATI Monster 1100 11 Rapid Bike EVO
DUCATI Monster 620.E. 03 do 06 Rapid Bike EVO
DUCATI Monster 695 06 do 07 Rapid Bike Easy
DUCATI Monster 695 06 do 07 Rapid Bike EVO
DUCATI Monster 696 08 do 09 Rapid Bike Easy
DUCATI Monster 696 08 do 09 Rapid Bike EVO
DUCATI Monster 796 10 do 11 Rapid Bike Easy
DUCATI Monster 796 10 do 11 Rapid Bike EVO
DUCATI Monster 800.E. 03 do 05 Rapid Bike EVO
DUCATI Monster S2R 1000 06 do 08 Rapid Bike Easy
DUCATI Monster S2R 1000 06 do 08 Rapid Bike EVO
DUCATI Monster S2R 800 05 do 07 Rapid Bike EVO
DUCATI Monster S4 01 do 03 Rapid Bike 3
DUCATI Monster S4 R 03 do 06 Rapid Bike 3
DUCATI Monster S4 R 07 do 08 Rapid Bike Easy
DUCATI Monster S4 R 07 do 08 Rapid Bike EVO
DUCATI Monster S4 RS 06 do 07 Rapid Bike EVO
DUCATI Multistrada 1100 / S 07 do 09 Rapid Bike Easy
DUCATI Multistrada 1100 / S 07 do 09 Rapid Bike EVO
DUCATI Multistrada 1200 10 do 11 Rapid Bike EVO
DUCATI Multistrada 620 05 do 06 Rapid Bike EVO
DUCATI Multistrada DS1000 03 do 06 Rapid Bike EVO
DUCATI Streetfighter 09 do 10 Rapid Bike EVO
GAS GAS EC450FSE 02 do 05 Rapid Bike 1
GAS GAS Wild HP 450 02 do 05 Rapid Bike 1
GILERA Fuoco 500 06 do 11 Rapid Bike Easy
GILERA GP 800 08 do 11 Rapid Bike Easy
GILERA GP 800 08 do 11 Rapid Bike EVO
GILERA Nexus 125 07 do 10 Rapid Bike Easy
GILERA Nexus 250 06 do 11 Rapid Bike Easy
GILERA Nexus 300 09 do 11 Rapid Bike Easy
GILERA Nexus 500 07 do 11 Rapid Bike Easy
HARLEY DAVIDSON 1200 08 do 09 Rapid Bike 3
HARLEY DAVIDSON 883 08 do 09 Rapid Bike 3
HARLEY DAVIDSON Dyna 1450 04 do 05 Rapid Bike 3
HARLEY DAVIDSON Dyna 1450 6 Rapid Bike 3
HARLEY DAVIDSON Dyna 1600 ESPFI (no abs 07 do 09 Rapid Bike 3
HARLEY DAVIDSON Road King 1580 (no abs) 08 do 10 Rapid Bike 3
HARLEY DAVIDSON Street Bob 1584 (no abs) 07 do 10 Rapid Bike 3
HARLEY DAVIDSON V-Rod 02 do 06 Rapid Bike 3
HONDA CB 1000 R / ABS 08 do 11 Rapid Bike Easy
HONDA CB 1000 R / ABS 08 do 11 Rapid Bike EVO
HONDA CBF 1000 06 do 09 Rapid Bike Easy
HONDA CBF 1000 06 do 09 Rapid Bike EVO
HONDA CBR 1000 RR 04 do 05 Rapid Bike EVO
HONDA CBR 1000 RR 04 do 05 Rapid Bike RACING
HONDA CBR 1000 RR 06 do 07 Rapid Bike EVO
HONDA CBR 1000 RR 06 do 07 Rapid Bike RACING
HONDA CBR 1000 RR 08 do 11 Rapid Bike Easy
HONDA CBR 1000 RR 08 do 11 Rapid Bike EVO
HONDA CBR 1000 RR 08 do 11 Rapid Bike RACING
HONDA CBR 600 RR 03 do 04 Rapid Bike EVO
HONDA CBR 600 RR 03 do 04 Rapid Bike RACING
HONDA CBR 600 RR 05 do 06 Rapid Bike EVO
HONDA CBR 600 RR 05 do 06 Rapid Bike RACING
HONDA CBR 600 RR 07 do 08 Rapid Bike Easy
HONDA CBR 600 RR 07 do 08 Rapid Bike EVO
HONDA CBR 600 RR 07 do 08 Rapid Bike RACING
HONDA CBR 600 RR 09 do 11 Rapid Bike Easy
HONDA CBR 600 RR 09 do 11 Rapid Bike EVO
HONDA CBR 600 RR 09 do 11 Rapid Bike RACING
HONDA CBR 929 00 do 01 Rapid Bike EVO
HONDA CBR 954 02 do 03 Rapid Bike EVO
HONDA Deauville 700 08 do 10 Rapid Bike Easy
HONDA DN-01 08 do 11 Rapid Bike Easy
HONDA Hornet 600 07 do 08 Rapid Bike Easy
HONDA Hornet 600 07 do 08 Rapid Bike EVO
HONDA Hornet 600 09 do 11 Rapid Bike Easy
HONDA Hornet 600 09 do 11 Rapid Bike EVO
HONDA Pantheon 125 03 do 06 Rapid Bike Easy
HONDA Pantheon 150 03 do 07 Rapid Bike Easy
HONDA PS 125 07 do 08 Rapid Bike Easy
HONDA SH 125 07 do 11 Rapid Bike Easy
HONDA SH 150 07 do 11 Rapid Bike Easy
HONDA SH 300 06 do 11 Rapid Bike Easy
HONDA SW 125 07 do 11 Rapid Bike Easy
HONDA SW 150 07 do 11 Rapid Bike Easy
HONDA SW 400 T 09 do 11 Rapid Bike Easy
HONDA Transalp 700 08 do 11 Rapid Bike Easy
HONDA Transalp 700 08 do 11 Rapid Bike EVO
HONDA VFR1200 10 do 11 Rapid Bike Easy
HONDA VFR 800 Vtec 02 do 06 Rapid Bike 3
HONDA VTR 1000 SP-2 02 do 06 Rapid Bike 3
HUSQVARNA TC 250 11 Rapid Bike Easy
HUSQVARNA TE / SMR 450 08 do 10 Rapid Bike Easy
HUSQVARNA TE / SMR 450 08 do 10 Rapid Bike EVO
HUSQVARNA TE / SMR 510 08 do 10 Rapid Bike Easy
HUSQVARNA TE / SMR 510 08 do 10 Rapid Bike EVO
HUSQVARNA TE / SMR 610 08 do 10 Rapid Bike Easy
HUSQVARNA TE / SMR 610 08 do 10 Rapid Bike EVO
HUSQVARNA TE / SMR 630 10 do 11 Rapid Bike Easy
HUSQVARNA TE / SMR 630 10 do 11 Rapid Bike EVO
HUSQVARNA TE 250 08 do 10 Rapid Bike Easy
HUSQVARNA TE 250 08 do 10 Rapid Bike EVO
HUSQVARNA TE 310 11 Rapid Bike Easy
HUSQVARNA TE 310 11 Rapid Bike EVO
KAWASAKI ER6N / F 09 do 11 Rapid Bike Easy
KAWASAKI ER6N / F 09 do 11 Rapid Bike EVO
KAWASAKI KLX 250 10 do 11 Rapid Bike Easy
KAWASAKI KLX 250 10 do 11 Rapid Bike EVO
KAWASAKI Versys 07 do 08 Rapid Bike EVO
KAWASAKI Versys 09 do 11 Rapid Bike Easy
KAWASAKI Versys 09 do 11 Rapid Bike EVO
KAWASAKI VN 900 08 do 09 Rapid Bike Easy
KAWASAKI Z 1000 03 do 06 Rapid Bike EVO
KAWASAKI Z 1000 07 do 09 Rapid Bike Easy
KAWASAKI Z 1000 07 do 09 Rapid Bike EVO
KAWASAKI Z 1000 10 do 12 Rapid Bike Easy
KAWASAKI Z 1000 10 do 12 Rapid Bike EVO
KAWASAKI Z1000 SX 10 do 12 Rapid Bike EVO
KAWASAKI Z 750 03 do 05 Rapid Bike EVO
KAWASAKI Z 750 07 do 11 Rapid Bike Easy
KAWASAKI Z 750 07 do 11 Rapid Bike EVO
KAWASAKI Z 750 S 05 do 06 Rapid Bike EVO
KAWASAKI Z750 R 11 Rapid Bike Easy
KAWASAKI Z750 R 11 Rapid Bike EVO
KAWASAKI ZX10 R 04 do 05 Rapid Bike EVO
KAWASAKI ZX10 R 6 Rapid Bike EVO
KAWASAKI ZX10 R 7 Rapid Bike Easy
KAWASAKI ZX10 R 7 Rapid Bike EVO
KAWASAKI ZX10 R 08 do 10 Rapid Bike Easy
KAWASAKI ZX10 R 08 do 10 Rapid Bike EVO
KAWASAKI ZX10 R 08 do 10 Rapid Bike RACING
KAWASAKI ZX10 R 11 Rapid Bike Easy
KAWASAKI ZX10 R 11 Rapid Bike EVO
KAWASAKI ZX10 R 11 Rapid Bike RACING
KAWASAKI ZX6R 03 do 04 Rapid Bike EVO
KAWASAKI ZX6R 05 do 06 Rapid Bike EVO
KAWASAKI ZX6R 05 do 06 Rapid Bike RACING
KAWASAKI ZX6R 07 do 08 Rapid Bike Easy
KAWASAKI ZX6R 07 do 08 Rapid Bike EVO
KAWASAKI ZX6R 07 do 08 Rapid Bike RACING
KAWASAKI ZX6R 09 do 11 Rapid Bike Easy
KAWASAKI ZX6R 09 do 11 Rapid Bike EVO
KAWASAKI ZX6R 09 do 11 Rapid Bike RACING
KAWASAKI ZX6RR 3 Rapid Bike EVO
KAWASAKI ZX6RR 5 Rapid Bike EVO
KAWASAKI ZZR 1400 (ZX14) 06 do 07 Rapid Bike 3
KTM 1190 RC8 08 do 10 Rapid Bike Easy
KTM 1190 RC8 08 do 11 Rapid Bike EVO
KTM 690 Adventure 07 do 11 Rapid Bike Easy
KTM 690 Adventure 07 do 11 Rapid Bike EVO
KTM 690 Duke 07 do 11 Rapid Bike Easy
KTM 690 Duke 07 do 11 Rapid Bike EVO
KTM 690 Duke R 10 do 11 Rapid Bike EVO
KTM 690 Enduro / R 07 do 11 Rapid Bike Easy
KTM 690 Enduro / R 07 do 11 Rapid Bike EVO
KTM 690 SM / C 07 do 11 Rapid Bike Easy
KTM 690 SM / C 07 do 11 Rapid Bike EVO
KTM 990 Adventure / S / Dakar 06 do 11 Rapid Bike Easy
KTM 990 Adventure / S / Dakar 06 do 11 Rapid Bike EVO
KTM 990 SM T / R 08 do 11 Rapid Bike Easy
KTM 990 SM T / R 08 do 11 Rapid Bike EVO
KTM 990 Super Duke / R 05 do 11 Rapid Bike Easy
KTM 990 Super Duke/R 05 do 11 Rapid Bike EVO
KYMCO Downtown 200i 09 do 11 Rapid Bike Easy
KYMCO Downtown 300i 09 do 11 Rapid Bike Easy
KYMCO G-Dink 300i 11 Rapid Bike Easy
KYMCO People GT 300 08 do 11 Rapid Bike Easy
KYMCO People S 200.e. 07 do 11 Rapid Bike Easy
KYMCO People S 250 06 do 11 Rapid Bike Easy
KYMCO People S 300 08 do 11 Rapid Bike Easy
KYMCO Xciting 250 06 do 07 Rapid Bike Easy
KYMCO Xciting 300 08 do 11 Rapid Bike Easy
KYMCO Xciting 500I 10 do 11 Rapid Bike Easy
MOTO MORINI Corsaro 1200 06 do 09 Rapid Bike Easy
MOTO MORINI Gran Passo 1200 08 do 09 Rapid Bike Easy
MOTO GUZZI Scrambler 1200 08 do 09 Rapid Bike Easy
MOTO GUZZI 1200 Sport 07 do 09 Rapid Bike Easy
MOTO GUZZI Breva 1100 05 do 08 Rapid Bike Easy
MOTO GUZZI Griso 1100 05 do 08 Rapid Bike Easy
MOTO GUZZI Griso 8V 08 do 09 Rapid Bike Easy
MOTO GUZZI Norge 1200 GT 4V 06 do 10 Rapid Bike Easy
MOTO GUZZI Norge 1200 GT 4V 06 do 10 Rapid Bike Easy
MOTO GUZZI Stelvio 4V 08 do 09 Rapid Bike Easy
MOTO GUZZI V11 Sport 05 do 06 Rapid Bike Easy
MV AGUSTA Brutale 1078 RR 09 do 10 Rapid Bike EVO
MV AGUSTA Brutale 910 / R 05 do 06 Rapid Bike EVO
MV AGUSTA Brutale 910 / R 07 do 09 Rapid Bike EVO
MV AGUSTA Brutale 990 10 do 11 Rapid Bike EVO
MV AGUSTA F4 1000 R 06 do 07 Rapid Bike EVO
MV AGUSTA F4 1000 R 312 07 do 09 Rapid Bike EVO
MV AGUSTA F41078 RR 08 do 09 Rapid Bike EVO
PIAGGIO Beverly 125e 10 do 11 Rapid Bike Easy
PIAGGIO Beverly 250 04 do 06 Rapid Bike Easy
PIAGGIO Beverly 400 06 do 11 Rapid Bike Easy
PIAGGIO Beverly 500 Cruiser 07 do 09 Rapid Bike Easy
PIAGGIO Beverly S 250 06 do 11 Rapid Bike Easy
PIAGGIO Beverly Tourer 300e 08 do 11 Rapid Bike Easy
PIAGGIO Carnaby Cruiser 300e 09 do 10 Rapid Bike Easy
PIAGGIO MP3 250 06 do 11 Rapid Bike Easy
PIAGGIO MP3 300e 10 do 11 Rapid Bike Easy
PIAGGIO MP3 400 07 do 09 Rapid Bike Easy
PIAGGIO MP3 Yourban 125 10 do 11 Rapid Bike Easy
PIAGGIO Vespa GTS 125 Super 08 do 11 Rapid Bike Easy
PIAGGIO Vespa GTS 250 05 do 06 Rapid Bike Easy
PIAGGIO Vespa GTS 300 S.S. 10 do 11 Rapid Bike Easy
PIAGGIO Vespa GTS 300 Super 08 do 09 Rapid Bike Easy
PIAGGIO Vespa LX 125 10 do 11 Rapid Bike Easy
PIAGGIO Vespa LX 150 09 do 11 Rapid Bike Easy
PIAGGIO X 7 Rapid Bike EVO 300 08 do 11 Rapid Bike Easy
PIAGGIO X7 250 07 do 11 Rapid Bike Easy
PIAGGIO X8 250 6 Rapid Bike Easy
PIAGGIO X9 Rapid Bike EVOlution 500 07 do 09 Rapid Bike Easy
PIAGGIO XRapid Bike EVO 250 07 do 11 Rapid Bike Easy
POLARIS Sportman 500 EFI 6 Rapid Bike 3
POLARIS Sportman 800 EFI 6 Rapid Bike 1
SHERCO 4.5 03 do 07 Rapid Bike 1
SUZUKI B-King 1300 08 do 11 Rapid Bike EVO
SUZUKI Burgman 400 06 do 11 Rapid Bike Easy
SUZUKI Burgman 650 07 do 11 Rapid Bike Easy
SUZUKI DL 650 07 do 10 Rapid Bike Easy
SUZUKI DL 650 07 do 10 Rapid Bike EVO
SUZUKI DL 650 11 Rapid Bike Easy
SUZUKI DL 650 11 Rapid Bike EVO
SUZUKI Gladius 650 09 do 11 Rapid Bike EVO
SUZUKI GSR 600 05 do 06 Rapid Bike EVO
SUZUKI GSR 600 07 do 11 Rapid Bike EVO
SUZUKI GSR 750 11 Rapid Bike EVO
SUZUKI GSR 750 11 Rapid Bike RACING
SUZUKI GSX 1000 R 01  do 02 Rapid Bike EVO
SUZUKI GSX 1000 R 03 do 04 Rapid Bike EVO
SUZUKI GSX 1000 R 05 do 06 Rapid Bike EVO
SUZUKI GSX 1000 R 05 do 06 Rapid Bike RACING
SUZUKI GSX 1000 R 07 do 08 Rapid Bike Easy
SUZUKI GSX 1000 R 07 do 08 Rapid Bike EVO
SUZUKI GSX 1000 R 07 do 08 Rapid Bike RACING
SUZUKI GSX 1000 R 09 do 11 Rapid Bike Easy
SUZUKI GSX 1000 R 09 do 11 Rapid Bike EVO
SUZUKI GSX 1000 R 09 do 11 Rapid Bike RACING
SUZUKI GSX 1300 Hayabusa 08 do 11 Rapid Bike EVO
SUZUKI GSX 1400 02 do 07 Rapid Bike 1
SUZUKI GSX 600 R 01  do 03 Rapid Bike EVO
SUZUKI GSX 600 R 04 do 05 Rapid Bike EVO
SUZUKI GSX 600 R 06 do 07 Rapid Bike EVO
SUZUKI GSX 600 R 06 do 07 Rapid Bike RACING
SUZUKI GSX 600 R 08 do 10 Rapid Bike Easy
SUZUKI GSX 600 R 08 do 10 Rapid Bike EVO
SUZUKI GSX 600 R 08 do 10 Rapid Bike RACING
SUZUKI GSX 600 R 11 Rapid Bike Easy
SUZUKI GSX 600 R 11 Rapid Bike EVO
SUZUKI GSX 600 R 11 Rapid Bike RACING
SUZUKI GSX 750 R 02 do 03 Rapid Bike EVO
SUZUKI GSX 750 R 04 do 05 Rapid Bike EVO
SUZUKI GSX 750 R 06 do 07 Rapid Bike EVO
SUZUKI GSX 750 R 06 do 07 Rapid Bike RACING
SUZUKI GSX 750 R 08 do 10 Rapid Bike Easy
SUZUKI GSX 750 R 08 do 10 Rapid Bike EVO
SUZUKI GSX 750 R 08 do 10 Rapid Bike RACING
SUZUKI GSX 750 R 11 Rapid Bike Easy
SUZUKI GSX 750 R 11 Rapid Bike EVO
SUZUKI GSX 750 R 11 Rapid Bike RACING
SUZUKI LT R 450 06 do 08 Rapid Bike 1
SUZUKI RM-Z 450 08 do 11 Rapid Bike 1
SUZUKI SV 1000 03 do 06 Rapid Bike 1
SUZUKI SV 650 07 do 09 Rapid Bike Easy
TRIUMPH Bonneville/T100/Thruxton 09 do 10 Rapid Bike 3
TRIUMPH Daytona 600 03 do 04 Rapid Bike 1
TRIUMPH Daytona Triple 675 06 do 08 Rapid Bike Easy
TRIUMPH Daytona Triple 675 06 do 08 Rapid Bike EVO
TRIUMPH Daytona Triple 675 09 do 11 Rapid Bike Easy
TRIUMPH Daytona Triple 675 09 do 11 Rapid Bike EVO
TRIUMPH Speed Triple 1050i 05 do 06 Rapid Bike EVO
TRIUMPH Speed Triple 1050i 07 do 10 Rapid Bike Easy
TRIUMPH Speed Triple 1050i 07 do 10 Rapid Bike EVO
TRIUMPH Speed Triple 1050i 11 do 12 Rapid Bike Easy
TRIUMPH Speed Triple 1050i 11 do 12 Rapid Bike EVO
TRIUMPH Street Triple 675 07 do 11 Rapid Bike Easy
TRIUMPH Street Triple 675 07 do 11 Rapid Bike EVO
TRIUMPH Tiger 1050 07 do 11 Rapid Bike Easy
TRIUMPH Tiger 1050 07 do 11 Rapid Bike EVO
TRIUMPH Tiger 800 11 Rapid Bike Easy
TRIUMPH Tiger 800 11 Rapid Bike EVO
YAMAHA Cygnius 125 08 do 11 Rapid Bike Easy
YAMAHA FJR 1300 04 do 05 Rapid Bike 1
YAMAHA FZ1 06 do 11 Rapid Bike Easy
YAMAHA FZ1 06 do 11 Rapid Bike EVO
YAMAHA FZ1 06 do 11 Rapid Bike RACING
YAMAHA FZ6 S2 07 do 09 Rapid Bike Easy
YAMAHA FZ8 10 do 11 Rapid Bike EVO
YAMAHA FZ8 10 do 11 Rapid Bike RACING
YAMAHA Giggle 50 08 do 11 Rapid Bike 1
YAMAHA Krypton 135 08 do 11 Rapid Bike 1
YAMAHA Majesty 400 07 do 11 Rapid Bike Easy
YAMAHA MT03 08 do 11 Rapid Bike Easy
YAMAHA MT03 08 do 11 Rapid Bike EVO
YAMAHA MT03 08 do 11 Rapid Bike RACING
YAMAHA Raptor 700 R 06 do 07 Rapid Bike EVO
YAMAHA Raptor 700 R 08 do 11 Rapid Bike Easy
YAMAHA Raptor 700 R 08 do 11 Rapid Bike EVO
YAMAHA T-Max 500 04 do 05 Rapid Bike EVO
YAMAHA T-Max 500 04 do 05 Rapid Bike RACING
YAMAHA T-Max 500 06 do 07 Rapid Bike Easy
YAMAHA T-Max 500 06 do 07 Rapid Bike EVO
YAMAHA T-Max 500 06 do 07 Rapid Bike RACING
YAMAHA T-Max 500 08 do 11 Rapid Bike Easy
YAMAHA T-Max 500 08 do 11 Rapid Bike EVO
YAMAHA T-Max 500 08 do 11 Rapid Bike RACING
YAMAHA V-Max 08 do 11 Rapid Bike Easy
YAMAHA X City 250 07 do 11 Rapid Bike Easy
YAMAHA X Max 125 07 do 11 Rapid Bike Easy
YAMAHA X Max 250 07 do 11 Rapid Bike Easy
YAMAHA X-City 125 07 do 11 Rapid Bike Easy
YAMAHA XJ6 08 do 11 Rapid Bike Easy
YAMAHA XT 660 X/R 04 do 07 Rapid Bike EVO
YAMAHA XT 660 X/R 04 do 07 Rapid Bike RACING
YAMAHA XT 660 X/R 08 do 11 Rapid Bike Easy
YAMAHA XT 660 X/R 08 do 11 Rapid Bike EVO
YAMAHA XT 660 X/R 08 do 11 Rapid Bike RACING
YAMAHA XTZ 1200 Supertenere 10 do 11 Rapid Bike EVO
YAMAHA XTZ 1200 Supertenere 10 do 11 Rapid Bike RACING
YAMAHA YZFR125 08 do 11 Rapid Bike 1
YAMAHA YZF R1 02 do 03 Rapid Bike EVO
YAMAHA YZF R1 04 do 05 Rapid Bike EVO
YAMAHA YZF R1 04 do 05 Rapid Bike RACING
YAMAHA YZF R1 6 Rapid Bike EVO
YAMAHA YZF R1 6 Rapid Bike RACING
YAMAHA YZF R1 07 do 08 Rapid Bike Easy
YAMAHA YZF R1 07 do 08 Rapid Bike EVO
YAMAHA YZF R1 07 do 08 Rapid Bike RACING
YAMAHA YZF R1 09 do 11 Rapid Bike Easy
YAMAHA YZF R1 09 do 11 Rapid Bike EVO
YAMAHA YZF R1 09 do 11 Rapid Bike RACING
YAMAHA YZF R6 03 do 05 Rapid Bike EVO
YAMAHA YZF R6 06 do 07 Rapid Bike Easy
YAMAHA YZF R6 06 do 07 Rapid Bike EVO
YAMAHA YZF R6 06 do 07 Rapid Bike RACING
YAMAHA YZF R6 08 do 11 Rapid Bike Easy
YAMAHA YZF R6 08 do 11 Rapid Bike EVO
YAMAHA YZF R6 08 do 11 Rapid Bike RACING

