Rapid Bike Easy

By admin

[swfobj src=”http://www.4motoracing.pl/wp-content/uploads/2011/02/rapid_bike.swf”]

Tuning jeszcze nigdy nie był tak prosty! Prawdziwe „Plug & Play”!

Rapid Bike Easy to zaawansowany, mikroprocesorowy modulator sygnału sondy lambda, który – uwzględniając opcjonalnie  także temperaturę powietrza – modyfikuje skład mieszanki paliwowo-powietrznej w celu uzyskania optymalnych parametrów pracy silnika twojego motocykla lub skutera. Dzięki dwóm przełącznikom możliwe jest dostosowanie modułu do danego typu pojazdu oraz preferencji użytkownika.

Moduł wyposażony jest w diodę LED, która na bieżąco informuje o jego statusie i działaniu. Poniższy obrazek ilustruje działanie modułu Rapid Bike Easy: linia niebieska to skład mieszanki przy fabrycznych ustawieniach silnika zaś linia czerwona to ten sam parametr ale z włączonym modułem Rapid Bike Easy. Jak widać dzięki modułowi silnik pracuje na mieszance o składzie znacznie bardziej zbliżonym do optymalnego (szara linia). Dzięki temu moment obrotowy silnika i jego moc ulegają znacznej poprawie w całym zakresie obrotów. Nastawy modułów Rapid Bike Easy zostały dla każdego motocykla opracowane na podwoziowej hamowni motocyklowej DynoBike! Poniższe wykresy ilustrują skuteczność działania modułów Rapid Bike Easy przy różnym stopniu otwarcia przepustnicy.

Instalacja modułu Rapid Bike Easy jest bardzo prosta: moduł dostarczany jest z predefiniowanymi nastawami. Wystarczy tylko sprawdzić, czy przełączniki modułu (tryb oraz zakres działania) ustawione są na zalecane przez producenta wartości a następnie wpiąć go w instalację w miejscu podłączenia sondy lambda przy pomocy dwóch wtyczek (pasujących do fabrycznych konektorów). Co ważne, konektory zastosowane w module Rapid Bike Easy spełniają wszystkie wymagania instalacji motocyklowych w zakresie wodoszczelności, zakłóceń elektromagnetycznych czy odporności na temperaturę i chemikalia.

Jak w każdym innym przypadku produktów Rapid także moduły Rapid Bike Easy są wymienne między różnymi motocyklami/skuterami w zakresie listy aplikacji danego modułu. Dzięki temu, zmieniając motocykl nie musisz kupować nowego modułu Rapid Bike Easy!
Rapid Bike Easy – Prawdziwe Plug & Play w tuningu motocykli!
Moduł Rapid Bike Easy możesz bezpiecznie kupić w naszym sklepie!

DEALERZY RAPID BIKE

Aktualna lista aplikacji modułu Rapid Bike Easy
[pdf http://www.4motoracing.pl/wp-content/uploads/2013/02/130206%20Easy.pdf]

Comments are closed.