Moduły Rapid Bike zawsze wyznaczały kierunek rozwoju tuningu motocykli. Teraz są jeszcze bardziej innowacyjne.

 

W ostatnim czasie producent modułów dokonał istotnej zmiany: wraz z modułem oferuje predefiniowane mapy bazowe paliwa oraz zapłonu. Wydaje się, że nie ma w tym nic nowego gdyż konkurenci już dawno to robią. A jednak…

Otóż mapy bazowe, w połączeniu z unikalną funkcją autoadaptacji dostępną tylko w modułach Rapid Bike EVO i Rapid Bike RACING powodują, że każdy motocykl w którym tuner zainstaluje moduł EVO lub RACING już po kilkuset kilometrach będzie pracował na optymalnej mapie paliwa dostosowanej do specyfiki i charakterystyki danego egzemplarza motocykla! Dzieje się tak gdyż wraz z mapą bazową producent modułów odpowiednio zaprogramował funkcję autoadaptacji. Efekt? Montujesz moduł i już po 300-400 kilometrach jazdy cieszysz się optymalnymi nastawami mieszanki paliwowo-powietrznej.

Jak twierdzi producent funkcja autoadaptacji oparta na mapach bazowych umożliwia zbudowanie mapy paliwa, która zapewni optymalna pracę motocykla w 85% przypadków. Nie zmienia to faktu, że każdy motocykl wyposażony w moduł Rapid Bike EVO lub Rapid Bike RACING może być dostrojony przez tunera na hamowni motocyklowej lub w trybie dynamicznym – podczas jazdy.

Bez względu na metodę strojenia silnika efekty działania modułów Rapid Bike są dostępne bardzo szybko co gwarantuje nie tylko poprawę warunków pracy silnika ale także satysfakcję motocyklisty.

Comments are closed.