Mamy przyjemność poinformować, że znana firma tuningowa ze Słupska, PITSTOP Motor Sport, została oficjalnym dealerem modułów Rapid przeznaczonych do profesjonalnego tuningu samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz łodzi motorowych i ciągników rolniczych.

Wszystkich klientów zainteresowanych ofertą firmy PITSTOP Motor Sport zapraszamy na stronę internetową
www.pitstop.slupsk.pl

Wszystkich posiadaczy ciągników Scania z silnikami tupu XPI (Scania R320,  R400, Scania R440, Scania R480) chcemy poinformować, że oferowane przez naszą firmę moduły Rapid Truck produkowane przez firmę Dimsport są jedynym rozwiązaniem pozwalającym na podniesienie mocy silnika oraz podniesienie i poprawienie przebiegu krzywej momentu obrotowego. Dzięki usprawnieniu pracy jednostki napędowej możliwe jest zaoszczędzenie od 8 do 12% paliwa.

Moduły Rapid Truck, poza wymienionymi wyżej modelami Scania R320, R400, R440 i R480 obsługują także poniższe ciągniki siodłowe:
DAF 105 EURO5
Kawasaki 115ZV 8.0 480Hp
Renault Magnum AE 440 DXi12
Renault Magnum AE 440 DXi12
Renault Magnum AE 460 DXi13
Renault Magnum AE 460 DXi13
Renault Magnum AE 480 DXi12
Renault Magnum AE 480 DXi12
Renault Magnum AE 500 DXi13
Renault Magnum AE 500 DXi13
Renault Midlum 160 DXi5
Renault Midlum 190 DXi5
Renault Midlum 220 DXi5
Renault Midlum 240 DXi7
Renault Midlum 280 DXi7
Renault Premium 240 DXi7
Renault Premium 280 DXi7
Renault Premium 320 DXi7
Renault Premium 330 DXi11
Renault Premium 330 DXi11
Renault Premium 370 DXi11
Renault Premium 370 DXi11
Renault Premium 380 DXi11
Renault Premium 380 DXi11
Renault Premium 410 DXi11
Renault Premium 410 DXi11
Renault Premium 440 DXi11
Renault Premium 440 DXi11
Renault Premium 450 DXi11
Renault Premium 450 DXi11
Scania P270 5 Cil.
Scania R310 5 Cil.
Scania R380 6 Cil.
Scania R420 6 Cil.
Scania R500 8 Cil.
Scania R560 8 Cil.
Scania R580 8 Cil.
Scania R620 8 Cil.
Scania HPI 420 6 cyl.
Scania HPI 470 6 cyl.
Scania HPI 480 6 cyl.
Scania XPI 400 6 cyl.
Scania XPI 440 6 cyl.
Scania XPI 480 6 cyl.
Volvo FE new – D7E – 240hp
Volvo FE new – D7E – 320hp
Volvo FH12 new – D13A – 480hp
Volvo FH12 new – D13A – 480hp
Volvo FH13 new – D13A – 400hp
Volvo FH13 new – D13A – 400hp
Volvo FH13 new – D13A – 440hp
Volvo FH13 new – D13A – 440hp
Volvo FH13 new – D13A – 480hp
Volvo FH13 new – D13A – 480hp
Volvo FH13 new – D13A – 520hp
Volvo FH13 new – D13A – 520hp
Volvo FH16 new – D16A – 540hp
Volvo FH16 new – D16A – 540hp
Volvo FH16 new – D16A – 580hp
Volvo FH16 new – D16A – 580hp
Volvo FH16 new – D16A – 660hp
Volvo FH16 new – D16A – 660hp
Volvo FM13 new – D13A – 360hp
Volvo FM13 new – D13A – 360hp
Volvo FM13 new – D13A – 400hp
Volvo FM13 new – D13A – 400hp
Volvo FM13 new – D13A – 440hp
Volvo FM13 new – D13A – 440hp
Volvo FM13 new – D13A – 480hp
Volvo FM13 new – D13A – 480hp
Volvo FM7 new – D7E – 240hp
Volvo FM7 new – D7E – 280hp
Volvo FM7 new – D7E – 320hp
Volvo FM9 new – D9B – 300hp
Volvo FM9 new – D9B – 340hp
Volvo FM9 new – D9B – 380hp

Moduły można kupić w naszym sklepie internetowym.

Zapraszamy do zapoznania się z testem pompy hamulcowej Accossato przeprowadzonym przez miesięcznik Roadracing World i opublikowany w numerze 1/2012. Wyniki testu dają wiele do myślenia szczególnie wszystkim tym, ktorzy często i mocno hamują.

[pdf 4motoracing.pl/wp-content/uploads/2012/01/roadracing_world_01_2012_accossato_master_cylinder_test.pdf 600]

Mamy przyjemność poinformować, że firma Toxic Moto działająca we Wrocławiu, przy ulicy Metalowów 9 została dealerem Rapid Bike. Oferta Toxic moto obejmuje wszystkie typy modułów Rapid Bike a więc Rapid Bike Easy, Rapid Bike 1,2,3 oraz Rapid Bike EVO i Rapid Bike Racing. Toxic moto posiada najnowszą wersję oprogramowania Rapid Bike Master PRO, które zapewnia dostęp do wszystkich funkcji oferowanych przez moduły Rapid Bike.

W firmie Toxic Moto zainstalowana jest hamownia Dyna wyposażona w układ do pomiaru AFR. Dzięki temu Toxic Moto jest w stanie profesjonalnie stroić silniki motocyklowe, w których zainstalowane są moduły Rapid Bike.

Motocyklistów z południowo-zachodniej Polski zainteresowanych profesjonalnym tuningiem motocykli zapraszamy do Toxic Moto.

Z nieukrywaną satysfakcją informujemy, że nasz rzeszowski dealer modułów Rapid Bike, firma Mar-Mot, od końca października dysponuje oprogramowaniem Rapid Bike Master PRO. Tym samym Mar-Mot rozszerzył ofertę modułów Rapid Bike o wersje EVO i Racing oraz wczesniejsze modele Rapid Bike 1, 2 i 3.

Oprogramowanie Rapid Bike Master PRO, w połączeniu z zainstalowaną w firmie Mar-Mot hamownią Grundmaster 6000 wyposażoną w układ do pomiaru AFR stanowi kompleksowe rozwiązanie służące do strojenia silników motocyklowych wyposażonych w moduły Rapid Bike.

Oferta firmy Mar-Mot obejmuje teraz instalację modułów Rapid Bike, ich programowanie do konkretnego motocykla, strojenie silników oraz konfigurację wszystkich opcji dodatkowych dostepnych w modułach Rapid Bike.

Wszystkich motocyklistów z podkarpacia zainteresowanych profesjonalnym tuningiem silników swoich motoxykli serdecznie zapraszamy do firmy Mar-Mot.

Jesteś tunerem. Robisz programy i programujesz sterowniki. Klient siedzi w poczekalni i niecierpliwie czeka na odbiór swojego ukochanego auta z nowym programem. Jesteś już blisko – pozostało już tylko wrzucić program do ECU. Podpinasz kabel, rozpoczynasz programowanie i w pewnym momencie pasek postępu programowania zatrzymuje się i ani drgnie…

Niestety w pracy chiptunerów ten czarny scenariusz czasami się zdarza. Zadajesz sobie wtedy pytanie ile czasu będziesz potrzebował na ponowne uruchomienie tak „usmażonego” sterownika. My nie znamy odpowiedzi na to pytanie. Nie powiemy ci też jak naprawić zablokowany sterownik. Ale wiemy jak takich sytuacji uniknąć.

Poznaj New Genius – najlepszy na rynku programator ECU!

Pełna niezależność od komputera PC

Gwarantowana obsługa każdego ECU z listy aplikacji

Brak problemów z odczytem i zapisem zawartości ECU

Niezrównana stabilność i szybkość

Najdłuższa lista obsługiwanych ECU

Bezproblemowa obsługa sterowników Bosch MEDC17

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj więcej o New Genius!

Tym razem prezentujemy Wam trochę zdjęć z treningu w Brnie wykonanych przez profesjonalnego fotografa. Miłego oglądania.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć dokumentujących imprezę

Tym, którzy nie byli z nami w Brnie możemy śmiało powiedzieć: żałujcie!

Już teraz zapraszamy na Track Days Brno 2012.

Nowość od Accossato – radialne zaciski hamulcowe monoblock w rewelacyjnej cenie!

W ostatnich dniach firma Accossato wprowadziła do swojej oferty zaciski hamulcowe PZ-04. Są to zaciski typu monoblock z aluminiowymi tłoczkami bez gumowych uszczelek! Zaciski PZ-04 gwarantują rewelacyjną skuteczność i dozowalność hamowania przy zachowaniu niskiej masy (600 g) i skutecznym odprowadzaniu ciepła.

Krótka charakterystyka techniczna zacisków:

materiał: kute aluminium lotnicze 7075 T6

technologia wykonania: monoblock

mocowanie: radialne

rozstaw śrub: 108 mm

offset: 22,5 mm

kolor: antracyt

tłoczki: 4 x 34mm, aluminiowe, bez uszczelek

klocki hamulcowe: Accossato dual sinter (w cenie zacisków) lub Accossato dual carbon (opcjonalnie)

Promocyjna cena zacisków wynosi 3500 zł brutto za komplet (2 zaciski, wraz z klockami hamulcowymi dual sinter).

Zaciski najlepiej współpracują z radialnymi pompami hamulcowymi Accossato PRS i Accossato PRS EVO.

 

 

 

Dawno nie aktualizowaliśmy listy aplikacji Rapid Bike. Niniejszym naprawiamy ten błąd. W poniższym pliku możesz sprawdzić czy Twój motocykl może zostać zestrojony modułem Rapid Bike. Lista zawiera wszystkie aplikacje, tj. moduły Rapid Bike EVO, Rapid Bike RACING i Rapid Bike Easy.

UWAGA: od niedawna firma Dimsport, producent modułów Rapid Bike Rapid Bike EVO i RACING udostępnia bazy bazowe przeznaczone do obsługiwanych motocykli co w połączeniu z funkcją autoadaptacji powoduje,  że nie jest już konieczne strojenie dynamiczne lub na hamowni. Oczywiście rezultaty działania funkcji autoadaptacji nie będą tak dobre jak profesjonalne strojenie silnika przez tunera jednak jak twierdzi producent powinny zadowolić zdecydowaną większość klientów. Jeśli planujesz zakup i profesjonalne strojenie motocykla skontaktuj się z nami – pomożemy dobrać najlepszy sposób i miejsce tuningu Twojego motocykla. Moduły Rapid Bike Easy mogą być instalowane samodzielnie i nie wymagają strojenia (mają jednak ograniczone możliwości).

[pdf 4motoracing.pl/wp-content/uploads/2012/12/121112_applications_eng.pdf 600]

Track Days 2011 – Jerez, Portimao…

Posted: 18/07/2011 by admin in Aktualności
Tags:

W związku z dużym zainteresowaniem wyjazdem na Track Days Brno 2011 informujemy, że nasza współpraca z firmami ZavodniSkola.cz i EYBIS.com będzie rozszerzona. Już w tym roku będziemy reprezentować te firmy na rynku polskim oferując możliwość wyjazdu na treningi na rewelacyjnych torach w Europie.

W październiku tego roku odbędą się treningi na torach w Jerez i Portimao. Treningi rozdzielone będą 1-dniową przerwą co oznacza, że w dniach 4-9 października możesz mieć 5 dni treningowych!

Wszystkich zainteresowanych szczegółami prosimy o kontakt mailowy na adres kontakt@4motoracing.pl

Od września 2011 firma Accossato wprowadza do oferty przewody hamulcowe w oplocie. To kolejny, po radialnych pompach hamulcowych i zaciskach, element układu hamulcowego w ofercie firmy. Przewody w oplocie Accossato produkowane są na sprzęcie najnowszej generacji z zastosowaniem materiałów najwyższej jakości. Dostępne będą w wielu kolorach jako gotowe zestawy dobrane do konkretnego skutera lub motocykla.

Zestawy przewodów w oplocie Accossato dostepne będą do następujących marek jednośladów: Aprilia, Benelli, BMW, Bombardier, Buell, Bultaco, Cagiva, CCM, Ducati, Garelli, GAS GAS, Gilera, Harley Davidson, Honda Husaberg, Husqvarna, Hyosung, Italjet, Kawasaki, Keeway, KTM, Kymco, Lambretta, Laverda, Maico, Moto Guzzi, MV Agusta, Norton, Peugeot, Piaggio Quasar, Royal Enfield, Sachs, Sauber, Suzuki, TM, Traxx, Triumph, Vespa i Yamaha.

Mamy przyjemność poinformować, że team HANNspree Ten Kate Racing Honda wybrał do swoich motocykli clip-ony opracowane przez firmę Accossato. Fakt ten potwierdza tylko najwyższą jakość produktów Accossato połączoną z wyjątkowym podejściem inżynierów firmy do wyścigów.

Team HANNspree Ten Kate Racing zdobył wiele tytułów rangi Mistrzostw Świata. Aktualnie team reprezentuje Fabier Foret #99 i Florian Marino #21.

Kolejna instalacja hamowni Grundmaster 6000 stała się faktem. Hamownia została zainstalowana w nowej siedzibie firmy Mar-Mot w Rzeszowie i służyć będzie przede wszystkim do tuningu motocykli. Dodatkowym zastosowaniem hamowni będzie diagnostyka silników przed i po naprawach.

Hamownia motocyklowa otwiera nowe możliwości przez serwisem Mar-Mot. Do tej pory, poza standardowymi usługami serwisowymi, firma Mar-Mot specjalizowała się w elektronice motocyklowej. Aktualnie, dzięki hamowni Grundmaster 6000, w Mar-Mocie będzie możliwe również przeprowadzenie profesjonalnego tuningu motocykli z mapami wtryskowymi opracowanymi indywidualnie, pod konkretny motocykl i zgodnie z preferencjami jego posiadacza. Kontakt do firmy Mar-Mot znajdziesz na tej stronie.

Rev-Tec Kielce. Rapid Bike Master PRO.

Posted: 07/05/2011 by admin in Aktualności

Mamy przyjemność poinformować, że w ostatnich dniach firma Rev-Tec z Kielc uzupełniła swój park narzędzi o oprogramowanie do profesjonalnego tuningu motocykli – Rapid Bike Master PRO. Ta wersja oprogramowania pracuje ze wszystkimi typami programowalnych modułów Rapid Bike. Co więcej Master PRO wykorzystuje wszelkie techniczne możliwości jakie oferują moduły Rapid Bike. Po więcej informacji zapraszamy do firmy Rev-Tec.

Mar-Mot Rzeszów – zmiana adresu

Posted: 07/05/2011 by admin in Aktualności

Wszystkich motocyklistów z podkarpacia pragniemy poinformować, że firma Mar-Mot, dealer modułów Rapid Bike, zmieniła siedzibę. Nowa siedziba firmy znajduje się przy ulicy Lubelskiej 50 w Rzeszowie. Dane kontaktowe nie uległy zmianie. Telefon 0501 543 292 oraz adres mailowy marcin.michna@interia.eu są nadal aktualne.

Mamy przyjemność poinformować, że nawiązaliśmy strategiczną współpracę z firmą Grundmaster – producentem rewelacyjnych hamowni motocyklowych. Nasza współpraca dotyczyć będzie:

– oferowania kompleksowego produktu dla tunerów motocyklowych oraz firm, które chciałyby rozpocząć działalność w tym zakresie. W skład produktu wchodzi profesjonalna hamownia motocyklowa Grundmaster 6000, oprogramowanie hamowni, wyposażenie opcjonalne (ustalane indywidualnie) oraz oprogramowanie do strojenia/tuningu silników motocyklowych wyposażonych w moduły Rapid Bike (moduły Rapid Bike dostarczane będą razem z hamownią w tzw. zestawie startowym)

– współpracy merytorycznej w zakresie strojenia motocykli z wykorzystaniem poszczególnych elementów zestawu

– współpracy merytorycznej w zakresie rozwoju produktów

Jeśli więc rozważasz wyposażenie swojego serwisu w hamownie i chciałbyś zająć się również tuningiem motocykli to nie mogłeś trafić na lepszych partnerów. Łącząc wiedzę i doświadczenie płynące z konstruowania hamowni motocyklowych oraz modułów i oprogramowania do ich strojenia oferujemy Ci unikalną możliwość rozpoczęcia profesjonalnej działalności w bardzo krótkim czasie.
Zapraszamy do kontaktu na adres kontakt@4motoracing.pl. Napisz skąd jesteś i jak chciałbyś realizować swój pomysł na biznes związany z tuningiem motocykli. Chętnie pomożemy – nie tylko od strony technicznej ale i finansowej (oferując produkt finansowy firmy leasingowej).

W sezonie 2011 firma Accossato wspiera swoimi produktami następujące teamy wyścigowe i jeżdżących w nich zawodników. Oto kilka nazw i nazwisk:

STK1000
Danilo Petrucci ITA Ducati 1098R Barni Racing Team
Sylvain Barrier FRA BMW S1000 RR BMW Motorrad Italia Superstock Team
Lorenzo Zanetti ITA BMW S1000 RR BMW Motorrad Italia Superstock Team
Nico Vivarelli ITA Kawasaki ZX-10R GOELEVEN
Niccolò Canepa ITA Kawasaki ZX-10R GOELEVEN
Lorenzo Savadori ITA Kawasaki ZX-10R Lorenzini by Leoni
Sheridan Morais RSA Kawasaki ZX-10R Lorenzini by Leoni
Luca Verdini ITA Honda CBR1000RR Ten Kate Junior Team

SUPERSPORT 2011
MITCHELL PIROTTA KUJA RACING TEAM HONDA CBR 600RR
FLORIAN MARINO HANNSPREE TEN KATE HONDA
VITTORIO IANNUZZO Lorenzini by Leoni Kawasaki ZX-6R
RONAN QUARMBY Suriano Racing Team Triumph Daytona 675
MASSIMO ROCCOLI Lorenzini by Leoni Kawasaky ZX6R
DANILO DELL'OMO Suriano Racing Team Triumph Daytona 675
FABIEN FORET HANNSPREE TEN KATE HONDA

SUPERBIKE
JONATHAN REA CASTROL HONDA
JAMES TOSELAND BMW MOTORRAD ITALIA SBK TEAM
AYRTON BADOVINI BMW MOTORRAD ITALIA SBK TEAM
RUBEN XAUS CASTROL HONDA

STK 600
MICHAEL VAN DER MARK TEAN KATE HONDA

MOTO 2
KEV COGHLAN Motorsport 69

Chcesz być jednym z nich? Zapraszamy do zapoznania się z katalogami Accossato.

Podsumowanie
 
Podsumowanie zacznę od jednego z pierwszych zdań z części I: producent silnika włożył bardzo dużo pracy swoich inżynierów oraz pieniędzy aby najlepiej jak to możliwe opracować silnik, który oferuje. Należy jednak podkreślić sformułowanie "najlepiej jak to możliwe". Oznacza to, że producent musiał opracować optymalne parametry pracy tego samego silnika dla bardzo różnych odmian paliw, warunków pracy (jak choćby temperatura powietrza) i obowiązujących przepisów (limity mocy, normy czystości spalin). Strojenie silnika (ang. tuning) ma na celu personalizację parametrów jego pracy kod kątem zastosowań (wyścigi, jazda codzienna) i warunków, w których silnik najczęściej jest użytkowany.
 
Okazuje się, że tuning możliwy jest nie tylko w wysilonych silnikach sportowych. Świetne rezultaty daje tuning silników w skuterach (już od pojemności skokowej 250 ccm) przy pomocy modułu Rapid Bike Easy. Należy też pamiętać, że tuning to nie tylko 3, 5 czy 15 dodatkowych koni mechanicznych mocy maksymalnej. Ta potrzebna jest do bicia rekordów prędkości. O wiele ważniejsze jest to, jak silnik reaguje na otwarcie przepustnicy, jak przebiega krzywa momentu obrotowego i jakie wartości moment obrotowy osiąga w poszczególnych zakresach obrotów.
 
W tych krótkich artykułach starałem się przedstawić podstawy tuningu silników motocyklowych. Jak widać zagadnienie nie jest takie proste i wymaga poświęcenia kilku dłuższych chwil na hamowni. Co więcej, nieumiejętnie przeprowadzony tuning może znacznie pogorszyć parametry silnika na co właściciel motocykla zwykle reaguje niezadowoleniem z zakupionego modułu tuningowego.
 
W tej sytuacji nie bez znaczenia jest filozofia firmy Dimsport, producenta modułów Rapid Bike: każdy przypadek tuningu jest inny a sam tuning powinien być przeprowadzony przez profesjonalnego tunera.
 
A Ty? Czy po lekturze tych artykułów zdecydujesz się na gotową mapę wtrysku ściągnięta z Internetu?
 
Post scriptum
Dla wszystkich, którzy chcieliby dodatkowo wzbogacić swoją wiedzę o tuningu zapraszamy już wkrótce do "Słownika młodego tunera" gdzie w sposób przystępny postaramy się przedstawić podstawowe pojęcia związane z praca silnika spalinowego o zapłonie iskrowym.

Tuning zapłonu
Strojenie zapłonu nie jest już takie proste jak strojenie składu mieszanki. Zapłon należy stroić na hamowni podwoziowej, najlepiej obciążeniowej. Przy kolejnych pomiarach momentu obrotowego, dla każdego zakresu obrotów i obciążenia, obserwujemy jak krzywa momentu obrotowego układa się po zmianie kąta wyprzedzenia zapłonu. Kąt tuż przed tym, dla którego moment obrotowy silnika maleje nazywamy MBT (mean best torque – najlepszy dla momentu obrotowego).
Niestety, w wysilonych silnikach o wysokim stopniu sprężania (lub doładowanych), osiągnięcie MBT nie wystarcza. Okazuje się bowiem, że w większości wysilonych silników przy ustawieniu zapłonu na MBT wystąpi spalanie stukowe, które – jak już pisaliśmy – jest bardzo niebezpieczne dla silnika.
Aby uniknąć spalania stukowego musimy skorzystać z jednego z dwóch narzędzi: własnego ucha, jeśli mamy wprawę lub – co jest szczególnie zalecane – czujnika spalania stukowego. Strojenie przeprowadza się poprzez zwiększanie kąta wyprzedzenia zapłonu aż do momentu, kiedy czujnik spalania stukowego zasygnalizuje to zjawisko.
Strojenie zapłonu warto przeprowadzać tylko wtedy, gdy którykolwiek z elementów silnika związany z procesem napełniania komory spalania mieszanką paliwowo-powietrzną (wałki rozrządu, ciśnienie dolotu/doładowania) został zmodyfikowany. Warto też dostroić zapłon jeśli stosujesz paliwo o liczbie oktanowej znacznie wyższej niż standardowa.
Zapraszam do lektury ostatniej, piątej części.

Mapa wtrysku

Mapa wtrysku to nic innego jak tabela zawierająca informacje jak duża powinna być dawka paliwa podawana dla danych obrotów silnika i obciążenia. Informację o obciążeniu silnika ECU otrzymuje z czujnika MAP (nie mylić z mapą) lub MAF. Fabryczne mapy wtrysku opracowane są jako kompromis między maksymalnymi osiągami silnika, normami czystości spalin i dla wielu „wersji” paliwa obecnych na danym rynku. Należy pamiętać, że są one opracowywane dla fabrycznej konfiguracji silnika tj. dla fabrycznego filtra powietrza i wydechu. Jeżeli więc w jakikolwiek sposób wpłyniemy na ilość powietrza zasysaną do komory spalania konieczna jest zmiana dawki paliwa aby uniknąć wszelkich niekorzystnych zjawisk jak zbyt uboga mieszanka czy bardzo niebezpieczne spalanie stukowe.

Sonda lambda czyli czujnik AFR
Sonda lambda zwana też czujnikiem AFR to najważniejsze narzędzie do strojenia silników. Bez niego efektywny tuning nie jest możliwy. Sonda lambda odczytuje ilość tlenu zawartego w spalinach opuszczających silnik i na tej podstawie określa AFR mieszanki. Dzięki temu wiemy, czy ilość paliwa należy zwiększyć (uboga mieszanka) czy zmniejszyć (bogata mieszanka). Istnieją dwa typy sond lambda: wąskopasmowe (AFR 14,1 do 15,1), stosowane w fabrycznych układach wydechowych motocykli i szerokopasmowe (AFR 10,0 do 20,0), warsztatowe, wykorzystywane przez tunerów. Sondę szerokopasmową można też podłączyć do modułów Rapid Bike EVO i Rapid Bike RACING i w ten sposób uzyskać automatyczne urządzenie do strojenia silnika niezależnie od warunków w jakich pracuje.

Istnieje kilka sposobów na zmianę składu mieszanki paliwowo-powietrznej:

– zmiana ciśnienia paliwa (metoda prymitywna i mało dokładna)
– zmiana wtryskiwaczy (nie pozwala na podawanie mniejszych dawek paliwa jeśli jest to potrzebne)
– elektroniczne modyfikacje sygnałów wykonawczych podawanych do wtryskiwaczy

Z przyczyn oczywistych w niniejszym artykule zajmujemy się tą trzecią metodą.
Niektórzy producenci motocykli (np. Ducati) stosują programowalne ECU w swoich motocyklach. Można w nich przeprowadzić typowy, znany z samochodów osobowych, chiptuning. Niestety motocykli takich jest w Polsce na tyle mało, że tunerzy nie zajmują się tego rodzaju usługami – przeprowadzenie programowania sterownika wymaga bowiem odpowiedniego sprzętu i oprogramowania.
Dla pozostałych motocykli możliwe jest zastosowanie modułów Rapid Bike, które podczas pracy odczytują wszystkie niezbędne dane wejściowe i na ich podstawie modyfikują sygnały wykonawcze wtryskiwaczy w taki sposób, aby skład mieszanki był optymalny.

Czujniki MAP i MAF
Większość silników wtryskowych posiada jeden z tych czujników. Dzięki nim ECU wie, jakie jest aktualne obciążenie silnika. Czujnik MAP (manifold absolute pressure – czujnik (pod)ciśnienia) przekazuje informacje jakie jest aktualne ciśnienie lub podciśnienie w kolektorze dolotowym. Czujnik MAF (mass air flow – czujnik przepływu powietrza) określa wprost ilość zasysanego przez silnik powietrza. Dane z tych czujników są dla ECU niezbędne do prawidłowego ustalenia dawki paliwa.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj część IV.

Motocykli Buell nie trzeba nikomu przedstawiać. Innowacyjność, zwarta i lekka konstrukcja a do tego mocny silnik. Tak wygląda też najnowszy superbike firmy Erik Buell Racing – model 1190RS. Motocykl cechuje się wyjątkowo korzystnym stosunkiem masy do mocy (165kg i 185KM) i wywodzi się bezpośrednio z wyścigówki EBR 1190RR.
Zatrzymać ten motocykl nie jest łatwo. Tym bardziej cieszymy się, że Erik Buell postanowił w tym motocyklu seryjnie montować przednie, radialne pompy hamulcowe Accossato. Do kompletu postanowiono także montować pompy sprzęgła Accossato.
Decyzja firmy EBR potwierdza tylko najwyższą jakość produktów Accossato znaną nie tylko w Europie ale także w USA.
Oto kilka zdjęć modelu 1190RS.Mamy przyjemność poinformować, że firma Accossato została wybrana przez team TEN KATE na dostawcę rolgazów do motocykli startujących w wyścigach klas Superbike, Supersport i Superstock w roku 2011.

Team wybrał rolgaz model MY2010. Rolgaz jest już dostępny w naszej ofercie w wersji aluminiowej i tytanowej (z linkami lub bez).

Strojenie mieszanki paliwowo-powietrznej

Podstawowym parametrem wykorzystywanym do strojenia silników jest AFR (air-fuel ratio, proporcja powietrza do paliwa). Parametr ten określa stosunek ilości paliwa do ilości powietrza znajdującego się w komorze spalania w momencie zapłonu. Nawet niewielkie zmiany AFR mogą mieć duży wpływ na osiągi silnika i skład spalin.Na przykład AFR równe 13:1 oznacza około 13 razy więcej tlenu niż paliwa w mieszance. Dla danej dawki paliwa, w celu jego całkowitego spalenia, potrzebna jest określona ilość powietrza. Kiedy powietrze i paliwo zmieszane są w proporcji pozwalającej na ich zupełne spalenie mówimy o mieszance stechiometrycznej, która dla benzyny wynosi 14,7:1. Uważa się także, że stechiometryczny AFR jest „idealny”.

Niestety, 14,7:1 nie jest magiczną liczbą, która zagwarantuje moc maksymalną. W praktyce silnik spalinowy powinien mieć różne wartości AFR dla różnych prędkości obrotowych i obciążeń.

Prawdopodobnie słyszałeś o mieszance „ubogiej” i „bogatej”. Pojęcia te oznaczają odpowiednio wyższe AFR (uboga mieszanka) i niższe AFR (bogata mieszanka).

Mieszanka bogata to taka, w której znajduje się więcej paliwa w stosunku do powietrza niezbędnego do pełnego spalenia mieszanki. Delikatnie wzbogacona mieszanka osadza się w komorze spalania poprawiając nieco odprowadzanie energii cieplnej i opóźniając wystąpienie spalania stukowego. Z drugiej strony skutkiem może być nieco niższa moc silnika, większe zużycie paliwa, wyższy poziom substancji szkodliwych w spalinach oraz odkładająca się sadza na zaworach i powierzchni komory spalania. W ekstremalnych przypadkach zbyt bogata mieszanka może przedostać się przez pierścienie tłokowe do oleju, rozrzedzić go i spowodować zatarcie silnika.

Uboga mieszanka to z kolei taka, w której powietrza jest więcej niż potrzeba do pełnego spalenia paliwa. Pełne spalenie paliwa skutkuje niższą emisją substancji szkodliwych oraz niższym zużyciem paliwa. Niestety uboga mieszanka spala się wolniej ale w znacznie wyższej temperaturze co może spowodować wypalenie zaworów lub wywołać spalanie stukowe oraz problematyczną pracę przy dużym obciążeniu.

Tuning polega więc na tym by najlepiej jak to możliwe dobrać AFR do odpowiednich warunków pracy silnika. Dla nowoczesnych silników AFR powinno wynosić około 14,7:1 na wolnych obrotach, 14:1 do 13:1 przy częściowo otwartej przepustnicy oraz około 12,5:1 do 12,8:1 przy pełnym otwarciu przepustnicy.

Jest kilka sposobów na strojenie składu mieszanki jednak my skupimy się na modułach Rapid Bike. Są to cyfrowe, programowalne urządzenia, które modyfikują skład mieszanki paliwowo powietrznej na podstawie danych z czujników zainstalowanych w motocyklu oraz indywidualnie opracowanej mapy modyfikującej mapę fabryczną znajdującą się w ECU. Rapid Bike RACING posiada także możliwość zarządzania układem zapłonu ale o tym później.

Nadal interesujące? Zerknij na część III!

Dobry tuning, czy raczej strojenie, to klucz do wykorzystania całego potencjału silnika. Producenci silników wkładają wiele wysiłku, badań i pieniędzy aby opracować jak najlepsze konstrukcje we wciąż trwającym wyścigu zbrojeń. Niestety opracowywane przez nich silniki muszą równie dobrze pracować na południu Włoch i podczas zimy w Suwałkach. Na tych samych nastawach… To ograniczenie (albo elastyczność zastosowań) powoduje, że silniki zestrojone są na każde warunki, w których mają szanse pracować. Pod pojęciem warunków mam nie tylko temperaturę ale i gęstość powietrza, skład i jakość paliwa czy też wysokość nad poziomem morza. Kto uważał na fizyce i chemii w podstawówce ten wie dlaczego…

Najpopularniejsze silniki motocyklowe (czyli tłokowe, wolnossące silniki wewnętrznego spalania) są jak pompa powietrza. Zaprojektowano je w taki sposób by zasysały z atmosfery odpowiednią dla danej prędkości obrotowej i obciążenia ilość powietrza. Jeżeli jednak dokonamy w silniku jakichkolwiek zmian wpływających na ilość powietrza dostającego się do komór spalania (filtr powietrza, wydech, czasami wałki rozrządu i kanały dolotowe) niezbędne staje się dostosowanie ilości paliwa wchodzącego w skład mieszanki paliwowo-powietrznej. Proces ten nazywamy strojeniem silnika, głównie poprzez zarządzanie układem wtrysku a czasami także zapłonu.

Generalnie rzecz ujmując jeśli zwiększamy ilość powietrza musimy też zwiększyć ilość paliwa. Celem tych zmian jest uzyskanie właściwego składu mieszanki. Większa ilość powietrza i paliwa w komorze spalania przekłada się na „większą” eksplozję, większe ciśnienie gazów i wyższą temperaturę. To z kolei może doprowadzić do spalania stukowego (detonacyjnego), które ma bardzo zły wpływ na silnik i może doprowadzić do jego zniszczenia. Aby tego uniknąć konieczne jest także odpowiednie ustawienie parametrów zapłonu.

W 90-ciu procentach przypadków strojenie dawki paliwa i czasów zapłonu rozwiązuje problem. W większości przypadków wystarcza nawet samo strojenie składu mieszanki – dopiero poważna zmiana ilości zasysanego powietrza wymusza zmianę map zapłonu.

Tuning wymaga kompromisu: najlepszy to taki, który pozwala uzyskać najwyższe ale bezpieczne parametry silnika, bez negatywnego wpływu na jego trwałość. Na szczęście dzisiaj, w dobie wszechobecnej elektroniki, sensorów i komputerów zadanie jest łatwe w porównaniu do tego co musieli robić nasi dziadkowie…

Jak to ma się do motocykli? Cóż, najpopularniejszym rodzajem tuningu w naszym kraju jest włożenie akcesoryjnego filtra powietrza, często w parze z akcesoryjnym wydechem, a następnie albo nie robi się nic (bo motocykl już ma 10 KM więcej) albo kupuje się moduł i wgrywa do niego ściągniętą z internetu mapę wtrysku. Niestety prawdopodobieństwo, że motocykl na którym opracowana została ta mapa jest technicznie identyczny z naszym (i nie mam tu na myśli ani filtra powietrza ani nawet wydechu), jest jak 1:300.000. Dlaczego do 300.000? Bo każdy motocykl tego samego typu z danego rocznika może inaczej pracować…

Jeśli więc rozważasz zestrojenie swojego motocykla to nie obędzie się bez specjalisty oraz jego sprzętu: najlepiej hamowni podwoziowej i sondy AFR (lambda).

W związku z licznymi pytaniami o możliwość zarządzania wszystkimi ośmioma wtryskiwaczami w nowoczesnych silnikach motocyklowych przygotowaliśmy prostą tabelę ułatwiającą konfigurację modułów Rapid Bike Racing lub EVO oraz Power Commander V.  

Funkcja Rapid Bike EVO i Rapid Bike RACING Power Commander V
Obsługa 4 lub 8 wtryskiwaczy Obsługa 8 wtryskiwaczy w standardzie. W przypadku motocykli z czterema wtryskiwaczami instalowana jest odpowiednio zaprojektowana wiązka przyłączeniowa W standardzie obsługa 4 wtryskiwaczy. W motocyklach z ośmioma wtryskiwaczami należy zainstalować opcjonalny moduł Secondary Fuel Module
Obsługa quickshiftera W standardzie Aby możliwe było podłączenie quickshiftera należy zainstalować dodatkowy moduł Quick Shifter Expansion Module.
Dynamiczna korekta AFR w zależności od warunków jazdy Tak, w standardzie Nie, wartość AFR zadana na stałe

  Motocykle, których dotyczy powyższa tabela to między innymi:  

<table cellspacing="0" cellpadding="0"> <col width="114" /> <col width="110" /> <col width="59" /> <tr> <td width="114">APRILIA</td> <td width="277">RSV4 Factory</td> <td width="129">09-&gt;10</td> </tr> <tr> <td width="114">APRILIA</td> <td width="277">RSV4    Factory</td> <td width="129">09-&gt;10</td> </tr> <tr> <td width="114">APRILIA</td> <td width="277">RSV4    Factory APRC</td> <td width="129">11</td> </tr> <tr> <td width="114">APRILIA</td> <td width="277">RSV4    Factory APRC</td> <td width="129">11</td> </tr> <tr> <td width="114">APRILIA</td> <td width="277">RSV4    R</td> <td width="129">09-&gt;11</td> </tr> <tr> <td width="114">APRILIA</td> <td width="277">RSV4    R</td> <td width="129">09-&gt;11</td> </tr> <tr> <td width="114">BMW</td> <td width="277">S    1000 RR</td> <td width="129">09-&gt;11</td> </tr> <tr> <td width="114">BMW</td> <td width="277">S    1000 RR</td> <td width="129">09-&gt;11</td> </tr> <tr> <td width="114">HONDA</td> <td width="277">CBR    1000 RR</td> <td width="129">08-&gt;11</td> </tr> <tr> <td width="114">HONDA</td> <td width="277">CBR    1000 RR</td> <td width="129">04-&gt;05</td> </tr> <tr> <td width="114">HONDA</td> <td width="277">CBR    1000 RR</td> <td width="129">06-&gt;07</td> </tr> <tr> <td width="114">HONDA</td> <td width="277">CBR    1000 RR</td> <td width="129">04-&gt;05</td> </tr> <tr> <td width="114">HONDA</td> <td width="277">CBR    1000 RR</td> <td width="129">06-&gt;07</td> </tr> <tr> <td width="114">HONDA</td> <td width="277">CBR    1000 RR</td> <td width="129">08-&gt;11</td> </tr> <tr> <td width="114">HONDA</td> <td width="277">CBR    600 RR</td> <td width="129">07-&gt;08</td> </tr> <tr> <td width="114">HONDA</td> <td width="277">CBR    600 RR</td> <td width="129">07-&gt;08</td> </tr> <tr> <td width="114">HONDA</td> <td width="277">CBR    600 RR</td> <td width="129">09-&gt;11</td> </tr> <tr> <td width="114">HONDA</td> <td width="277">CBR    600 RR</td> <td width="129">09-&gt;11</td> </tr> <tr> <td width="114">KAWASAKI</td> <td width="277">ZX10    R</td> <td width="129">08-&gt;10</td> </tr> <tr> <td width="114">KAWASAKI</td> <td width="277">ZX10    R</td> <td width="129">08-&gt;10</td> </tr> <tr> <td width="114">KAWASAKI</td> <td width="277">ZX6R</td> <td width="129">07-&gt;08</td> </tr> <tr> <td width="114">KAWASAKI</td> <td width="277">ZX6R</td> <td width="129">09-&gt;11</td> </tr> <tr> <td width="114">SUZUKI</td> <td width="277">B-King    1300</td> <td width="129">08-&gt;11</td> </tr> <tr> <td width="114">SUZUKI</td> <td width="277">GSX    1000 R</td> <td width="129">07-&gt;08</td> </tr> <tr> <td width="114">SUZUKI</td> <td width="277">GSX    1000 R</td> <td width="129">09-&gt;11</td> </tr> <tr> <td width="114">SUZUKI</td> <td width="277">GSX    1000 R</td> <td width="129">07-&gt;08</td> </tr> <tr> <td width="114">SUZUKI</td> <td width="277">GSX    1300 Hayabusa</td> <td width="129">08-&gt;11</td> </tr> <tr> <td width="114">SUZUKI</td> <td width="277">GSX    600 R</td> <td width="129">08-&gt;10</td> </tr> <tr> <td width="114">SUZUKI</td> <td width="277">GSX    600 R</td> <td width="129">06-&gt;07</td> </tr> <tr> <td width="114">SUZUKI</td> <td width="277">GSX    750 R</td> <td width="129">08-&gt;10</td> </tr> <tr> <td width="114">SUZUKI</td> <td width="277">GSX    750 R</td> <td width="129">06-&gt;07</td> </tr> <tr> <td width="114">SUZUKI</td> <td width="277">GSX    750 R</td> <td width="129">06-&gt;07</td> </tr> <tr> <td width="114">YAMAHA</td> <td width="277">YZF    R1</td> <td width="129">09-&gt;11</td> </tr> <tr> <td width="114">YAMAHA</td> <td width="277">YZF    R1</td> <td width="129">09-&gt;11</td> </tr> <tr> <td width="114">YAMAHA</td> <td width="277">YZF    R6</td> <td width="129">08-&gt;11</td> </tr> <tr> <td width="114">YAMAHA</td> <td width="277">YZF    R6</td> <td width="129">08-&gt;11</td> </tr> </table> <p>&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p>
APRILIA RSV4 Factory 09->10
APRILIA RSV4 Factory 09->10
APRILIA RSV4 Factory APRC 11
APRILIA RSV4 Factory APRC 11
APRILIA RSV4 R 09->11
APRILIA RSV4 R 09->11
BMW S 1000 RR 09->11
BMW S 1000 RR 09->11
HONDA CBR 1000 RR 08->11
HONDA CBR 1000 RR 04->05
HONDA CBR 1000 RR 06->07
HONDA CBR 1000 RR 04->05
HONDA CBR 1000 RR 06->07
HONDA CBR 1000 RR 08->11
HONDA CBR 600 RR 07->08
HONDA CBR 600 RR 07->08
HONDA CBR 600 RR 09->11
HONDA CBR 600 RR 09->11
KAWASAKI ZX10 R 08->10
KAWASAKI ZX10 R 08->10
KAWASAKI ZX6R 07->08
KAWASAKI ZX6R 09->11
SUZUKI B-King 1300 08->11
SUZUKI GSX 1000 R 07->08
SUZUKI GSX 1000 R 09->11
SUZUKI GSX 1000 R 07->08
SUZUKI GSX 1300 Hayabusa 08->11
SUZUKI GSX 600 R 08->10
SUZUKI GSX 600 R 06->07
SUZUKI GSX 750 R 08->10
SUZUKI GSX 750 R 06->07
SUZUKI GSX 750 R 06->07
YAMAHA YZF R1 09->11
YAMAHA YZF R1 09->11
YAMAHA YZF R6 08->11
YAMAHA YZF R6 08->11

   

Quickshifter i Power Commander III

Posted: 29/01/2011 by admin in Aktualności, Ogólnie

Mamy dobrą wiadomość dla posiadaczy motocykli:

Honda CBR 1000 RR 2004-2008
Honda CBR 600 RR 2003-2008

Suzuki GSX-R 600 2006-2008
Suzuki GSX-R 750 2006-2008
Suzuki GSX-R 1000 2005-2006
Suzuki GSX-R 1000 2007-2008

Yamaha YZF-R6 2006-2008

wyposażonych w moduł Power Commander III bez Ignition Module. Już teraz możecie cieszyć się zmianą biegów bez sprzęgła i odejmowania gazu!

Z pomocą przychodzi quickshifter Translogic System 2 wyposażony we własny moduł elektroniki odcinającej zapłon.

Dzięki wtyczkom pasującym do większości układów zapłonowych montaż quickshiftera jest bardzo prosty!

Zdjęcie przedstawia moduł elektroniki Translogic System 2

Sensor quickshiftera – niewielkie rozmiary, kompaktowa konstrukcja

Wymiary:

Sensor – 17mm (długość) X 17mm (średnica), gwint M6
Moduł sterujący – 56mm X 40mm X 23mm
Waga – 1.1kg

W związku z licznymi pytaniami o quickshiftery spieszymy poinformować, że niżej wymienione motocykle wyposażone w moduły wtrysku Power Commander III wymagają zainstalowania dodatkowego Ignition Module (opcja do PCIII) aby możliwe było podłączenie quickshiftera. W tych motocyklach, bez Ignition Module, żaden quickshifter bez własnego ECU (również quickshifter produkowany przez firmę Dynojet)  nie bedzie działał. Oto lista motocykli wymagających Ignition Module:

Honda CBR 1000 RR 2004-2008
Honda CBR 600 RR 2003-2008

Suzuki GSX-R 600 2006-2008
Suzuki GSX-R 750 2006-2008
Suzuki GSX-R 1000 2005-2006
Suzuki GSX-R 1000 2007-2008

Yamaha YZF-R6 2006-2008

Jeżeli posiadasz jeden z ww. motocykli wyposażony w Power Commander III i chciałbyś zainstalować quickshifter masz 3 możliwości:

 • dokupić i zainstalować Ignition Module (dostępny i dealerów Power Commander’a)
 • zdeinstalować Power Commander III i zainstalować moduł Rapid Bike 3, który w standardowym wyposażeniu posiada wejście na quickshifter
 • kupić i zainstalować quickshifter posiadający własny układ wykonawczy (odcinający zapłon)

Uwaga: nazwy handlowe i znaki towarowe użyte w niniejszym artykule należą do ich właścicieli i użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Każdy kto kiedykolwiek rozważał tuning elektroniczny silnika turbodiesel w swoim pojeździe na pewno zadawał sobie pytanie: zamontować box czy zainstalować nową mapę w komputerze silnika? Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady. W tym artykule postaramy się nieco przybliżyć to zagadnienie.

Nowoczesne silniki turbodiesel projektowane są z dużym zapasem wytrzymałości w zakresie obciążeń. Wynika to z faktu, iż korzystając z technologii producenci samochodów znaleźli sposób na zarabianie dodatkowych pieniędzy sprzedając ten sam samochód, z tym samym silnikiem ale w kilku wersjach mocy. W bardzo wielu przypadkach różnice sprowadzają się tylko i wyłącznie do oprogramowania silnika.

Skoro mowa o różnicach w oprogramowaniu (czyli najczęściej w ustawieniach ciśnienia paliwa lub czasu podawania paliwa) to znaczy, że stosunkowo łatwo jest to zmienić – wystarczy odczytać oryginalne oprogramowanie silnika (mapę), wprowadzić odpowiednie modyfikacje, i wgrać je ponownie do sterownika. Stąd wziął się chiptuning.

W tym miejscu należy wspomnieć jak oprogramowanie silnika wpływa na pracę silnika. Otóż nowoczesne silniki składają się z kilku podstawowych elementów: układu przetwarzającego (poprzez chemiczną reakcję spalania) energię zawartą w paliwie na ciśnienie gazów spalinowych a co za tym idzie ruch tłoków i obrotu wału korbowego, układu zasilania (czyli układu wykonującego polecenia oprogramowania) oraz układu sterującego pracą silnika czyli komputera (ECU) i zawartego w nim oprogramowania (mapy). W zależności od tego jak skonstruowana została mapa układ zasilania podaje określoną dawkę paliwa w określonych warunkach obciążenia, obrotów silnika, temperatury i ciśnienia powietrza oraz wielu innych czynników. W związku z tym na pracę silnika możemy wpływać poprzez zmianę oprogramowania silnika lub poprzez zmianę sposobu działania układów wykonawczych (podających paliwo). Stąd też chiptuning nazywany jest wewnętrznym tuningiem elektronicznym zaś box tuning zewnętrznym tuningiem elektronicznym.

Po pewnym czasie od wprowadzenia pierwszych modyfikacji w ramach chiptuningu okazało się, że duża ilość klientów, którzy chcieliby poprawić osiągi swoich aut, nie chce ingerować w oprogramowanie silnika w obawie o utratę gwarancji bądź awarię silnika zarządzanego według nowych ustawień. Z pomocą dla takich klientów przyszła firma DimSport opracowując pierwsze rozwiązania do zewnętrznego (bez jakiejkolwiek ingerencji w silnik), elektronicznego tuningu silników – moduły czy też boxy z serii Rapid.

Ceny dobrze i starannie wykonanego chiptuningu są na tym samym poziomie co ceny dobrego, zaawansowanego boxu. Ten wątek możemy zatem pominąć.

Spróbujmy zatem znaleźć zalety i wady tych dwóch rozwiązań.

Chiptuning zalety:

– możliwość precyzyjnego określenia zakresu zmian w pracy silnika

– możliwość dostosowania ustawień silnika do preferencji kierowcy

– możliwość maksymalnego zwiększenia mocy i momentu obrotowego

Chiptuning wady:

– ryzyko wgrania gotowej mapy, która nie jest przystosowana do danego silnika – dotyczy to szczególnie tanich ofert chiptuningu

– ryzyko ustawienia zbyt dużej mocy w stosunku do układu przeniesienia napędu co skutkuje częstymi awariami sprzęgieł i innych elementów – dotyczy to głównie tych tunerów, którzy nie mają doświadczenia

– ryzyko złej konfiguracji mapy skutkujące skokowym przyrostem mocy (bardzo niebezpieczne dla układu przeniesienia napędu), szarpaniem i nierówna pracą – nazywamy to „mapą kwadratową”

– brak możliwości odzyskania zainwestowanych pieniędzy przy sprzedaży samochodu

– brak możliwości modyfikacji najnowszych aut ze sterownikami EDC17 i MED17 bez ich rozpołowienia – sterowniki te posiadają zaawansowane zabezpieczenia przed chiptuningiem

– długi czas instalacji i strojenia mapy

– brak możliwości przełączenia silnika w fabryczny tryb pracy co może mieć znaczenie np. bodczas okresowego badania technicznego auta

Box tuning Rapid – zalety:

– instalacja w 15-30 minut

– brak ingerencji w oprogramowanie silnika

– bezpieczne nastawy fabryczne, które można bardzo szybko modyfikować za pomocą cyfrowej konsoli programowania

– możliwość zastosowania tego samego modułu w innym aucie co oznacza bezpieczeństwo inwestycji

– płynny przyrost mocy i momentu obrotowego

– zmiana parametrów układu zasilania tylko wtedy gdy jest to nizbędne

– brak ryzyka utraty gwarancji

– brak konieczności modyfikacji jakiegokolwiek elementu silnika (w tym ECU)

– możliwość włączenia lub wyłączenia boxa w dowolnym momencie

Box tuning wady:

– mniejszy zakres możliwych modyfikacji co ma znaczenie głównie dla sportowców

– kolejny element elektroniczny w komorze silnika

W Polsce zdecydowanie popularniejszy jest chiptuning. Dlaczego? Przyczyny są dwie: łatwo znaleźć dostawcę taniego ale niskiej jakości chiptuningu oraz chęć osiągnięcia jak najwyższych parametrów (często zbyt wysokich jak na możliwości układu przeniesienia napędu i samego silnika) bez względu na to czy są nam potrzebne czy nie. Dlatego też często chiptunerzy prowadzą także warsztaty mechaniczne – klient, który wymagał „wyciśnięcia” z silnika pełnej mocy często wraca ze spalonym lub zniszczonym sprzęgłem, ukręconymi półosiami lub innymi awariami, którym sam jest winien.

Każdy szanujący się chiptuner oferujące swoje usługi klientom stosuje się do dwóch podstawowych zasad – nie przedobrzyć oraz zaoferować bezpieczną i prawidłowo dobraną modyfikację. Z tego właśnie wynika cena dobrego chiptuningu – opracowanie dobrej mapy do konkretnego modelu silnika wymaga czasu.

W przypadku boxów Rapid sytuacja ma się zupełnie inaczej: testy ustawień modułu zostały przeprowadzone przez producenta więc zainstalowany box od razu oferuje przyrosty mocy i momentu obrotowego na poziomie 20-25% (a więc bezpiecznie). Nie ma także ryzyka „kwadratowej” pracy silnika gdyż elektronika modułu jest tak skonstruowana by do akcji wkraczać płynnie i tylko wtedy gdy jest to niezbędne. Jeśli jednak właściciel pojazdu żąda dalszej poprawy parametrów silnika można to osiągnąć poprzez łatwą zmianę od jednego do czterech parametrów pracy boxu – całość operacji zajmuje kilkanaście sekund.

Które z rozwiązań jest lepsze? Tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy kto rozważa tuning swojego silnika ma swoją opinię na ten temat. Niniejszy artykuł ma na celu jedynie przybliżenie zagadnienia.

Z przyjemnością informujemy, że od wczoraj w ofercie 4motoracing.pl znajdziecie quickshiftery PK Power. Quickshiftery PK Power charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, obudową odporną na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć oraz bardzo wysoką precyzją działania.

Quickshiftery PK Power współpracują z modułami Rapid Bike i Power Commander (posiadają dedykowane konektory).

Dostępne są wersje PUSH i PULL. Quickshiftery PK Power można stosować w każdym motocyklu aczkolwiek gotowe zestawy (z drążkami) dostępne są do następujących modeli motocykli:

Wersja PUSH
Honda
CBR 1000 RR 2004-2008 * A
CBR 900 RR 2001-2003 A
CBR 600 RR 2003-2008 * A
CBR 600 F4i 2001-2006 B
Kawasaki
ZX-6RR 2003 A
ZX-6RR 2004-2006 B
ZX-6R 2003-2008 A
ZX-10R 2004-2005 B
ZX-10R 2006-2008 A
ZX-12R 2000-2005 A
Suzuki
GSX-R 600 2001-2005 B
GSX-R 600 2006-2008 * A – XL
GSX-R 750 2000-2005 B
GSX-R 750 2006-2008 * A – XL
GSX-R 1000 2001-2004 B
GSX-R 1000 2005-2006 * B
GSX-R 1000 2007-2008 * B
SV650 2003-2006 B
SV1000 2003-2007 B
Ducati
1098 2007-2008 A
Wersja PULL
Yamaha
YZF R6 2003-2005 A+D
YZF R6 2006-2008 * A+D
YZF R6S 2006-2008 A+D
YZF R1 2002-2008 A XXL

Zapraszamy do obejrzenia galerii produktów firmy Accossato.

Z wielką przyjemnością informujemy, że firma Free&Fun z Sękocina pod Warszawą została oficjalnym dealerem modułów Rapid Bike do tuningu motocykli. W ofercie Free&Fun znajdziecie wszystkie dostępne wersje modułów Rapid Bike oraz komplet akcesoriów (quickshifter, przełącznik map – map selector, modulator sondy lambda, pit lane switch i inne). Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z firmą Free&Fun.

Free&Fun to multibrandowy salon motocyklowy, sklep z bardzo szeroką ofertą akcesoriów motocyklowych!

Zapraszamy do Free&Fun!

Poniżej znajduje się pełna lista samochodów osobowych, do których można zastosować moduły Rapid Cars. Sprawdź koniecznie, czy Twój samochód może być mocniejszy i zużywać mniej paliwa!

Alfa Romeo 145 1.9 JTD 105Hp 1998 ►
Alfa Romeo 145 1.9 JTD 105Hp 1998 ►
Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105Hp 1998 ►
Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105Hp 1998 ►
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115Hp 2001 ►
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115Hp 2001 ►
Alfa Romeo 147 1.9 M-Jet 120Hp 2005 ►
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 140Hp 2003 ►
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 150Hp 2003 ►
Alfa Romeo 155 2.5 td 125Hp 1996 ►
Alfa Romeo 155 2.5 td 125Hp 1996
Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105Hp 1998 ►
Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105Hp 1998 ►
Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110Hp 2001 ►
Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110Hp 2001 ►
Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115Hp 2001 ►
Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115Hp 2001 ►
Alfa Romeo 156 1.9 JTD 140Hp (anche SportWagon, Q4) 2003 ►
Alfa Romeo 156 1.9 JTD 150Hp (SportWagon, Q4) 2003 ►
Alfa Romeo 156 2.4 JTD 136Hp 2003 ►
Alfa Romeo 156 2.4 JTD 140Hp 2003 ►
Alfa Romeo 156 2.4 JTD 150Hp 2003 ►
Alfa Romeo 156 2.4 JTD 175Hp 2004 ►
Alfa Romeo 159 1.9 JTD 120Hp DPF 2006 ►
Alfa Romeo 159 1.9 JTD 150Hp 2006 ►
Alfa Romeo 159 2.4 JTD 200Hp DPF 2006 ►
Alfa Romeo 164 2.5 td 125Hp 1996 ►
Alfa Romeo 164 2.5 td 125Hp 1996
Alfa Romeo 166 2.4 JTD 140Hp 2003 ►
Alfa Romeo 166 2.4 JTD 150Hp 2003 ►
Alfa Romeo 166 2.4 JTD 175Hp 2004 ►
Alfa Romeo CrossWagon Q4 1.9M-Jet 150Hp 2004 ►
Alfa Romeo GT Coupè 1.9 JTD M-Jet 150Hp 2004 ►
Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 90Hp 2008 ►
Alfa Romeo MiTo 1.6 JTDm 120Hp 2008 ►
Alfa Romeo Brera 2.4 JTD 200Hp 2006 ►
Alfa Romeo Spider 2.4 JTDM 200Hp 2006 ►
Audi 100 2.5 TDI 116Hp 1991 ►
Audi 80 TDI 90Hp 1994
Audi 80 TDI 90Hp 1994
Audi A2 1.4 TDI 75Hp 2001 ►
Audi A3 1.9 TDI 90Hp 1996 ►
Audi A3 1.9 TDI 90Hp 1996 ►
Audi A3 1.9 TDI 110Hp 1997 ►
Audi A3 1.9 TDI 110Hp 1997 ►
Audi A3 1.9 TDI 101Hp 2001 ►
Audi A3 1.9 TDI 105Hp 2003 ►
Audi A3 2.0 16V TDI 140Hp 2003 ►
Audi A3 2.0 16V TDI 140Hp 2003 ►
Audi A3 2.0 TDI 140 Hp – cod. BPW 2004 ►
Audi A3 2.0 TDI 16V 170Hp 2006 ►
Audi A3 2.0 TDI 16V 170Hp – cod. CBB 2008 ►
Audi A3 1.9 TDI 130Hp 2001 ►
Audi A4 1.9 TDI 130Hp 2001 ►
Audi A4 1.9 TDI 90Hp 1995 ►
Audi A4 1.9 TDI 90Hp 1995 ►
Audi A4 1.9 TDI 110Hp 1996 ►
Audi A4 1.9 TDI 110Hp 1996 ►
Audi A4 1.9 TDI 101Hp 2000 ►
Audi A4 1.9 TDI 115Hp 2001 ►
Audi A4 1.9 TDI 130Hp 2001 ►
Audi A4 2.0 TDI 140Hp 2004 ►
Audi A4 2.0 TDI 140 Hp – cod. BPW 2004 ►
Audi A4 2.0 TDI 143Hp – cod. CAG 2008 ►
Audi A4 2.5 TDI V6 150Hp 1998 ►
Audi A4 2.0 TDI 16V 170Hp 2006 ►
Audi A4 2.0 TDI 16V 170Hp – cod. CBB 2008 ►
Audi A4 2.5 TDI V6 163Hp 2001 ►
Audi A4 2.5 TDI V6 180Hp 2000 ►
Audi A4 2.7 V6 TDI 180Hp DPF 2006 ►
Audi A4 2.7 V6 TDI 190Hp – cod. CKG 2008 ►
Audi A4 3.0 V6 TDi Quattro 204Hp (No FAP) 2001 ►
Audi A4 3.0 V6 TDi Quattro 233Hp 2006 ►
Audi A5 2.0 TDI 143Hp – cod. CAG 2008 ►
Audi A5 2.0 TDI 16V 170Hp – cod. CBB 2008 ►
Audi A5 2.7 V6 TDI 190Hp – cod. CKG 2008 ►
Audi A6 1.9 TDI 110Hp 1997 ►
Audi A6 1.9 TDI 110Hp 1997 ►
Audi A6 1.9 TDI 130Hp 2000 ►
Audi A6 / Avant 2.0 TDi 140Hp (kit con connettori originali) 2004 ►
Audi A6 2.5 TDI 5cil. 140Hp 1994 ►
Audi A6 2.5 TDI V6 150Hp 1998 ►
Audi A6 2.5 TDI V6 155Hp 2001 ►
Audi A6 2.0 TDI 16V 170Hp – cod. CBB 2008 ►
Audi A6 2.5 TDI V6 180Hp 1998 ►
Audi A6 / Avant 2.7 V6 TDi 180Hp DPF 2006 ►
Audi A6 2.7 V6 TDI 190Hp – cod. CKG 2008 ►
Audi A6 3.0 V6 225Hp (No FAP) 2001 ►
Audi A6 / Avant 3.0 V6 TDi Quattro 233Hp 2006 ►
Audi A8 2.5 TDI V6 150Hp 1998 ►
Audi A8 2.5 TDI V6 180Hp 1998 ►
Audi A8 3.0 V6 TDi Quattro 233Hp 2006 ►
Audi A8 4.0 V8 280Hp 2000 ►
Audi Allroad 2.5 TDI V6 180Hp 1998 ►
Audi Q5 2.0 TDI 16V 170Hp – cod. CBB 2008 ►
Audi Q7 3.0 V6 TDi 233Hp DPF 2006 ►
BMW 118 2.0 d 122Hp 2004 ►
BMW 118 / 120 2.0 d 143Hp – EDC17 2007 ►
BMW 120 2.0 d 163Hp 2004 ►
BMW 120 2.0 d 177Hp – EDC17 2007 ►
BMW 318 tds 90Hp 1994 ►
BMW 318 d 115Hp (NO Cambio aut.) 2001 ►
BMW 318 d 122Hp E90 2006 ►
BMW 318 2.0 d 143Hp – EDC17 2007 ►
BMW 320 d 136Hp (NO Cambio aut.) 1998 ►
BMW 320 d 150Hp (common rail) 2001 ►
BMW 320 d 163Hp E90 (common rail) 2005 ►
BMW 320 2.0 d 177Hp – EDC17 2007 ►
BMW 325 td 116Hp 12-1995
BMW 325 tds 143Hp 12-1995 ►
BMW 325 tds 143Hp 12-1995
BMW 330 d 183Hp 1998 ►
BMW 330 d 183Hp 1998 ►
BMW 330 d 204Hp 2003 ►
BMW 330 d 231Hp E90 2006 ►
BMW 335 d 286Hp 2008 ►
BMW 520 d 136Hp (NO Cambio aut.) 1998 ►
BMW 520 d 163Hp 2006 ►
BMW 520 2.0 d 177Hp – EDC17 2007 ►
BMW 525 td 116Hp 12-1995
BMW 525 tds 143Hp 12-1995 ►
BMW 525 tds 143Hp 12-1995
BMW 525 d 163Hp 2000 ►
BMW 530 d 183Hp 1998 ►
BMW 530 d 183Hp 1998 ►
BMW 530 d 193Hp 2000 ►
BMW 530 d 193Hp 2000 ►
BMW 530 d 218Hp 2003 ►
BMW 530 d 231Hp 2006 ►
BMW 535 d 272Hp 2004 ►
BMW 535 d 286Hp 2008 ►
BMW 725 tds 143Hp 12-1995 ►
BMW 730 d 183Hp 1998 ►
BMW 730 d 183Hp 2001 ►
BMW 730 d 193Hp 2000 ►
BMW 730 d 193Hp 2000 ►
BMW 730 d 218Hp 2003 ►
BMW 730 d 231Hp 2006 ►
BMW 740 d 258Hp 2004 ►
BMW X3 2.0 d 150Hp 2004 ►
BMW X3 2.0 d 177Hp – EDC17 2007 ►
BMW X3 3.0 d 204Hp 2004 ►
BMW X3 3.0 d 218Hp 2004 ►
BMW X5 3.0 d 183Hp (Cambio aut.) 2001 ►
BMW X5 3.0 d 183Hp (Cambio aut.) 2001 ►
BMW X5 3.0 d 183Hp (Cambio man.) 2001 ►
BMW X5 3.0 d 183Hp (Cambio man.) 2001 ►
BMW X5 3.0 d 218Hp 2001 ►
BMW X5 3.0 d 235Hp 2007 ►
BMW X6 3.0 d 235Hp 2007 ►
BMW X6 3.5 d 286Hp 2008 ►
Bremach Extreme 4X4 2.8 105Hp 2002 ►
Bremach Extreme 4X4 3.5 t 128Hp 2002 ►
Chevrolet Captiva / Epica 2.0 vcdi 150Hp 2006 ►
Chevy (USA) CHEVY engines 6.6L DURAMAX (LB7-LLY) 2001 ►
Chrysler PT Cruiser 2.2 CRD 121Hp 2000 ►
Chrysler PT Cruiser 2.2 CRD150 Hp 2003 ►
Chrysler Voyager 2.5 TD 115Hp 1997 ►
Chrysler Voyager 2.5 CRD 141Hp 2001 ►
Chrysler Grand Voyager 2.5 CRD 141Hp 2001 ►
Chrysler Voyager 2.8 CRD 150Hp 2001 ►
Chrysler 300C 3.0 V6 crdi 218Hp DPF 2006 ►
Citroen C1 1.4 HDi 54Hp 2006 ►
Citroen C2 1.4 HDi 68Hp 2003 ►
Citroen C2 1.6 HDi 110Hp 2007 ►
Citroen C3 1.4 HDi 68Hp 2002 ►
Citroen C3 1.4 HDi 90Hp 2002 ►
Citroen C3 1.6 Hdi 90Hp 2006 ►
Citroen C3 1.6 HDi 110Hp 2004 ►
Citroen C4 1.6 HDi 90Hp 2004 ►
Citroen C4/Picasso 1.6 HDi 110Hp 2005 ►
Citroen C4 1.6 HDi 90Hp 2005 ►
Citroen C4/Picasso 2.0 HDi 136Hp 2005 ►
Citroen C5 1.6 HDi 110Hp 2006 ►
Citroen C 5 2.0 HDi ( impianto Bosch ) 110Hp 2001 ►
Citroen C5 2.0 Hdi 136Hp 2007 ►
Citroen C 5 2.2 HDi ( impianto Bosch ) 136Hp 2001 ►
Citroen C8 2.0 HDi 136Hp 2002 ►
Citroen C -Crosser 2.2 160Hp 2007 ►
Citroen Berlingo 1.6 Hdi 90Hp 2006 ►
Citroen Berlingo 2.0 HDi ( impianto Bosch ) 90Hp 2000 ►
Citroen Xantia 2.0 HDi ( impianto Bosch ) 90Hp 1999 ►
Citroen Xantia 2.0 HDi 110 ( impianto Bosch ) 110Hp 2000 ►
Citroen Xsara 1.4 HDi ( impianto Bosch ) 68Hp 2003 ►
Citroen Xsara 2.0 HDi ( impianto Bosch ) 90Hp 1999 ►
Citroen Xsara 2.0 HDi 110 ( impianto Bosch ) 110Hp 2000 ►
Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi ( impianto Bosch ) 90Hp 1999 ►
Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 90Hp 2005 ►
Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 110Hp 2005 ►
Citroen Evasion 2.0 HDi 110Hp 2000 ►
Citroen Evasion 2.1 TD 12V 110Hp ► 2000
Citroen XM 2.1 TD 12V 110Hp ► 2000
Citroen Jumper 2.2 120 – DENSO 2007 ►
Dacia Logan/MCV 1.5 dCi 68Hp 2007 ►
Dacia Logan/MCV 1.5 dCi 85Hp 2007 ►
Dodge (USA) Ram 5.9 Cummins 24 V TD (ISB) 1998 ►
Dodge (USA) Ram 5.9 Cummins (600/ISBE) 2003 ►
Dodge Caliber 2.0 SXT 140Hp 2006 ►
Fiat 500 1.3 Multijet 75Hp 2007 ►
Fiat Panda 1.3 M-Jet 70Hp 2004 ►
Fiat Bravo 1.6 Mjet 105Hp 2008 ►
Fiat Bravo 1.6 Mjet 120Hp 2008 ►
Fiat Bravo/a 1.9 JTD 100Hp 2000 ►
Fiat Bravo/a 1.9 JTD 100Hp 2000 ►
Fiat Bravo/a 1.9 JTD 105Hp 1998 ►
Fiat Bravo/a 1.9 JTD 105Hp 1998 ►
Fiat Bravo 1.9 Multijet 120Hp 2007 ►
Fiat Bravo 1.9 Multijet 150Hp 2007 ►
Fiat Croma 1.9 Mjt 120Hp 2005 ►
Fiat Croma 1.9 Mjt 150Hp 2005 ►
Fiat Croma 2.4 Mjet 20V 200Hp 2006 ►
Fiat Doblò 1.3 Mjet 85Hp 2006 ►
Fiat Doblò 1.9 JTD 100Hp 2001 ►
Fiat Doblò 1.9 JTD 100Hp 2001 ►
Fiat Doblò 1.9 JTD 105Hp 2001 ►
Fiat Doblò 1.9 JTD 105Hp 2001 ►
Fiat Doblò 1.9 M-Jet 120Hp 2006 ►
Fiat Ducato 2.0 JTD 84Hp 2001 ►
Fiat Ducato 2.0 JTD 84Hp 2001 ►
Fiat Ducato 2.2 120Cv – DENSO 2007 ►
Fiat Ducato 2.3 JTD 110Hp 2001 ►
Fiat Ducato 2.3 JTD 110Hp 2001 ►
Fiat Ducato 2.3 Multijet 120Hp 2007 ►
Fiat Ducato 2.3 Multijet 130Hp 2007 ►
Fiat Ducato 2.8 JTD 125Hp 2001 ►
Fiat Ducato 2.8 JTD 125Hp 2001 ►
Fiat Ducato 2.8 JTD 127Hp 2001 ►
Fiat Ducato 2.8 JTD 127Hp 2001 ►
Fiat Ducato 2.8 JTD 146Hp 2001 ►
Fiat Ducato 2.8 JTD 146Hp 2001 ►
Fiat Ducato 3.0 Multijet 157Hp 2007 ►
Fiat Ducato 3.0 Multijet 157Hp 2007 ►
Fiat Idea 1.3 M-Jet 70Hp 2004 ►
Fiat Idea 1.3 M-Jet 90Hp 2005 ►
Fiat Idea 1.9 M-Jet 100Hp 2004 ►
Fiat Idea 1.6 Mjet 120Hp 2008 ►
Fiat Marea 1.9 JTD 100Hp 2000 ►
Fiat Marea 1.9 JTD 100Hp 2000 ►
Fiat Marea 1.9 JTD 105Hp 1998 ►
Fiat Marea 1.9 JTD 105Hp 1998 ►
Fiat Marea 1.9 JTD 110Hp 2000 ►
Fiat Marea 1.9 JTD 110Hp 2000 ►
Fiat Marea 1.9 JTD 115Hp 2001 ►
Fiat Marea 1.9 JTD 115Hp 2001 ►
Fiat Marea 2.4 JTD 130Hp 1998 ►
Fiat Marea 2.4 JTD 130Hp 1998 ►
Fiat Marea 2.4 TD 5cil. 124Hp 1996 ►
Fiat Multipla 1.9 JTD 105Hp 1998 ►
Fiat Multipla 1.9 JTD 105Hp 1998 ►
Fiat Multipla 1.9 JTD 110Hp 2000 ►
Fiat Multipla 1.9 JTD 110Hp 2000 ►
Fiat Multipla 1.9 JTD 115Hp 1998 ►
Fiat Multipla 1.9 JTD 115Hp 1998 ►
Fiat Multipla 1.9 Mjt 120Hp 2005 ►
Fiat Palio 1.9 JTD 80Hp 2002 ►
Fiat Palio 1.9 JTD 80Hp 2002 ►
Fiat Punto 1.3 M-Jet 70Hp 2004 ►
Fiat Punto 1.9 M-Jet 100Hp 2003 ►
Fiat Punto JTD 80Hp 1999 ►
Fiat Punto JTD 80Hp 1999 ►
Fiat Punto JTD Sporting 85Hp 2001 ►
Fiat Punto JTD Sporting 85Hp 2001 ►
Fiat Qubo 1.3 M-Jet 75Hp 2004 ►
Fiat Grande Punto 1.3 M-Jet 75Hp 2005 ►
Fiat Grande Punto 1.3 M-Jet 90Hp 2005 ►
Fiat Grande Punto 1.6 Mjet 105Hp 2008 ►
Fiat Grande Punto 1.9 M-Jet 120Hp 2005 ►
Fiat Grande Punto 1.9 M-Jet 130Hp 2005 ►
Fiat Grande Punto 1.9 M-Jet 130Hp 2005 ►
Fiat Scudo 2.0 JTD 94Hp 2001 ►
Fiat Sedici 1.9 M-Jet 120Hp 4×4 2006 ►
Fiat Stilo 1.9 JTD 80Hp 2001 ►
Fiat Stilo 1.9 JTD 80Hp 2001 ►
Fiat Stilo 1.9 JTD 115Hp 2001 ►
Fiat Stilo 1.9 JTD 115Hp 2001 ►
Fiat Stilo 1.9 M-Jet 120Hp 2005 ►
Fiat Stilo 1.9 M-Jet 16v 140Hp 2004 ►
Fiat Stilo 1.9 M-Jet 150Hp 2005 ►
Fiat Ulysse 2.0 JTD 110Hp 2000 ►
Fiat Ulysse 2.0 MJT 120Hp 2008 ►
Fiat Ulysse 2.2 JTD 128Hp 2000 ►
Fiat Ulysse 2.1 TD 12V 110Hp ► 2000
Ford Fiesta 1.4 TDCI 68Hp 2002 ►
Ford Fiesta 1.6 TDCI 90Hp 2007 ►
Ford Fiesta 1.6 TDCI 90Hp 2004 ►
Ford Fiesta 1.8 Tddi 75Hp 2000 ►
Ford Focus 1.6 TDCI 90Hp 2007 ►
Ford Focus 1.6 TDCI 90Hp 2004 ►
Ford Focus 1.6 TDCI 110Hp 2007 ►
Ford Focus 1.6 TDCI 110Hp 2004 ►
Ford Focus 2.0 TDCI 136Hp 2004 ►
Ford Focus 1.8 TDci 100Hp 2002 ►
Ford Focus 1.8 TDci 115Hp Solo impianto DELPHI fino al 2007 2001 ►
Ford Focus 1.8 Tddi 90Hp 1999 ►
Ford Focus C-Max 1.6 Tdci 90Hp 2007 ►
Ford Focus C-Max 1.6 Tdci 110Hp 2007 ►
Ford Focus C-Max 1.6 Tdci 110Hp 2003 ►
Ford Focus C-Max 2.0 136Hp 2002 ►
Ford S-MAX 2.0 140Hp 2007 ►
Ford Fusion 1.4 TDCI 68Hp 2002 ►
Ford Fusion 1.6 TDCI 90Hp 2007 ►
Ford Fusion 1.6 TDCI 90Hp 2004 ►
Ford Galaxy TDI 90Hp 1996 ►
Ford Galaxy TDI 90Hp 1996 ►
Ford Galaxy TDI 90Hp 1999 ►
Ford Galaxy TDI 90Hp 1999 ►
Ford Galaxy TDI 110Hp ► 1998
Ford Galaxy TDI 110Hp 1999 ►
Ford Galaxy TDI 110Hp ► 1998
Ford Galaxy TDI 110Hp 1999 ►
Ford Galaxy 1.9 TDI 115Hp 2000 ►
Ford Galaxy 1.9 TDI 130Hp 2004 ►
Ford Galaxy 1.9 TDI 150Hp 2004 ►
Ford Galaxy 2.0 TDCI 140Hp 2007 ►
Ford Kuga 2.0 TDCI 136Hp 2008 ►
Ford Mondeo 2.0 Di Duratorque 115Hp 2000 ►
Ford Mondeo 2.0 TDCi 130Hp 2002 ►
Ford Mondeo 2.0 TDCi 140 Hp 2007 ►
Ford Mondeo 2.2 TDCi 155Hp 2002 ►
Ford Ranger 2.5 TD 109Hp – pickup 1998 ►
Ford Ranger 2.5 Tdci 143Hp 2007 ►
Ford Ranger 2.5 Tdci 143Hp 2007 ►
Ford Transit Connect 1.8 TDCi 90Hp (Siemens) 2007 ►
Ford Transit Connect 1.8 TDCi 90Hp (Delphi) 2003 ►
Ford Transit 2.0 Tddi 84Hp 2001 ►
Ford Transit 2.0 Tddi 100Hp 2001 ►
Ford Transit 2.2 120Cv – DENSO 2007 ►
Ford Transit 2.4 Di Duratorque 125Hp 2001 ►
Ford Transit 2.4 Di Turbodiesel 90Hp 2000 ►
Ford Transit 2.4 Di Turbodiesel 120Hp 2000 ►
Ford Transit 2.4 TDCi 137Hp – Iniezione DELPHI 2003 ►
Ford Transit 2.5 TD 100Hp ► 2000
Ford (USA) Ford engines 7.3L Powerrstroke ► 2003
Ford (USA) Ford engines 6.0L Powerrstroke 2003 ►
GM (USA) GM engines 6.6L DURAMAX (LB7-LLY) 2001 ►
Honda Accord 2.2 I-CTDi 140Hp 2004 ►
Honda Civic 1.7 CTDI 100Hp 2002 ►
Honda Civic 1.7 CTDI 100Hp 2002 ►
Honda Civic 2.0i TD 105Hp 1998 ►
Honda Civic 2.2 i-CDTi 140Hp 2004 ►
Honda CR-V 2.2 i-CDTi 140Hp 2004 ►
Honda FR-V 2.2 i-CDTi 140Hp 2004 ►
Hyundai Accent 1.5 CRDI 82Hp 2003 ►
Hyundai Accent 1.5 CRDI 82Hp 2003 ►
Hyundai Accent 1.5 CRDI 110Hp 2006 ►
Hyundai Getz 1.5 CRDI 82Hp 2003 ►
Hyundai Getz 1.5 CRDI 88Hp 2005 ►
Hyundai H1 2.5 CRDi 140Hp 2003 ►
Hyundai Matrix 1.5 CRDI 82Hp 2003 ►
Hyundai Matrix 1.5 CRDI 82Hp 2003 ►
Hyundai Matrix 1.5 CRDI 110Hp 2005 ►
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 112Hp 2003 ►
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 112Hp 2003 ►
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 125Hp 2003 ►
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDI 150Hp 2005 ►
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDI 150Hp 2005 ►
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDI 155Hp 2007 ►
Hyundai Sonica 2.0 CRDI 140Hp 2005 ►
Hyundai Terracan 2.9 CRDi 150Hp 2003 ►
Hyundai Trajet 2.0 CRDi 112Hp 2003 ►
Hyundai Trajet 2.0 CRDi 112Hp 2003 ►
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 112Hp 2004 ►
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 112Hp 2004 ►
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 140Hp 2006 ►
Isuzu D-MAX 2.5 TD 100Hp 2003 ►
Isuzu D-MAX 3.0 TD (cambio autom.) 154Hp 2003 ►
Isuzu D-MAX 3.0 TD (cambio man.) 154Hp 2003 ►
Isuzu D-MAX 2.5 Td 136Hp – 4JK1 2006 ►
Isuzu D-MAX 3.0 TD 163Hp – 4JJ1 2006 ►
Isuzu NKR 3.00.00 131Hp
Isuzu NPR 3.00.00 131Hp
Iveco Daily 2.3 C9 90Hp 2001 ►
Iveco Daily 2.3 C11 110Hp 2001 ►
Iveco Daily 2.8 JTD 90Hp 2001 ►
Iveco Daily 2.8 JTD C13 125Hp 2001 ►
Iveco Daily 2.8 JTD C13 125Hp 2001 ►
Iveco Daily 2.8 JTD C15 146Hp 2001 ►
Iveco Daily 2.8 JTD C15 146Hp 2001 ►
Iveco Daily 3.0 HPI C17 166Hp (EURO3) 2006 ►
Iveco Daily 3.0 JTD 177Hp 2005 ►
Jaguar S-Type 2.7 D 207Hp 2005 ►
Jaguar X-Type 2.0 D 131Hp 2003 ►
Jaguar X-Type 2.2 D 155Hp 2005 ►
Jaguar XF / XJ 2.7 D 207Hp 2007 ►
Jeep Cherokee 2.5 CRD 142Hp 10-2001 ►
Jeep Cherokee 2.5 TD 116Hp 1997 ►
Jeep Cherokee 2.8 CRD 150Hp 2003 ►
Jeep Cherokee 2.8 CRD 150Hp 2003 ►
Jeep Grand Cherokee 2.5 TD 116Hp 1997 ►
Jeep Grand Cherokee 3.1 TD 140Hp 1998 ►
Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 163Hp 2001 ►
Jeep Grand Cherokee 3.0 V6 CRD 218Hp 2005 ►
Jeep Grand Cherokee 3.0 V6 CRD 255Hp 2006 ►
Jeep Commander 3.0 V6 CRD 218Hp 2007 ►
Kia Carens 2.0 CRDi 112Hp 11-2004 ►
Kia Carens 2.0 CRDi 112Hp 11-2004 ►
Kia Carens 2.0 CRDi 140Hp 2006 ►
Kia Carnival 2.9 CRDi 145Hp 2003 ►
Kia Cee’d 2.0 CRDI 140Hp 2007 ►
Kia Magentis 2.0 CRDi 140Hp 2006 ►
Kia Rio 1.5 CRDI 110Hp 2006 ►
Kia Sorento 2.5 CRDI 140Hp 07-2002 ►
Kia Sorento 2.5 CRDI 140Hp 07-2002 ►
Kia Sorento 2.5 CRDI 170Hp 2006 ►
Kia Sorento 2.5 CRDI 170Hp 2006 ►
Kia Sportage 2.0 TDI 83Hp 1997 ►
Kia Sportage 2.0 CRDI 112Hp 11-2004 ►
Kia Sportage 2.0 CRDI 112Hp 11-2004 ►
Kia Sportage 2.0 CRDI 140Hp 2006 ►
Lancia Delta 1.6 MJT 120Hp 2008 ►
Lancia Delta 1.9 MJT Twinturbo DPF 190Hp 2008 ►
Lancia K 2.4 JTD 136Hp 1998 ►
Lancia K 2.4 Turbodiesel 124Hp 1995 ►
Lancia Lybra 1.9 JTD 105Hp 1999 ►
Lancia Lybra 1.9 JTD 105Hp 1999 ►
Lancia Lybra 1.9 JTD 110Hp 2000 ►
Lancia Lybra 1.9 JTD 110Hp 2000 ►
Lancia Lybra 1.9 JTD 115Hp 2001►
Lancia Lybra 1.9 JTD 115Hp 2001►
Lancia Lybra 2.4 JTD 134Hp 1999 ►
Lancia Lybra 2.4 JTD 134Hp 1999 ►
Lancia Lybra 2.4 JTD 140Hp 2001 ►
Lancia Lybra 2.4 JTD 150Hp 2002 ►
Lancia Musa 1.3 Multijet 70Hp 2004 ►
Lancia Musa 1.3 Multijet 90Hp 2006 ►
Lancia Musa 1.6 MJT 120Hp 2008 ►
Lancia Musa 1.9 Multijet 100Hp 2004 ►
Lancia Phedra 2.2 JTD 128Hp 06-2002 ►
Lancia Thesis 2.4 JTD 150Hp 2002 ►
Lancia Thesis 2.4 JTD 185Hp 2006 ►
Lancia Ypsilon 1.3 M-Jet 70Hp 2003 ►
Lancia Ypsilon 1.3 M-Jet 75Hp 2006 ►
Lancia Ypsilon 1.3 M-Jet 90Hp 2006 ►
Lancia Z 2.0 JTD 110Hp 2000 ►
Lancia Z 2.1 TD 12V 110Hp ► 2000
Land Rover Defender 2.4 Td4 122Hp 2007 ►
Land Rover Defender 2.5 Td5 122Hp 1999 ►
Land Rover Discovery 2.5 Td5 137Hp 1999 ►
Land Rover Discovery 3 2.7 TdV6 190Hp 2004 ►
Land Rover Freelander 2.0 Td4 (BMW C. Rail) 112Hp 2000 ►
Land Rover Freelander 2.0 Td4 (BMW C. Rail) 112Hp 2000 ►
Land Rover Freelander 2.0 Td4 129Hp 2004 ►
Land Rover Freelander 2.0 Di 97Hp 1998 ►
Land Rover Freelander 2.2 Td4 155Hp 2007 ►
Land Rover Range Rover 2.5 Td 136Hp 1996 ►
Land Rover Range Rover 2.7 TdV6 190Hp – EURO3 2005 ►
Land Rover Range Rover 2.7 TdV6 190Hp – EURO4 2005 ►
Land Rover Range Rover 3.0 Td6 177Hp 2002 ►
Land Rover Range Rover 3.0 Td6 177Hp 2002 ►
Land Rover Range Rover 3.6 Td V8 272Hp 2007 ►
Lexus IS 2.20 D 177Hp 2006 ►
Mazda 2 1.4 TD 68Hp 2003 ►
Mazda 3 1.6 TD 110Hp 2007 ►
Mazda 3 1.6 TD 110Hp 2003 ►
Mazda 3 2.0 TD 143Hp 2007 ►
Mazda 5 2.0 TD 110Hp 2007 ►
Mazda 5 2.0 TD 143Hp 2007 ►
Mazda 6 2.0 CD 136Hp 2003 ►
Mazda 6 2.0 TD 143Hp 2007 ►
Mazda MPV 2.0 CD 136Hp 2003 ►
Mazda B2500 2.5 102Hp – pickup 1998 ►
Mazda BT-50 2.5 TD 143Hp 2007 ►
Mazda BT-50 2.5 TD 143Hp 2007 ►
Mercedes A160 CDI 60Hp 1998 ►
Mercedes A160 (L) CDI 75Hp 2001 ►
Mercedes A160 CDI 82Hp 2007 ►
Mercedes A170 CDI 90Hp 1998 ►
Mercedes A170 (L) CDI 95Hp 2001 ►
Mercedes A180 CDI 109Hp 2004 ►
Mercedes B180 CDI 109Hp 2005 ►
Mercedes A200 / B200 CDI 140Hp 2004 ►
Mercedes B200 CDI 140Hp 2004 ►
Mercedes C200 CDI 115Hp 03-2000 ►
Mercedes C200 CDI 136Hp 2007 ►
Mercedes C220/Coupé/CLK CDI 150Hp 2003 ►
Mercedes C220 CDI 125Hp 03-2000
Mercedes C220 CDI 142Hp 03-2000 ►
Mercedes C220 CDI 170Hp 2007 ►
Mercedes C270 / E270 CDI 177Hp 2003 ►
Mercedes C270 / E270 CDI 170Hp 1998 ►
Mercedes E270 CDI 177Hp 2003 ►
Mercedes E270 CDI 170Hp 1998 ►
Mercedes E220 CDI 125Hp 07-1999
Mercedes E220 CDI 142Hp 07-1999 ►
Mercedes E280 3.2 CDI 177Hp
Mercedes E280 CDI 190Hp 2003 ►
Mercedes E290 Turbodiesel 129Hp 1997 ►
Mercedes E320 CDI 197Hp 1999 ►
Mercedes E320 CDI 205Hp 2003 ►
Mercedes S320 CDI 197Hp 1999 ►
Mercedes S320 CDI 205Hp 2003 ►
Mercedes G270 CDI 156Hp 2000►
Mercedes G290 TD 122Hp 1998 ►
Mercedes G400 CDI 250Hp 02-2003►
Mercedes ML270 CDI 163Hp 2000 ►
Mercedes ML400 CDI 250Hp 02-2003►
Mercedes S320 CDI 235Hp 2005 ►
Mercedes Sprinter 208 CDI 82Hp 2000 ►
Mercedes Sprinter 308 CDI 82Hp 2000 ►
Mercedes Sprinter 408 CDI 82Hp 2000 ►
Mercedes Sprinter 213 CDI 122Hp 2000 ►
Mercedes Sprinter 313 CDI 122Hp 2000 ►
Mercedes Sprinter 413 CDI 122Hp 2000 ►
Mercedes Sprinter 316 CDI 156Hp 2001 ►
Mercedes Sprinter T1N 312 D35 122Hp 1997 ►
Mercedes Sprinter T1N 412 D35 122Hp 1997 ►
Mercedes V220 CDI 122Hp 1998 ►
Mercedes Vito CDI 82Hp 2000 ►
Mercedes Vito CDI 102Hp 2000 ►
Mercedes Vito 115 CDI 150Hp – OM646982 2007 ►
Mercedes Vito CDI 122Hp 2000 ►
Mercedes E300 177Hp ► 2000
Mercedes S300 177Hp ► 2000
Mercedes G300 177Hp ► 2000
Mini Mini One D 1.4 75Hp 05-2003 ►
Mini Mini One D 1.4 75Hp 05-2003 ►
Mini Mini One D 1.4 88Hp 2004 ►
Mini Mini One D 1.6 110Hp 2007 ►
Mitsubishi Colt 1.5 DI-D 95Hp 2005 ►
Mitsubishi Grandis 2.0 DI-D 136Hp 2005 ►
Mitsubishi Outlander 2.0 DI-D 140Hp 2007 ►
Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D 156Hp 2007 ►
Mitsubishi L200 2.5 TDi 116Hp 2001 ►
Mitsubishi L200 2.5 common rail 136Hp 2006 ►
Mitsubishi Pajero Sport 2.5 Tdi 116Hp 2001 ►
Mitsubishi Pajero 3.2 TDi DI-D 161Hp 2002 ►
Mitsubishi Pajero 3.2 TDi DI-D 165Hp 2002 ►
Mitsubishi Pajero 3.2 Tdi DI-D 160Hp – PC4M41D4IC/TC 2006 ►
Mitsubishi Pajero 3.2 Tdi DI-D 170Hp 2007 ►
Mitsubishi Space Star 1.9 DI 102Hp 2000 ►
Mitsubishi Space Star 1.9 DI 102Hp 2000 ►
Mitsubishi Space Star 1.9 DI-D 115Hp 2002 ►
Mitsubishi Space Star 1.9 DI-D 115Hp 2002 ►
Nissan Almera 1.5 82Hp 2004 ►
Nissan Almera 2.2 DI 110Hp 2000 ►
Nissan Almera / Tino 2.2 136Hp 2003 ►
Nissan Almera 2.2 136Hp Tino 2003 ►
Nissan Atleon / Cabstar 120Hp 2000 ►
Nissan Cabstar E120 3.0 120Hp 2001 ►
Nissan Interstar 2.5 dCi 140Hp 2004 ►
Nissan Micra 1.5 dCi 65Hp 01-2003 ►
Nissan Micra 1.5 dCi 65Hp 01-2003 ►
Nissan Micra 1.5 dCi 85Hp 2004 ►
Nissan Micra 1.5 dCi 86Hp 2007 ►
Nissan Navara 2.5 Di 133Hp – Pickup 2001 ►
Nissan Navara 2.5 dCi 174Hp – Pickup 2006 ►
Nissan Navara 2.5 dCi 174Hp – Pickup 2006 ►
Nissan Note 1.5 dCi 86Hp 2007 ►
Nissan Patrol GR 2.8 TD 129Hp 1996 ►
Nissan Patrol GR 3.0 TD Di 158Hp 2000 ►
Nissan Patrol GR 3.0 TD Di 160Hp – ZD30 2005
Nissan Pathfinder 2.5 dCi 174Hp 2006 ►
Nissan Pathfinder 2.5 dCi 174Hp 2006 ►
Nissan Primera 2.0 td (pompa Bosch) 90Hp 1998 ►
Nissan Primera 2.0 td (pompa Zexel) 90Hp 1998
Nissan Primera 1.9 dCi 120Hp 2004 ►
Nissan Primastar 2.5 dCi 150Hp 2007 ►
Nissan Terrano II 2.7 TDI (pompa Bosch) 125Hp 1998 ►
Nissan Terrano II 2.7 TDI (pompa Bosch) 125Hp 1998 ►
Nissan Terrano II 2.7 TDI (pompa Zexel) 125Hp 1998
Nissan Terrano II 3.0 DD Ti 154Hp 2002 ►
Nissan Tino 2.2 DI 112Hp 2000 ►
Nissan X-Trail 2.2 115Hp 2001 ►
Nissan X-Trail 2.2 136Hp 2006 ►
Opel Antara 1.9 CDTI 150Hp 2007 ►
Opel Agila 1.3 CDTI M-Jet 70Hp 2003 ►
Opel Agila 1.3 CDTI M-Jet 75Hp 2006 ►
Opel Astra 1.3 CDTI M-Jet 90Hp 2006 ►
Opel Astra 1.7 TD 68Hp 2000 ►
Opel Astra 2.0 Di 82Hp 1998 ►
Opel Astra 2.0 DTI 100Hp 1999 ►
Opel Astra 2.2 DTI 16V 125Hp 2002 ►
Opel Astra III 1.7 101Hp 2003 ►
Opel Corsa 1.3 CDTI M-Jet 70Hp 2003 ►
Opel Corsa 1.3 CDTI M-Jet 75Hp 2006 ►
Opel Corsa 1.3 CDTI M-Jet 90Hp 2006 ►
Opel Corsa 1.7 CDTI 100Hp 2003 ►
Opel Frontera 2.2 DTI 116Hp 1998 ►
Opel Frontera 2.5 Turbodiesel 116Hp 1996 ►
Opel Meriva 1.3 CDTI M-Jet 75Hp 2006 ►
Opel Meriva 1.7 CDTI 100Hp 2003 ►
Opel Omega 2.2 DTI 120Hp 2000 ►
Opel Omega 2.5 Turbodiesel 131Hp 1994 ►
Opel Signum 2.2 dti 125Hp 2002 ►
Opel Tigra 1.3 CDTi 70Hp 2005 ►
Opel Vectra 2.0 DTI 100Hp 1997 ►
Opel Vectra 2.2 125Hp 2002 ►
Opel Vectra 2.2 DTI 125Hp 2001
Opel Vivaro 1.9 DTI 101Hp 2002 ►
Opel Vivaro 1.9 DTI 101Hp 2002 ►
Opel Vivaro 2.5 DTI 135Hp 2002 ►
Opel Zafira 1.9 TDCI 120Hp – Z19DTH 2005 ►
Opel Zafira 2.0 Di 82Hp 1999 ►
Opel Zafira 2.0 DTI 100Hp 1999 ►
Opel Zafira 2.2 DTI 125Hp 2002 ►
Peugeot 107 1.4 HDi 54Hp 2006 ►
Peugeot 206 1.4 HDi (impianto Bosch) 68Hp 2002 ►
Peugeot 206 2.0 HDi (impianto Bosch) 90Hp 1999 ►
Peugeot 206 1.6 HDI 110Hp 2003►
Peugeot 207 1.4 HDi (impianto Bosch) 68Hp 2006 ►
Peugeot 207 1.6 HDI 90Hp 2004 ►
Peugeot 207 1.6 HDI 110Hp 2004 ►
Peugeot 306 2.0 HDI (impianto Bosch) 90Hp 1999 ►
Peugeot 307 1.4 HDI (impianto Bosch) 68Hp 2002 ►
Peugeot 307 1.6 HDI 90Hp 2006 ►
Peugeot 307 1.6 HDI 110Hp 2005 ►
Peugeot 307 2.0 HDi (impianto Bosch) 110Hp 2001 ►
Peugeot 307 2.0 HDi 136Hp 2005 ►
Peugeot 308 1.6 HDI 90Hp 2006 ►
Peugeot 308 1.6 HDI 110Hp 2006 ►
Peugeot 308 2.0 HDi 136Hp 2006 ►
Peugeot 406 2.0 HDi (impianto Bosch) 90Hp 1999 ►
Peugeot 406 2.0 HDi (impianto Bosch) 110Hp 2000 ►
Peugeot 406 2.2 HDi (impianto Bosch) 136Hp 2001 ►
Peugeot 407 1.6 HDI 110Hp 2005 ►
Peugeot 407 2.0 HDi 136Hp 2004 ►
Peugeot 607 2.2 HDi (impianto Bosch) 136Hp 2001 ►
Peugeot 806 / 807 2.0 HDi (impianto Bosch) 110Hp 2000 ►
Peugeot 807 2.0 HDi (impianto Bosch) 110Hp 2005 ►
Peugeot 807 2.0 HDi 136Hp 2006 ►
Peugeot Boxer 2.8 127Hp 2002 ►
Peugeot Ranch 1.6 HDI 90Hp 2006 ►
Peugeot Ranch 2.0 HDi (impianto Bosch) 90Hp 2000 ►
Peugeot 406 / 605 / 806 2.1 TD 12V 110Hp ► 2000
Peugeot 605 2.1 TD 12V 110Hp ► 2000
Peugeot 806 2.1 TD 12V 110Hp ► 2000
Peugeot 4007 2.2 HDI 160Hp 2007 ►
Renault Clio 1.5 dCi 65Hp 2001 ►
Renault Clio 1.5 dCi 68Hp 2007 ►
Renault Clio 1.5 dCi 65Hp 2001 ►
Renault Clio 1.5 dCi 82Hp 2001 ►
Renault Clio 1.5 dCi 85Hp 2007 ►
Renault Clio 1.5 dCi 100Hp 2001 ►
Renault Clio 1.5 dCi 105Hp 2007 ►
Renault Clio 1.9 dTi 80Hp 2000 ►
Renault Espace 1.9 dTi 97Hp 2001 ►
Renault Espace 1.9 dCi 120Hp 2001 ►
Renault Espace 2.0 dCi 150Hp 2007 ►
Renault Espace 2.2 dCi 129Hp 2001 ►
Renault Espace 2.2 dCi 150Hp 2002 ►
Renault Espace / Vel Satis 3.0 V6 dCi 177Hp 2002 ►
Renault Vel Satis 3.0 V6 dCi 177Hp 2002 ►
Renault Kangoo 1.5 dCi 65Hp 2001 ►
Renault Kangoo 1.5 dCi 85Hp 2007 ►
Renault Kangoo 1.5 dCi 105Hp 2007 ►
Renault Kangoo 1.9 dTi 80Hp 2000 ►
Renault Kangoo 4×4 1.9 dCi 80Hp 2002 ►
Renault Kangoo 4×4 1.9 dCi 85Hp 2003 ►
Renault Laguna 1.9 dTi 98Hp 1997 ►
Renault Laguna 1.9 dCi 110Hp 2000 ►
Renault Laguna 1.9 dCi 120Hp 2001 ►
Renault Laguna 1.9 dCi 130Hp 2001 ►
Renault Laguna 2.0 dCi 150Hp 2006 ►
Renault Laguna GT 2.0 dCi 180Hp 2008 ►
Renault Laguna 2.2 dCi 150Hp 2002 ►
Renault Mascott 150.35 2.8 146Hp 2002 ►
Renault Master 2.2 dCi 90HP 2007 ►
Renault Master 2.2 dCi 90HP 2001 ►
Renault Master 3.0 dCi 120Hp 2002 ►
Renault Mégane 1.9 dTi 80Hp 2000 ►
Renault Mégane 1.5 dCi 82Hp 2001 ►
Renault Mégane 1.5 dCi 85Hp 2007 ►
Renault Mégane 1.9 dTi 98Hp 1997 ►
Renault Mégane 1.5 dCi 100Hp 2001 ►
Renault Mégane 1.5 dCi 105Hp 2007 ►
Renault Mégane 1.9 dCi 102Hp 2000 ►
Renault Mégane 1.5 dCi 106Hp 2006 ►
Renault Mégane 1.9 dCi 120Hp 2002 ►
Renault Mégane 1.9 dCi 130Hp 2002 ►
Renault Mégane 2.0 dCi 150Hp 2003 ►
Renault Mégane 1.9 dCi 120Hp Coupè Cabriolet 2004 ►
Renault Mégane 1.9 dCi 130Hp Coupè Cabriolet 2005 ►
Renault Mégane 1.9 dti 98Hp Scénic 1997 ►
Renault Mégane 1.9 dCi 130Hp 2002 ►
Renault Modus 1.5 dCi 68Hp 2007 ►
Renault Modus 1.5 dCi 82Hp 2001 ►
Renault Modus 1.5 dCi 85Hp 2007 ►
Renault Modus 1.5 dCi 105Hp 2007 ►
Renault Scénic 1.5 dCi 85Hp 2007 ►
Renault Scénic 1.5 dCi 105Hp 2007 ►